Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Теплові насоси та кондиціонери
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

СПОСОБИ ОБРОБКИ ПОВІТРЯ В СИСТЕМАХ КОНДИЦІЮВАННЯ

Нагрівання повітря

Нагрівання повітря може бути зроблено декількома методами:

  • • змішанням зовнішнього повітря з рециркуляційним при наявності в приміщенні теплонадлишків;
  • • нагріванням повітря при контакті його з гарячою водою в промивній камері кондиціонера;
  • • нагріванням повітря в секціях підігріву або калориферах.

Розрахунку секцій підігріву повітря передує побудова в Н,сі-діаграмі процесів для холодного й теплого періодів. Розрахунок на нагрівання повітря

де індекси н і к — початковий і кінцевий стан повітря відповідно.

При незначному вологовмісті повітря можна зневажити витрати тепла на нагрівання водяної пари, що втримується в повітрі, тоді

Погребна поверхня нагрівання секцій: для парового теплообмінника

при нагріванні гарячою водою

При підборі калориферних секцій необхідно приймати запас відсотках): поверхні нагрівання калорифера - 20, опору по повітрю - 10 опору по воді — 20.

Зволоження

Вологовміст зовнішнього повітря взимку при температурі 0...-20 °С становить 0,0049...0,0001 кг/м при повнім насиченні. Відносне вологість близько 80 %. Отже, вологовміст становить

0,003 • 0,8 = 0,0024 кг/м . Якщо повітря нагріти до температури +18°С (вологовміст - 0,0154 кг/м ), то відносна вологість складе

що недостатньо із санітарно-гігієнічної точки зору. Відносна вологість; приміщенні повинна бути 50...70 %, що відповідає його вологовмісту • 0,0154 • 0,6 = 0,0092 кг/м3, тобто майже в 4 рази більше. Тому, щоб у холодний період у приміщенні забезпечити нормальну вологість, повітря необхідне зволожити. Слід зазначити, що перед зволоженням повітря необхідно нагріти.

У системах кондиціювання найбільше поширення одержало зволоження повітря шляхом випару води в потік повітря, що воложить. У цьому випадку циркуляція води відбувається в такий спосіб. Насосом вода забирається з піддона промивної камери й подається під тиском до форсунок, розташованим у камері кондиціонера. Повітря, що проходить через камеру, поглинає частину води, що випарувалася й розпилювалася, а вода, що не випарувалася, стікає в піддон камери, звідки через фільтр знову забирається насосом і подається до форсунок.

Вода проходить по каналі форсунок і надходить по дотичній у циліндричну камеру форсунки, завдяки відцентровій силі одержує обертовий рух і виходить через конічний, що розширюється, отвір у вигляді дрібних крапельок.

Щоб потік повітря не ніс із промивної камери дрібні крапельки води, установлюють каплеуловлювачі, які представляють собою вузькі зигзагоподібні ходи, утворені вертикальними площинами з листового матеріалу. Сепарація звичайно застосовується із двома-трьома рядами площин, установлених під кутом 30...45° до вертикальної площини, паралельній осі камери.

Тільки 2...З % води, що розприскується форсунками в промивній камері, випаровувається й засвоюється (поглинається) повітрям, яке проходить через камеру. Інші 97...98 % води стікають в піддон.

Воду перед форсунками необхідно фільтрувати. Для цього в піддоні встановлюють металеві сітчасті фільтри з латунної сітки (15...25 м '/год на 1 м2 фільтра).

З розрахунку тепловологістної обробки на А,^- діаграмі знаходимо: параметри повітря, що надходить у промивну камеру ('Н,^НЛЛ параметри повітря, що виходить з камери (ік,сік,пк), і кінцеву температуру води, що обробляє повітря в камері (/^к).

Далі визначають коефіцієнт ефективності т] й відповідно до нього вибирають дворядну або трирядну камеру. Потім по потрібній продуктивності кондиціонера визначають фактичну масову швидкість повітря, що проходить через камеру,

Масова швидкість у камері звичайно становить 2,5 кг/(м2с), для форсунок грубого й середнього розпилу - 3,5; тонкого розпилу-1,5.

Теплотехнічний розрахунок промивної камери визначає коефіцієнт зрошення ос, що забезпечує прийняту в розрахунку величину ефективності теплообміну т|.

Далі визначають кількість розпорошеної у камері води,

Вибирають продуктивність однієї форсунки а$ і потрібну кількість форсунок

Потім вибирають промивну камеру.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші