Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Теплові насоси та кондиціонери
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Охолодження й осушка повітря

Прохолоджувати повітря можна або за допомогою природного джерела - артезіанської води, або за допомогою холоду, отриманого штучним шляхом у холодильній установці.

При застосуванні холодильних установок використають два способи охолодження: відібрання від повітря теплоти, необхідної для випару хладоагента, що постійно циркулює в холодильній установці (безпосереднє охолодження), або шляхом охолодження повітря холодною водою, одержуваної в центральній холодильній станції.

У центральних системах кондиціювання охолодження й осушка повітря здійснюється в промивних форсуночных камерах у результаті контакту (тепло- і вологообміну) повітря, що проходить через камеру, у якій розпорошується вода з низькою температурою.

Для охолодження й осушки повітря в камерах до форсунок потрібно подавати приблизно у два-три рази більше води, чим для зволоження повітря.

Охолодження й осушка повітря в системах кондиціювання часто здійснюється при температурі води 8... 12 °С. Вода надходить із артезіанських свердловин. Відпрацьована вода, що отеплена, використається для виробничих і господарсько-побутових потреб.

Продуктивність промивної камери по холоду

У процесі контакту повітря з водою остання нагрівається на

Далі визначають температуру подаваної до форсунок води

На цьому закінчується теплотехнічний розрахунок промивної камери, і далі залежно від температури подаваної води до форсунок, вирішують - одержати холодну воду або від артезіанської свердловини, або від холодильної установки; виконується розрахунок і вибір циркуляційного насоса, запасного баку й ін.

Кількість води, необхідної для поповнення її уменьшения в камері в результаті випару й витоку, приймається в розмірі 3...5 % від загальної її витрати.

Опір промивної камери проходу повітря

де - сумарні місцеві опори, для однорядної камери - 23, для дворядної - 26 І для трирядної - 35; v - швидкість руху повітря в камері, м/с.

Якщо проектують камеру, то визначають поперечний переріз

і вибирають її лінійні розміри: ширину й висоту.

Приклад. Розрахувати й підібрати типову промивну форсуночну камеру для кондиціонера продуктивністю Ок = 22000 кг/год. Повітря надходить у камеру з температурою *Н=25°С, <рн=50%, =50,78 кДж/кг, ¿/„=10,08 г/кг; параметри повітря, що виходить із камери: /К = 14°С, <рк= 90 %, Ьк = 37,3 кДж/кг, сік = 9,0 г/кг. Кінцеві параметри води у камері: ґ№К= 12,2 °С; ф№|£= 100 %; АИ(|£= 35,2 кДж/кг та сіш= 9,0 г/кг. Значення параметрів для камери знайдені з обліку плину процесу обробки води по політропі.

ККД камери

Згідно з умовами (Ск= 22000 кг/год або Лк= 22000/1,21 = =18181 м/год) вибирають типову двухрядну камеру з продуктивністю 20000 м3/год і розмірами # = 1300мм, 5=1536 мм і /гк=2,0м2.

Фактична масова швидкість

Коефіцієнт зрошення

= 1,19 кг/кг. Загальна кількість води

и/-ос-бк =1,19-22000 =26180 кг/год (7,27 кг/с). Знаходимо форсунку з діаметром б/0 = 4 мм, що має при тиску 0,15 МПа продуктивність іі^ф =315 кг/год. Кількість форсунок

із запасом 15 % - 96 шт., що забезпечує питоме розміщення - 24 шт/м: Потреба в холоді

2х =^к(Лн "Лк)= 22000(50,78-37,3) = 82174 Вт. Нагрівання води

Температура подаваної до форсунок води

З такою температурою вода може бути взята з артезіанської свердловини.

Швидкість руху повітря

Гідравлічний опір камери

Очищення повітря від пилу

При проходженні повітря через промивну камеру відбувається й очищення його від пилу. Однак при сильному забрудненні повітря й особливо при вмісті в ньому деяких видів пилу, що не змочуються водою, необхідно використати фільтри.

Відповідно до норм повітря після очищення може містити пилу не більше 0,25 мг/м . Застосовують такі фільтри: масляні, сітчасті, масляні зі скловолокна, паперові волокнисті.

У центральних системах кондиціювання повітря застосовують масляні самоочисні фільтри, а в місцевих - масляні сітчасті або зі скловолокна.

Волокнисті фільтри виготовляють із волокнистих матеріалів -перхлорвинила, полістірола й ін. їх випускають у вигляді змінних касет. Ступінь очищення від атмосферного пилу 95 %.

Практичний інтерес для фільтрації повітря представляють нейлонові фільтри, які можна виймати й мити.

Використають різновид волокнистих фільтрів - рулонні, у яких фільтруючий матеріал перемотується в міру накопичення в ньому пилу з одного барабана на іншій. У цьому випадку опір фільтра залишається, приблизно, постійним.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші