Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Теплові насоси та кондиціонери
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПОБУДОВА ОСНОВНИХ ПРОЦЕСІВ ТЕПЛОВОЛОГІСТНОЇ ОБРОБКИ ПОВІТРЯ НА h,d -ДІАГРАМІ

Залежно від схеми обробки повітря - прямоточної, рециркуляційної, комбінованої (типу кондиціонера) побудова процесів на И,сі-діаграмі виробляється по-різному. Найбільш раціональним і дешевим є адіабатичний процес обробки. Тому завжди варто починати побудову із цього процесу, і тільки тоді, коли для заданих умов адіабатичний процес обробки повітря в камері кондиціонера не може бути здійснений, застосовуються політропні процеси.

Звичайно розрахунок і побудову процесів починають для теплого періоду.

Прямоточна обробка повітря

Зовнішнє повітря в кількості Он =СК =Спр надходить у кондиціонер, де обробляється залежно від періоду року (теплий, холодний) і надходить у приміщення. Із приміщення повітря в повній кількості (<7пр > віддаляється системою витяжної вентиляції назовні. Необхідність установки калориферів І й II підігріву визначається розрахунком.

Розрахунок для теплого періоду

У теплий період зовнішнє повітря з температурою /н, звичайно більш високої, чим температура повітря в приміщенні /в, стан якого характеризується на И,сі-діаграмі точкою Н (рис. 2.8), надходить у промивну камеру кондиціонера, де вступає в контакт із водою, що розприскується. Вода має температуру нижче температури повітря в приміщенні.

У результаті тепло- вологообміну повітря при виході із промивної камери здобуває вологість <р = 90...95 %. При цьому температура повітря стає нижче заданої температури приточного повітря, і для доведення її до заданого рівня повітря необхідно нагріти або за рахунок теплонадлишків у приміщенні, або в калориферах вторинного підігріву.

Прямоточна обробка повітря

Рис. 2.8. Прямоточна обробка повітря

Однак, з огляду на те, що повітря після такого підігріву проходить через вентилятор, де нагрівається за рахунок перетворення механічної енергії в теплову, а також нагрівається при транспортуванні Його по повітропроводах, що проходять у приміщенні з більш високою температурою, нагрівання повітря після промивної камери здійснюється на 0,5-1,5 К нижче заданої температури приточного повітря.

Із точки Н проводимо по лінії h = const промінь ИК у камері кондиціонера до перетинання із кривій (р = 95 %. Далі повітря, пройшовши вентилятор, нагрівається, у результаті чого одержимо точку К. Якщо в приміщенні є теплонадлишки й немає вологовиділень, то процес буде протікати по лінії chconsi, і повітря з параметрами точки К* буде випущено у приміщення, нагріється за рахунок теплонадлишків до заданої температури й придбає необхідну вологість. У цьому випадку процес закінчиться в точці В. Потрібний повітрообмін

де тепломісткість приточного повітря визначається в точці Ю.

Температура води в піддоні промивній камері (/№К), що приймає участь у процесі обробки повітря, лежить на перетинанні кривій (р =100 % і продовженні лінії ИК.

Продуктивність камери по холоду

а витрата тепла на нагрівання повітря

Ізотерма точки К' буде вище на 0,5... 1,5 К температури повітря ік, що виходить з камери.

Кількість води, що випарується в оброблюване повітря у камері,

Приклад. Побудувати на АД-діаграмі процес обробки повітря в прямоточному кондиціонері, визначити потрібний повітрообмін у приміщенні, продуктивність по холоду й витрату тепла на нагрівання повітря, якщо: параметри зовнішнього повітря: //./=30°С;

Л//= 57,8 кДж/кг; dH =10,8 г/кг; внутрішнього повітря: tB = 26-27°С; Фе =63-67%. Теплонадпишки в приміщенні QHaa = 11600 Вт.

З //.(/- діаграми знаходимо: параметри зовнішнього повітря, що виходить із камери (т. К): г^ = 20,5°С; <рк=95 %; hK =57,8кДж/кг;

= 14,6 г/кг; параметри повітря, що надходить у приміщення: fr = 28°C; фГ = 85%; Лг =59,5 кДж/кг; </г =14,6 г/кг;

Процес може бути закінчений у точці В з параметрами: /д = 26,5°С; Фд=65 %; Лд =63,7кДж/кг; ¿/¿=14,6 г/кг, тому що вони відповідають заданим. Процес на діаграмі - h,d, що іде по лінії h - const, є раціональним. Перепад температур у приміщенні Д/ = 26,5—22 = 4,5 К. Температура рециркуляційної води /WK=19,8 °С.

На підставі отриманих даних визначаємо:

- потрібний повітрообмін у приміщенні

- продуктивність камери по холоду

Витрат тепла на нагрівання повітря немає. Вони будуть покриватися теплонадлишками в приміщенні

Є = Спр (Ьв - ИК') = 10000(63,7 - 59,5) = 11600 Вт.

Кількість випарованої води в камері становить

Ивип=спр(<*/<• -<н) = 10000(14,6- 10,8)0,001 = 38 кг/год.

Однак не завжди на практиці побудова процесу у приміщенні може бути закінчена у точці В, і часті випадки, коли задані параметри повітря в приміщенні не можуть бути забезпечені повітрям, що виходить із камери при адіабатичному процесі. Загальний випадок побудови політропного процесу обробки повітря в кондиціонері за умови, що в приміщенні немає вологовиділення, наведений на рис. 2.9.

Точками В і Н характеризуються відповідно параметри внутрішнього й зовнішнього повітря. Оскільки в приміщенні немає волого виділень, то процес асиміляції теплоти в ньому протікає по лінії d = const. Тому з точки В по d — const опускаємося до лінії ф - 95 % і знаходимо параметри повітря, що виходить із камери кондиціонера (т. К).

Далі будуємо процес обробки зовнішнього повітря в камері. Для цього з'єднуємо точки Я і А". У цьому випадку виходить пряма НК, яка є політропою. На продовженні прямої ИК з кривій ф = 100% знаходимо точку, яка характеризує температуру / .

Політропна обробка повітря

Рис. 2.9. Політропна обробка повітря

Приклад. Побудувати на діаграмі h,d процес обробки повітря, якщо в приміщенні температура tB = 24°С;.

З точки В з параметрами tB = 24°С, фд = 50 % , hB =48,2кДж/кг;

dB =9,5 г/кг опускаємося по d - const, знаходимо точку К і її параметри:

14°С, Фк = 95 % , Ик =38,1 кДж/кг; dK =9,5 г/кг. Потім будуємо лінію процесу в камері, для чого з'єднуємо точку Н з точкой К. На продовженні НК з ф =100 % знаходимо точку /и,к * 12,8°С. На лінії ВК знаходимо точку К' з параметрами: /^" = 15°С; ф^-" =92 %; пк> =38,97 кДж/кг; 4ж* =9,5 г/кг. Далі знаходимо

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші