Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Сучасні системи контролю транспорту

В даний час в країнах з розвиненою автомобільною індустрією, все частіше звертаються до нових систем управління транспортом для подальшого посилення, перш за все, контролю. Сьогодні це системи, які забезпечують контроль за транспортним процесом кожної одиниці PC в режимі транспортних потоків і. відповідно, наприклад, захист власників, предмету і засобів транспортування, а також потерпілих у разі ДТП.

В цілому це вельми складні системи, які впроваджуються не тільки на А Г, але і на транспорті в цілому в рамках єдиного телематичного середовища.

Телематичними, згідно спрощеному визначенню, вважають системи, які. працюють в розділяючому інформаційному і комунікаційному середовищі. Це загальне з транспортом середовище, яке використовується телематичними системами для підвищення якості і ефективності транспорту.

Тому з формальної точки зору дане визначення можна використовувати па AT, якщо говорити саме про транспортно-телематичну систему. Такі системи с певною послідовністю організаційно-технологічного і технічного стану транспортної системи, і ведуть до сумісного використання інформації про транспорт в будь-якому місці і у будь-який час системою, що позначається як телематична. Саме такі системи сьогодні розглядаються на AT як "транспортно- телематичні".

Сучасний комплекс взаємозв'язаних автоматизованих систем, що вирішують задачі управління дорожнім рухом, моніторингу і управління роботою всіх видів AT (індивідуального, загального, відомчого), інформування громадян і підприємства про організацію транспортного обслуговування – ITS.

Сьогодні сфера просування ITS в світовій практиці варіюється від вирішення проблем загального транспорту, істотного підвищення безпеки дорожнього руху, ліквідації заторів в транспортних мережах, підвищення продуктивності інтермодальної транспортної системи (включаючи автомобільний, залізничний, повітряний і морський транспорт) до екологічних і енергетичних проблем (рис. 1.12).

В сучасних програмах ITS реалізується функція по передачі інформації і здійсненню моніторингу по ряду технічних параметрів PC, як з їх боргових датчиків, так і з бортових комп'ютерів – контролерів електронних систем управління робочими процесами вузлів, агрегатів і систем автомобіля. При цьому основними технічними складовими тут виступають засоби телематики, орієнтовані на отримання і передачу інформації з метою вирішення завдань, пов'язаних з організацією дистанційного діагностування технічного стану PC.

Система дистанційного моніторингу технічного стану PC є функціональним доповненням бортових навігаційно-зв'язних комплексів PC, де під дистанційним діагностуванням в TЕA розуміють будь-яке достовірне виявлення технічного стану елементу (вузла, агрегату, системи) PC у відриві від своєї ВТБ. Система дистанційного моніторингу забезпечує логістичну підтримку процесу етапу технічної експлуатації ЖЦ рухомого складу, обумовлюючи його електронний інформаційний супровід, тобто організацію інформаційних потоків з оперативними даними значень величин параметрів технічного стану PC.

Схема структурна ITS

Рис. 1.12. Схема структурна ITS

В результаті, як показує аналіз, на AT, завдяки наявності програм ITS, вже є вагомі передумови для реалізації системи FRACAS. Це чітка реєстрація і можливість попередження ряду раптових відмов, а також аналіз і корегуючі дії. направлені на скорочення часу простою PC, підвищення його безпеки і забезпечення зручності виконання транспортного процесу.

Проте для ефективного використання оперативних можливостей технічних засобів телематики ITS у вирішенні завдань TEA, потрібне створення науково обгрунтованого комплексу відповідних заходів і, перш за все, моделі цього комплексу, здатної відобразити суть сумісного функціонування ІПВ/СALS/PLМ-технологій і програм ITS. що представляють на АТЗК сучасні інформаційні системи (ІС).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші