Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Геоінформаційні системи

Сучасні системи, які забезпечують істотне підвищення ефективності управління на державному і муніципальному рівні, – це геоінформаційні системи (ГІС).

Геоінформація в розумінні, наприклад, урядових органів США – це геопросторові дані або інформація, яка ідентифікує географічне місцеположення і властивості природних або штучно створених об'єктів, а також їх межі на Землі. Інформація може бути отримана (окрім інших шляхів) за допомогою дистанційного зондування, картографування і різних видів зйомок.

Проте в розумінні терміну ГІС слід особливо виділити те, що тут відсоток чисто географічних даних незначний, технології обробки даних мають мало загального з традиційною обробкою географічних даних, і, нарешті, географічні дані служать лише базою для вирішення великого числа прикладних завдань, цілі яких далекі від географії. Тому сучасні ГІС не є суворо географічними. Вони мають наступні основні характеристики:

  • - у склад входить БД і не одна, а повна технологія обробки інформації значно ширша, ніж звичайна робота з БД;
  • - розраховані не просто на обробку даних, а на проведення експертних оцінок в різних ситуаціях, тобто ГІС включають в свій склад експертну систему (одну або декілька), що досягти на рівні лише БД неможливо, оскільки експертна система є більш загальною по відношенню до БД.

В даний час існують різні концепції геоінформатики і застосування ГІС в управлінні на різних рівнях (державному, регіональному, галузевому і так далі).

В рамках ПС створюються електронні кадастри обліку, оцінки земель і реєстрації прав на землю, регулювання земельних відносин і відомостей про правовий, господарсько-економічний, екологічний і природний стан, наприклад, міських земель і нерухомості. При цьому сучасний електронний кадастр забезпечує вирішення наступних різнопланових завдань:

  • - в області правових відносин (реєстрація прав на землю і операцій);
  • - у сфері економіки (надходження земельних платежів до міського бюджету, проведення економічної оцінки земель, створення фондового ринку земельних цінних паперів);
  • - у сфері управління інвестиційними проектами (планування земельної ділянки під конкретний інвестиційний проект, наприклад проект АТП, і одночасна оцінка варіанту цього проекту за допомогою економіко-математичного моделювання);
  • - у сфері загально інформаційних послуг (надання місцевим органам управління, їх структурам, судам, банкам, ін. юридичним і фізичним особам достовірної кадастрової інформації).

Всі координатні дані ГІС повинні входити в єдину систему координат, проте можуть мати різні масштаби. Наприклад, міське господарство відноситься до нижчого (муніципальному) рівня і йому відведені масштаби карт (1:1000 і більш). Згідно чого тематичні карти міського господарства є складеною моделлю і підрозділяються на шари, які в цілому формують інтегровану інформаційну основу ГІС. (рис. 1.15).

Схема тематичних карт ПС 39

Рис. 1.15. Схема тематичних карт ПС 39

ПС на сучасному АТЗК мають величезні сфери застосування і основними тут є наступні тематичні карти: дороги і схеми вантажопотоків; щільність населення; сфера постачання населення і надання послуг. ГІС для TEA представляють інтерес і безперечний пріоритет у вигляді тематичних карт будівель і споруд, підприємств. Тому сьогодні слід говорити про особливе значення інтегрованої інформаційної основи ГІС в цілому для АТЗК. Тут яскравим прикладом може служити класичне завдання дослідження операцій – завдання комівояжера, яке в різних модифікаціях вирішується для оптимізації процесів в логістиці і яка сьогодні успішно вирішується програмним забезпеченням ГІС з відповідними БД.

На АТЗК, як відзначають російські дослідники, управління галуззю часто не відповідає сучасному рівню розвитку провідних галузей. Одна з причин в тому, що, наприклад, автомобілебудування по тих або інших причинах не завжди враховує передові науково-технічні досягнення, а у ряді випадків тут простежується, перш за все, політика самоізоляції галузі від суміжних галузей, що в цілому обертається зайвими витратами, перш за все, для власників PC.

Проте поступово і автомобілебудівники і АТЗК освоюють передові технології управління технічними об'єктами, хоча, як і раніше, існує ряд специфічних особливостей, які стримують "повне" впровадження нових досягнень науково-технічного прогресу (НТП).

В даний час багато інформаційних просторів підприємств, що беруть участь в розробці, виробництві і експлуатації PC вже достатньо повно структуровані і комп'ютеризовані, а здійснювані тут процеси проводяться із застосуванням передових інформаційних технологій (1Т).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші