Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Види і рівні діяльності людини в системах технічної експлуатації

Загальновідомо, що будь-яка діяльність людини щодо однієї і тієї ж потреби, або одного і того ж предмету, наприклад щодо системи TEA, по характеру і змісту буває трьох видів: організаторська; управлінська; філософська.

У відповідності до чого, систему ТЕА-АСУ, як продукт діяльності людини, доцільно представити у вигляді відповідного тривимірного простору (рис. 2.10), де діяльність організаторська – це фундамент будь-якої діяльності

Система ТЕА-АСУ як тривимірний, багаторівневий об'єкт діяльності людини

Рис. 2.10. Система ТЕА-АСУ як тривимірний, багаторівневий об'єкт діяльності людини

В цілому це багаторівнева (багатовидова) основа (сукупність горизонтальної плоскості S-t) діяльності будь-якого фахівця-підприємця і, відповідно, інформаційні рівні (бази даних) ІПВ-технологій, найменування яких визначені згідно модулям тривалості процесів, що функціонують на цих рівнях.

Модуль тривалості – це поняття, на підставі якого дослідник може достатньо повно розкрити тимчасову структуру процесу, що цікавить його. Поняття засноване на чітких методиках визначення в конкретних ситуаціях і тому є формальною характеристикою класу будь-якого досліджуваного процесу.

Межі класу досліджуваного процесу – вже складені в більшості наук і в сучасній практиці, тимчасові діапазони, з якими мають справу різні наочні галузі. Наприклад, підприємництво, промисловість.

Клас №1 – процеси мікромодульні (від долів секунд до декількох хвилин), які спостерігаються в моторі, бортовому комп'ютері, засобах вбудованої і зовнішньої діагностики автомобіля. При дослідженні процеси вимагають високоточних приладів для відліку часу.

Клас №2 – процеси мезомодульні (від декількох хвилин до однієї доби). Це процеси ТО і Р. Добовий цикл цих процесів один з найпоширеніших в практиці повсякденної діяльності підрозділів TEA.

Клас №3 – процеси макромодульні (більш за одну добу, але менше 100 років). Вони порівняні з тривалістю життя людини. В TEA – це, наприклад, тривалість дії відповідних документів – Положень, для реалізації вимог яких в галузі створювалися і створюються відповідні організаційні форми праці суспільства.

Клас №4 – процеси мегамодульні (більш за одне сторіччя). Ці процеси можуть спостерігатися в завершеному вигляді лише колективами дослідників, що охоплюють вчених різних поколінь.

Кожним класом є конкретний часовий рівень СТК, де здійснюється взаємодія людини або групи людей (Л-систем) з різними елементами машин (техніка) або її сукупністю (М-систем). В системі TEA – це чотири хроно-структурні рівні:

  • - Л-М №1, тобто рівень взаємодії безпосереднього виконавця робіт (слюсаря) з об'єктом діяльності (деталями, вузлами, агрегатами, системами автомобіля);
  • - Л-М №2, тобто рівень взаємодії колективу організації (підприємства) з автомобілем;
  • - Л-М №3, тобто рівень взаємодії галузі, в особі державних структур, з її парком PC;
  • - Л-М №4, тобто рівень взаємодії людства з технікою автотранспортного комплексу Землі (це світовий рівень вимог до організації AT в цілому, а також ТЕА-АСУ зокрема, який на АТЗК характеризується глобалізацією ТД і НК).

Тоді, згідно приведеної класифікації, рівень – Л-М №1 містить інформацію про організацію виконання операцій ТО і Р людиною групи "Р" (див. §1.7.3) на робочому посту, а рівень Л-М №3 – інформація про організацію робіт зі створення мережі станцій технічного обслуговування (СТО), фахівцями групи "Б" на рівні галузі.

Діїшьність управлінська – це вертикальна площина Π-t. Вона існує на кожному з організаційних рівнів. Наприклад, на рівні функціонування автомобіля в підприємстві (мезорівень Л-М №2) – це інформація про функціонування системи управління продуктивністю PC, яка може бути відбита залежністю (1.1), або графіком, що представлений на рис. 1.5.

Діяльність філософська – це вертикальна площина S-Π, де має бути присутньою інформація про результати S організації рівнів і якості їх функціонуванні П. Наприклад, на метарівні фірми-виробника автомобілів – це залежність надійності S структур і процесів (тобто організації) PDM-систш і якості Я автомобілів, що забезпечується ІПВ-технологіями управління. Завдання мегарівня площини S-Π – це задача реінжинірингу, тобто фундаментальне завдання підприємництва (переосмислення і радикальне перепроектування бізнес-процесів). В площина S-Π мезорівня підприємства (наприклад, СТО) результатом "філософської" діяльності підприємця може бути математичне вирішення завдань дослідження операцій за визначенням оптимального показника продуктивності П системи TEA з урахуванням параметрів організації системи (наприклад, часу виконання робіт ТО і Р, коефіцієнта простою системи), що визначають надійність 5 системи FRACAS згідно ГОСТ 27.002-2009 і міжнародному стандарту Def Slan 00-60.

У відповідності з чим, основоположне завдання моделювання системи ТЕА-АСУ полягає в складанні її "тимчасової" моделі, яка покликана абстрагуватися від багатьох речових і змістовних характеристик реальних процесів TEA різного фізичного характеру.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші