Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Завдання побудови віртуального підприємства

Віртуальні підприємства – це мережеві, комп'ютерні опосередковані організаційні структури, що складаються з неоднорідних взаємодіючих агентів, розташованих в різних місцях.

Термін "віртуальна реальність" був запропонований в Массачусетському технологічному інституті (США) в кінці 70-х рр. XX ст. для тривимірних макромоделей, реалізованих за допомогою комп'ютерів, що дозволило виразити ідею присутності людини в просторі, що створюється засобами комп'ютерної техніки. Потім термін почали використовувати в глобальній мережі Internet, а також як деякі метафори ("віртуальні підприємства", "віртуальна корпорація").

Віртуальна реальність – це імітація реальних процесів розробок і виробництва в кібернетичному просторі, який одночасно є і середовищем, і інструментом. Як інструмент вона дозволяє інтуїтивно збудувати складні структури, як середовище – дає можливість в думках представити продукт, будівлі, робочі місця, машини і устаткування до того, як вони знайдуть реальне існування. Людина сприймається при цьому як частина віртуального оточення, яке за допомогою комбінації просторових, звукових і візуальних сигналів формує якісно нове розуміння речей. Шляхом дослідження віртуальної реальності робиться спроба встановити зв'язок між "середовищним" і технічним аспектами інтерактивної комунікації. Основні області використання результатів цих досліджень – створення віртуальних прототипів, а також віртуальне планування праці і виробництва.

Віртуальне підприємство в TEA, на сучасному етапі розвитку АТЗК, слід визнати як інформаційно-пошукову систему (ІПС). Термін ІПС спочатку був застосований лише до систем науково-технічної інформації, проте потім набув поширення на всі види інформаційних систем. Дослідниками запропоновано представляти ІПС у вигляді сукупності чотирьох основних компонентів:

IPS = dcf < LS, D, TS, N >, (3.1)

де IPS – система інформаційно-пошукова;

LS – апарат логіко-семантичний (тобто інформаційно-пошукова мова, правила індексування і критерії видачі);

D – масив пошуковий (тобто певна множина забезпечених пошуковими образами документів, в якій відшукуються необхідні);

TS – засоби технічні (тобто якісь пристосування або пристрої, які необхідні для запису і зберігання пошукових образів, для зберігання документів і здійснення процесу зіставлення пошукових образів документів з пошуковим розпорядженням або пошуковим образом запиту);

N – люди, що взаємодіють з системою (тобто ті, хто користуються даною ІПС і обслуговують її – здійснюють індексування документів і інформаційних запитів, вибирають стратегію пошуку, а також виконують інші інтелектуальні операції, без яких неможливий інформаційний пошук).

Наявність в ІПС логіко-семантичного апарату (LS) і пошукового масиву (D), вказує на те, що ІПС – це, перш за все, логістична інформаційно-пошукова система (ЛІПС), яка повинна виконувати безліч специфічних функцій (рис. 3.1).

Функції логістичної інформаційної системи

Рис. 3.1. Функції логістичної інформаційної системи

Призначена ЛІПС для формування інтегрованого потоку інформації, який в практику МАТП або, наприклад СТО, може бути представлений у вигляді загальної підприємницької схеми, котра приведена на рис. 3.2.

ЛІПС в цілому – це безліч дискретних і зв'язаних між собою підсистем, які з урахуванням підприємницької діяльності системи TEA доцільно представити у вигляді петлі постачання і споживача (рис. 3.3) що забезпечує інтегровану логістичну підтримку (ІЛП) процесів експлуатації.

ІЛП є найважливішим блоком в переліку завдань по підвищенню ефективності постачань, що нерозривно зв'язане з використанням ІПВ-технологій, де ІЛП, по висновку російського науково-дослідного центру "Прикладна логістика", є базовим елементом в концептуальній моделі ІПВ-технологій (рис. 3.4 ).

Інтегрована логістика охоплює різні аспекти кооперації підприємств транспорту, складського і пакувального бізнесу, підприємств машинобудівного комплексу і дистрибьюції.

Інтегрований потік інформації в підприємництві

Рис. 3.2. Інтегрований потік інформації в підприємництві

Петля постачання і споживача в ЛІПС

Рис. 3.3. Петля постачання і споживача в ЛІПС

Концептуальна модель ІПВ-технологій

Рис. 3.4. Концептуальна модель ІПВ-технологій

Сьогоднішнє і майбутнє світової економіки розвивається у напрямі принципово нової економіки і нових взаємин традиційних суб'єктів ринку, де час, якість і гнучкість стають чи не найкритичнішими чинниками в системах логістики.

Сучасна економіка в умовах високих темпів змій шукає точки збалансованості, формування нової платформи ефективності. Сьогодні це об'єднання інформаційних технологій і комунікацій в інтегровану систему, що розкриває, по суті, безмежні можливості для генерування все нових і нових бізнес- застосувань.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші