Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Моделі взаємодії підприємств

Серед віртуальних підприємств існують різні моделі (підходи) взаємодії, проте основними серед них є; "підприємство – підприємство", "підприємство – споживач", "споживач-споживач"; "споживач-підприємство".

Підхід "підприємство – підприємство" або модель В2В (business – to – business) припускає повністю автоматизовану взаємодію фірм або організацій в ході підприємницької діяльності. Успіх функціонування моделі ВІВ – готовність сегменту ринку, для якого модель призначена, до ухвалення і використання подібних рішень. Сегмент повинен володіти рядом характеристик, найважливіші з яких: об'ємність, структурованість і масовість. При цьому ринок має бути структурований, тобто мати точно певну ознаку (галузеву, продуктову і так далі), що відрізняє як сам ринок, так і його учасників від інших. Він зобов'язаний володіти сталими правилами поведінки, а ринок має бути масовим, оскільки якщо група підприємств зможе контролювати, або монополізувати ринок, то ведення електронної комерції по моделі В2В в даному сегменті ринку буде не ефективним.

Різні підприємства і учасники в такому сегменті ринку переслідують кожен свої цілі, але від впровадження і використання моделі В2В можуть виграти всі. Підприємства-постачальники технологічних рішень виграють при реалізації моделі ВІВ від продажу своїх продуктів, технологій і знань, а надалі від здійснення функцій по супроводу процесу електронної комерції по цій моделі. Часто такі підприємства стають власниками або повноправними партнерами інформаційного ресурсу і беруть участь в отриманні прибутку від його функціонування. Підприємства-продавці збільшують ринок збуту, скорочують ланцюг постачань, знижують збутові витрати і отримують вірогідність детальнішої роботи з кожним замовленням. Підприємства-покупці отримують вірогідність вибору продуктів і постачальників в одному місці, загальне зниження цін на товари, високу швидкість і якість обслуговування. Для всіх учасників в цілому виграш міститься у виникненні нових перспектив розвитку ділової діяльності.

Підхід "підприємство – споживач" або модель В2С (businessto – consumer) використовується при продажі підприємством своїх товарів і/або послуг безпосередньо кінцевим споживачам. Концептуально ця модель істотно прозоріша і зрозуміліша широкій аудиторії, чим попередня, тому зараз вона найбільш популярна в засобах масової інформації. Проте, наприклад, на початок 2001р. об'єм світового ринку електронної комерції в секторі В2С вимірювався лише мільярдами доларів, що приблизно на два порядки нижче, ніж об'єм ринку сектора В2В.

Між В2В і В2С існує принципова різниця. При використанні моделі В2В, на відміну від В2С, здійснюються дії з широким спектром контрагентів (банки, постачальники і т. д.). Це означає, що будь-який субпідрядник підприємства мае вірогідність розглядати поточні потреби підприємства у відповідних товарах або послугах і негайно реагувати на запит, що сформувався. Таким чином, він може планувати постачання, визначати період і способи доставки, виставляти рахунки і т. д„ причому всі потрібні відомості в ідеалі повинні безпосередньо вводитися в систему менеджменту ресурсами даного підприємства. Ведення електронної комерції відповідно до моделі В2С маг на увазі ведення комерційних операцій (закупівля, продаж, оплата і так далі) через Internet, тоді як електронна комерція відповідно до моделі ВІВ включає просторіший спектр технологічних рішень.

Слід відзначити три особливості моделі В2С:

  • - продавець часто веде торгівлю не за допомогою автоматизованої системи, інтегрованої з Internet-інтерфейсом, а "вручну", через своїх же менеджерів, і переважна більшість Internet-магазинів України і Росії збудовано саме по цій схемі;
  • - моделі абсолютно все одно, хто обслуговується, тобто фізична особа або юридична, а тому більшість Internet-магазинів легко справляються із завданням обслуговування і приватних і юридичних осіб;
  • - не завжди процес, пов'язаний з підприємницькою діяльністю, дійсно автоматизований за допомогою системи управління і, в результаті, він часто є якимсь вельми хаотичним набором дій окремих менеджерів підприємства, тобто один менеджер діє по одній схемі, інший – по іншій, а тому автоматизувати всю діяльність дуже складно.

Підхід "споживач-споживач. тобто модель С2С мас місце у разі, коли одні споживачі продають товари іншим споживачам. Тут споживачі можуть швидко і без зайвих зусиль укладати операції між собою в режимі реального часу за допомогою третьої особи – провайдера. Даний напрям дозволяє людям укладати угоди в будь-який зручний для них момент, а у результаті зменшуються накладні витрати, що, у свою чергу, економить кошти кінцевого споживача.

Підхід "споживач-підприємство". тобто модель С2В має місце, коли споживачі призначають свою ціну на різні товари і послуги, що пропонуються підприємствами. На сьогодні С2В є менш розвиненим сектором електронної комерції в порівнянні з розглянутими вище моделями В2В, В2С і С2С.

Сьогодні ці моделі доповнені новою бізнес моделлю Х2Х – системою "багато до багатьох" і це не межа. В даний час увага менеджерів концентрується на взаємозв'язку функціонування десятків, а іноді і сотень різноманітних по своїх функціях підприємств, що входять в різні соціальні, виробничі, інші, але, перш за все, науково-технічні утворення.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші