Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Гаджети моніторингу технічного стану

Гаджеты моніторингу технічного стану

Визначення "гаджет" приведене в §4.1. Гаджета моніторингу технічного стану PC доцільно розділити на три типи:

I – стаціонарні;

II – спеціалізовані;

III – тестових систем.

Гаджета стаціонарні (стендові або мотор-тестери), є багатофункціональні пристрої усесторонньої діагностики автомобіля, його мотора, окремих вузлів, агрегатів і систем. Сьогодні гаджета є провідною складовою частиною обладнання постів діагностики в підрозділах ІТС. Приклад: мотор-тестери MotoDocII і MotoDocIII, призначені для діагностики іскрових карбюраторних і інжекторних моторів.

Гаджета спеціалізовані – це "дилерські" сканери (або так звані універсальні "дилерські" прилади), тобто багатофункціональні цифрові пристрої, що є комбінацією мультиметра, осцилографа і мікрокомп'ютера із спеціалізованою базою на змінному картриджі для конкретної моделі PC. Такі пристрої мають вузьку спеціалізацію по марці, моделі і модифікації PC.

Гаджета тестових систем дозволяють прочитувати коди і потоки даних в реальному часі і представляти їх в інтуїтивно зрозумілому вигляді, тобто у вигляді таблиць, графіків, зокрема у формі багатопараметричних графіків. За допомогою таких систем проводять віртуальні тести: змінюють "вручну" один з параметрів і встановлюють його вплив на інші. Системи дозволяють в реальному часі отримувати інформацію, необхідну для детального аналізу перехідних процесів. Таку інформацію можна зберігати в log – файлах по датах, що може бути використане для ведення планової діагностики, тобто накопичувати "історію" і своєчасно виявляти вірогідні проблеми. Всі отримані дані можуть бути представлені в зручній для читання формі, збережені у форматі Microsoft Excel (потік даних йде із швидкістю зразкового 500 Кбайт/г), або залишені у вигляді резервної копії на зовнішньому накопичувані інформації. Отримані системою дані у форматі Microsoft Excel дозволяють використовувати їх для роботи фахівцями в області ТЕ.

Гаджета тестових систем встановлюються на борт PC (рис.5.4).

Прикладами гаджетов тестових систем є маршрутний комп'ютер Multitronics SE-50/SL-50, сканери Scanmatic, ScanDoc, Орион БК-І00, CheckEngine, Scanmaster, ELMi2T, у яких присутні три основні елементи:

  • - пристрій інформаційний;
  • - гаджет-адаптер;
  • - система зв'язку.
  • 1. Пристрій інформаційний – це, як зазначено вище, широкий спектр пристроїв, наприклад:
    • - дисплей маршрутного комп'ютера Multitronics SE-50/SL-50, який має обмежену можливість аналізу інформації; що отримузться.
    • - КПК – пристрій з сенсорним екраном і/або повноцінною QWERTY- клавіатурою, який оснащено функціями стільникового зв'язку, тобто це комунікатор що має можливість дообладнання додатками розробленими фірмами які випускають КПК, так і сторонніми розробниками, і що розширюють можливості пристрою для аналізу отримуваної інформації;
    • - смартфон (smartphone – інтелектуальний телефон), тобто телефон з "відкритою" операційною системою, який суміщає функції телефону і КПК, що також дає можливість встановлювати додатки, які розширюють можливості пристрою для аналізу отримуваної інформації;

Схема розташування гаджетів тестових систем з бездротовим пристроєм зв'язку на борту автомобіля

Рис. 5.4. Схема розташування гаджетів тестових систем з бездротовим пристроєм зв'язку на борту автомобіля: 1 – автомобіль; 2 – роз'єм діагностичний; 3 – адаптер і система зв'язку; 4 – пристрій інформаційний (планшетний персональний комп'ютер)

Особливість сучасних інформаційних пристроїв – використання операційної системи Android (від грец. корня ανδρ – слова νήρ – "людина, чоловік" і суфікса – oid – від грец. слова εδος – "подібність"), що переводиться як "людиноподібний". Ця операційна система для інформаційних і інших пристроїв, заснована на ядрі Linux і власній реалізації Java від Google. Вона дозволяє створювати Web-додатки, які керують пристроєм через розроблені бібліотеки Google. Так Android Native Development Kit дозволяє "імпортувати" (але не відлагоджу- вати) бібліотеки і компоненти додатків, що написані на С і інших мовах.

2. Адаптер обробляє інформацію, що поступає від системи самодіагностики автомобіля і представляє її в необхідному для подачі споживачеві (інформаційному пристрою) вигляді. Це програмований мікроконтролер з "зашитими" протоколами зв'язку, які дозволяють з'єднати бортову систему самодіагностики безпосередньо з інформаційним пристроєм. Протоколи зв'язку сучасних адаптерів також дозволяють працювати з операційною системою Android. Сьогодні існує велика кількість програм для комп'ютерної діагностики. Всі вони, як правило, надаються разом з відповідним адаптером. Оновлення ПЗ гаджетів тестової системи можливо через Internet.

Оскільки для повної і усесторонньої діагностики PC потрібне дослідження різних параметрів в робочих режимах (тобто в режимі руху PC), то зручнішими є тестові системи з мініатюрними інформаційними пристроями (КПК, планше- тний комп'ютер і тому подібне). Такі тестові системи можливо використовувати як бортові системи контролю і обліку витрат горючого, визначення часу розгону, вимірювання потужності мотора і так далі.

3. Система зв'язку необхідна для підключення адаптера до інформаційного пристрою і може бути двох типів: дротова і бездротова.

Дротова система підключення адаптера до інформаційного пристрою зазвичай виконана у вигляді кабелю з різними конструкціями конектору (СОМ (RS-232), USB (рис. 5.5 б)

Бездротова система обумовлена присутністю в пристрої адаптера модуля, що забезпечує Bluetooth (рис. 5.5 в) або Wi-Fi (рис. 5.5 а) систему зв'язку його з інформаційним пристроем.

Вид гаджетів-адаптерів OBD-II згідно способу підключення до сполучаемого пристрою

Рис. 5.5. Вид гаджетів-адаптерів OBD-II згідно способу підключення до сполучаемого пристрою: аUSB и Wi-Fi: б – USB: в – Bluetooth

Bluetooth-технологія бездротової передачі інформації по радіоканалу на частоті 2,44 ГГц в радіусі до 100м (у телефонах до 10м). Максимальна швидкість передачі даних – 720 Кбіт/с, при використанні технології EDR (Enhanced Data Rate) до 2,1 Мбіт/с.

Wi-Fi – стандарт для бездротової локальної мережі (див. §4.3.9). Спочатку замислювався як альтернатива проводам для з'єднання комп'ютерів в мережу. Мобільні пристрої (КПК, смартфони і ноутбуки), оснащені Wi-Fi, можуть підключатися до локальної мережі і отримувати доступ в Internet через, так звані, точки доступу або хотепоти. На відміну від Bluetooth, стандарт Wi-Fi не припускає прямого обміну файлами, а служить альтернативою мережевого кабелю, тобто передати файл із смартфона на смартфон по Wi-Fi можливо тільки за допомогою спеціальних програм.

Деяким ПЗ на базі операційної системи Android, передбачена можливість подальшої передачі даних з інформаційного пристрою на віддалений сервер в системі Internet. В цьому випадку використовується вбудований в інформаційний пристрій модуль GSM, який використовує для передачі даних GSM/GPRS стандарт (мобільний Internet).

Поширеним прикладом організації бортової тестової системи моніторингу технічного стану PC у складі системи моніторингу "ХНАДУ ТЕСА" є наявність на борту автомобіля сукупності гаджетів: адаптера ELM327 і планшетного комп'ютера (рис. 5.4).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші