Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Література arrow Українські та зарубіжні письменники
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ВІРА АРТАМОНОВА (нар. 1925)

Є люди, від яких віє надзвичайною життєвою енергією, – поруч із ними відчуваєш красу життя. Саме до таких належить член Національної спілки письменників Віра Артамонова. Життєвий шлях Віри Климівни, як багатьох людей покоління 1930-х років, був наповнений нелегким дитинством, складною юністю, у яку увірвалася війна...

Народилася письменниця 31 серпня 1925 року в м. Лебедин Сумської області в родині службовця. Під час Вітчизняної війни навчалася в медичному інституті та працювала в госпіталі. Віра Климівна – учасник Великої Вітчизняної війни, старший лейтенант медичної служби, нагороджена п'ятьма медалями.

Після війни Віра Артамонова працювала медсестрою, відтак завідувала лікарською дільницею в селі Юрківка на Черкащині, була головним лікарем, завідувачкою міськвідділу охорони здоров'я Олександрії, головним лікарем 2-ї поліклініки Печерського району Києва, працювала в головному управлінні МОЗ України. Загалом 43 роки трудового стажу...

Письменницьку діяльність розпочала в 1961 році, друкувалась у республіканських газетах та журналах. Окремими виданнями вийшли збірки поезій: "Суцвіття", "Травневий дощ", "Так велить весна", "Непочата вода", "Просто осінь", "Скликаю спогади на віче", "Лицарі й мадонни", "Вітрами знедолена скрипка", "Коли на серці цвіт".

Мала щасливу, але коротку сімейну долю з чоловіком Олександром Миколайовичем, має двох синів та трьох онуків. Зараз вона вдова, на пенсії, але побачити її можна на всіх святах міста – чи у Спілці письменників, чи в Раді ветеранів Великої Вітчизняної війни, чи в жіночому клубі Сумського земляцтва.

Віра Артамонова веде активне громадське життя. Заступник Ради ветеранів Великої Вітчизняної війни в Національній спілці письменників України, активістка Ради жінок України, понад десять років веде шефську і виховну роботу в школі-ліцеї "Лідер" Печерського району Києва. У Сумському земляцтві – член жіночого клубу. Володар Пам'ятної відзнаки Сумського міського голови.

Творча біографія Віри Климівни увійшла в численні видання – енциклопедію жінок України, антологію дитячої літератури "Дивоцвіт", біографічний довідник громадської організації "Сумське земляцтво в Києві", у Книгу ветеранів Великої Вітчизняної війни України до 60-річчя Перемоги, в Антологію української поезії.

Віра Артамонова має 6 наукових праць з медицини. А її життєвий девіз розкривається в її віршах:

Я радію і сміюся,

Красі дивного світу молюся...

Основна тема творчості Віри Артамонової – материнство, доля дружини. Поетеса глибоко розкриває тему фронтового життя, професії лікаря. У віршах цієї тендітної та мужньої жінки звучить гімн природі, обережне ставлення до найвідвертіших почуттів людини. Вона оспівує весну – час, коли все пробуджується і дає надію, закликає до романтики.

Віра Климівна – автор багатьох книжок для дітей: "Колючий м'ячик", "Малий", "Сонечко сказало правду", "Повітряний змій".

ВІРА БАГІРОВА (нар. 1948)

Народилася майбутня письменниця 1948 року в селі Слобідка-Більшівцівська Галицького району Івано-Франківської області в сім'ї робітника та службовий).

Мати – Чеслава Легік, уродженка Кракова, яка мала вищу фінансову освіту, – прищепила дочці любов до книжки, іноземних мов. Батько – Михайло Николин – був механіком-самоучкою і любив брати дочку в підмайстри, а ще – рибалити на Дністер, Гнилу Липу.

Хрещена в греко-католицькій церкві, яку мешканці Слобідки відбудували після фашистської "акції" – спалення в церкві людей за те, що в селі було знайдено вбитого німця. Серед жертв була й бабуся Віри – Антоніна Николин. Дівчинці дали два імені: Віра та Мирослава.

Отак і живе вона, наче два шляхи торує.

Один шлях – це Задніпрянська середня школа, Калуський хіміко- технологічний технікум, Івано-Франківський "Водоканал", фірма "Кнайпа", редакція газети "ПІК". На цьому шляху – життя, як блискавка, із Сакітом Багіровим, трагічна смерть якого на заводі ТОС (нині фірма "Барва") зробила її вдовою, а дітей – сиротами.

Інший шлях – це шлях світла і краси письменництва та місіонерства. Тут багато дітей, яких письменниця називає своїми "сонячними промінчиками, ангеликами". До них вона іде з віршами, піснями, п'єсами. Саме на цьому шляху відбувається пізнання істини через любов.

У видавництві "Веселка" 1980 року вийшли друком книжки В. Багірової "Водограй", "В'язанчик" тощо. У місті Івано-Франківську газета "Нова зоря" в 1993 р. видала дві книжки письменниці – "Творіння Божої краси" та "Церковна абетка". У 1996 р. обласне управління народної освіти випустило поетичну збірку "Бог любить нас". Твори Віри Багірової друкували в обласних, республіканських газетах, а також у журналах "Малятко", "Барвінок".

Уже декілька років письменниця співпрацює із журналом "Веселка", що видається у Джерсі Сіті (США), на сторінках якого можна так багато розповісти про Ісуса, Божу Матір, Пречисту з Фатіми, ознайомити маленьких діаспорян з Україною та її видатними людьми через вірші, оповідання, пісні.

Особливо цікавими і захопливими є оповідання Віри Багірової для дітей. До них, зокрема, належить "Таємниця Миколаєвої ночі", де авторка стверджує, що матеріальні цінності для неба не мають ваги. Письменниця закликає віддатися в руки Ангелу-Хоронителю, який охороняє від злих духів і служить Святому Миколаєві.

Також у письменниці є багато оповідань про рослини та тварин. В оповіданні "Кульбабка" письменниця описує переживання насінини кульбаби через те, що вона загине, адже вітер заніс її не на ґрунт, а на сухий потрісканий толь. Але вона попросила вітер про допомогу, і він не відмовив та заніс насінину на ґрунт. Вислухало її сонечко, яке пригріло насінину, вислухав і дощик, який напоїв її. Таким чином кульбабка розцвіла, стала дуже милою та веселою. Це оповідання подобається дітям, подобається й дорослим.

В оповіданні "У дитячому садку" йдеться про те, як Краплик і Краплинка врятували хлопчика, що хотів з'їсти брудні сливи, на яких було багато невидимих для людського ока мікробів.

Окремі вірші, оповідання та казки Віри Багірової включено до шкільних програм з народознавства, програмників для дошкільнят "Малятко" і "Дитина".

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>