Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Література arrow Українські та зарубіжні письменники
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

АНАТОЛІЙ ДАВИДОВ (нар. 1938)

Анатолій Іванович Давидов – український письменник. Член Спілки письменників України від 1976. Заслужений працівник культури УРСР (1988).

Народився 8 лютого 1938 в с. Бочечки (за іншими даними – Бочки) (тепер Конотопського району Сумської області) в сім'ї вчителів.

1960 року закінчив факультет природознавства Ніжинського педінституту. Працював учителем біології. Завідував відділом природознавства у журналі "Знання та праця", протягом 1975-1984 рр. був головним редактором журналу "Барвінок", від 1984 р. –директором видавництва "Молодь".

Друкується з 1961 р. Створив чимало книг для дітей та юнацтва. Серед них і науково-художні, де йдеться про життя природи. Перша книжечка "Ширшає виднокруг" вийшла 1967 р., далі були "Сонячні вершники" (1969), "Експедиція „Суничка"" (1971), "Катамаран" (1974), "Голубий патруль" (1974), "Без креслень і кельми" (1975), "Знай, люби, бережи" (1979), "Скарб" (1980), "Сонечко спить у дзвониках" (1986), "Озивайко" (1987), "Не так вже й тісно на Землі" (1987), "Пригоди Озивайка", "Цілющий камінь", "Про Озивайка, лісовий люд та їхні незвичайні пригоди" та ін. Збірка повістей та оповідань "Не так вже й тісно на землі" дістала високу відзнаку – премію Лесі Українки.

Окремі твори письменника перекладено російською, білоруською, казахською, узбецькою, молдавською, німецькою, чеською, словацькою та іншими мовами.

Твори Давидова приваблюють глибоким знанням природи, любов'ю до неї, а також розумінням внутрішнього світу дітей. Письменник прагне прищепити їм бажання вивчати світ рослин і тварин, берегти його. Він пише і про людські стосунки, про дитячі справи, пригоди, вчить шанувати сучасне й минуле.

Цікаве оповідання "Вдячність" із циклу "Таємниці старого дуба". Дуб, наче жива істота, спостерігає все, що діється навкруги, пригадує своє довге життя, піклується про жолуді, які продовжують його рід. Але у дубі – дупло, й пишатися серед дерев йому вже недовго... Та ось приїхали до лісу люди – вчитель з учнями, полікували стовбур, замазали дупло, обгородили. І тут дуб із вдячністю впізнає у старому вчителеві юнака, якого він порятував у роки війни від ворога.

Оповідання це близьке до казки, які теж пише Давидов. Краща з них – про Озивайка, лісового хлопчика, який доглядає ліс, дружить з тими, хто любить природу.

ГАЛИНА ДЕМЧЕНКО (1922-1986)

Галина Олексіївна Демченко народилася в селі Олександрівка на Кіровоградщині, але дитинство її пройшло в селі Макіївка Чернігівської області. Там її батько став працювати агрономом, а мати в радгоспі вела лікнеп. Дівчинка бігала за мамою "хвостиком", і не дивно, що в шість років вона вже вміла читати й писати. Тому й навчатися пішла одразу в другий клас.

У шкільній стінгазеті з'являються її перші вірші. Щасливі то були роки! Узимку – ковзани й санчата, а влітку – турбота про город, квітник, птахів, весела праця у дитячій польовій бригаді. Любила Галя теплі тихі вечори, коли вся родина всідалася під зорями й слухала українські пісні, які так дзвінкоголосо виспівували радгоспівські дівчата. Майже всі ці пісні дівчинка знала напам'ять. Ще б пак, адже дівчата інколи брали її до свого гурту і вона теж підтягувала своїм тоненьким голосочком.

Війна обірвала щасливе життя сім'ї: помирає батько, гине на фронті старша сестра, тяжко хворіє мати. Дівчині довелося надовго перервати навчання, а згодом його треба було поєднувати з працею.

Галина Демченко навчається на підготовчих курсах Кіровоградського педінституту, одночасно працюючи секретарем-друкаркою. У неї був ще й неабиякий хист до малювання, який привів її до Київського художньо-промислового училища. Та література перемогла – і Галина Демченко стала письменницею, писала вірші та прозу для дорослих і дітей.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>