Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Фінанси arrow Фінанси
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Міжнародний фінансовий ринок та його структура

Міжнародний фінансовий ринок, який виник у XX ст., забезпечує акумуляцію та перерозподіл капіталу на міжнародному рівні.

За економічною суттю, міжнародний фінансовий ринокце система економічних відносин, що забезпечує акумуляцію та перерозподіл фінансових ресурсів між країнами, регіонами, галузями та окремими суб'єктами бізнесу.

Міжнародний фінансовий ринок історично виник на базі національних фінансових ринків під впливом концентрації виробництва та капітал, інтернаціоналізації господарських зв'язків. Поширення інформаційних технологій у банківській та фінансовій сферах сприяло глобалізації фінансових ринків.

З інституційного погляду, міжнародний фінансовий ринок складається з сукупності фінансово-кредитних інституцій, які виконують посередницькі функції у процесі перерозподілу фінансових ресурсів на міжнародному рівні.

Сьогодні міжнародні фінансові ринки – це величезні фінансові центри, які мобілізують та перерозподіляють в усьому світі значні обсяги фінансових ресурсів. Такі центри розташовані в містах Нью- Йорк, Токіо, Лондон, Цюріх, Люксембург, Франкфурт-на-Майні, Сінгапур.

В складі міжнародного фінансового ринку виділяють чотири головні сегменти (рис. 13.2).

Структура міжнародного фінансового ринку

Рис. 13.2. Структура міжнародного фінансового ринку

Міжнародний валютний ринокце сфера економічних відносин, пов'язаних з операціями купівлі-продажу іноземних валют, цінних паперів, деномінованих в іноземній валюті та інвестування тимчасово вільних валютних коштів.

Саме на валютному ринку відбувається узгодження інтересів продавців і покупців валютних цінностей. Учасниками міжнародного валютного ринку є банки, брокерські фірми, великі банківські корпо рації. Його основними функціями є:

 • – організація міжнародних розрахунків;
 • – страхування, хеджування та диверсифікація валютних ризиків;
 • – організація кредитування в іноземній валюті;
 • – диверсифікація валютних резервів банків, підприємств, держав;
 • – узгодження валютної політики окремих держав на рівні світового господарства.

Міжнародний ринок боргових зобов'язань (ринок кредитних ресурсів) -це сфера обігу боргових зобов'язань, що гарантують кредитору право стягувати борг із боржника. З інституційного погляду він об'єднує сукупність установ та організацій, що проводять переміщення позичкових капіталів у сфері міжнародних економічних відносин. Він включає міжнародний ринок банківських кредитів та ринок боргових цінних паперів.

Об'єктами міжнародного ринку боргових зобов'язань є:

 • міжнародні банківські кредити (приватні, урядові, кредити міжнародних організацій та фінансових інституцій);
 • іноземні облігації (цінні папери, емітовані нерезидентами для обігу на національному ринку і в національній валюті);
 • єврооблігації (боргові цінні папери, випущені, як правило, в іноземній валюті для отримання довготермінової позики на євроринку, які розміщуються транснаціональним синдикатом);
 • євроноти – це векселі, випущені на термін від одного до шести місяців;
 • депозитні сертифікати терміном до одного року, що випускаються першокласними позичальниками з банківською гарантією розміщення.

Міжнародний ринок титулів (прав власності)сфера купівлі• продажу цінних паперів, що засвідчують участь інвестора в капіталі емітента.

Такими цінними паперами є:

 • євроакції – акції, які емітуються міжнародними фінансово-кредитними інститутами та розміщуються одночасно на різних ринках, котируються у будь-якому фінансовому центрі, продаж їх здійснюється міжнародними синдикатами за евровалюту;
 • депозитарні розписки – документи, які підтверджують право вкладника на депозит чи цінності, що перебувають на зберіганні в банку і є субститутом акцій іноземних компаній. Депозитарні розписки випускаються Національним банком як свідоцтво про право володіння акціями іноземних компаній, що перебувають у трастовому управлінні цього банку.

Міжнародний ринок похідних інструментів (деривативів) охоплює обіг фінансових інструментів, що використовуються для передачі або нейтралізації ризиків (ф'ючерсних і форвардних контрактів, опціонів, свопів).

Міжнародний ринок титулів (прав) власності, ринок боргових цінних паперів та міжнародний ринок похідних інструментів (деривативів) в сукупності становлять міжнародний ринок цінних паперів.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>