Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Логістика arrow Логістичні системи і ланцюги поставок
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

РОЗВИТОК Й СТАНОВЛЕННЯ ЛОГІСТИКИ

Ключові поняття: логістика, концепція логістики, значущість логістики, еволюція розвитку логістики

Ключові питання розділу

 • 1.1. Сучасна концепція логістики.
 • 1.2. Значущість логістики.
 • 1.3. Етапи розвитку і становлення логістики.
 • 1.4. Еволюційні рівні розвитку логістики в організаціях.

Рівень освоєння матеріалу розділу:

 • знати й розуміти: концепцію логістики та її значимість для підприємств, фірм і компаній, ретроспективу розвитку логістики;
 • уміти: формулювати концепцію логістики для будь-якої організації, обґрунтовувати значимість логістики в діяльності організацій.

Сучасна концепція логістики

Словниковий варіант трактування терміну "концепція" має наступне визначення: концепція (від лат. conceptio – сприйняття) – це система поглядів на конкретну подію; спосіб розуміння яких-небудь подій, основна ідея якої-небудь теорії.

У загальному значенні в науці під концепцією мається на увазі система поглядів на що-небудь: об'єкт, властивість, явище, процес і т. ін.

У логістиці, з урахуванням її змісту, під концепцією варто розуміти:

 • 1) систему наукових знань, що утворюють теоретичну базу практики управління матеріальними потоками і супутніми їм фінансовими та інформаційними потоковими процесами в межах логістичних систем і ланцюгів поставок;
 • 2) систему розробки і забезпечення практики управління матеріальними потоками і супутніми їм фінансовими та інформаційними потоковими процесами, а також науковими рекомендаціями й інструментом їхньої реалізації.

Іншими словами, концепція логістики не тільки містить у собі теоретичне обґрунтування необхідності управління матеріальними потоками, але і є передумовою розробки практичних рекомендацій з удосконалення механізму управління, як зазначеними потоковими процесами, так і логістичними системами. А сьогодні вже мову необхідно вести про транслювання концепції логістики на управління логістичними ланцюгами поставок або, принаймні, на їх "фрагменти". З цих міркувань необхідним є розгляд ключових особливостей поняття "концепція логістики", а саме ролі, змісту і основних положень концепції логістики.

Рольове значення концепції логістики криється у наступному:

 • 1) вона описує об'єктивний процес управління матеріальними і супутніми їм інформаційними і фінансовими потоками з урахуванням особливостей логістичного середовища;
 • 2) вона описує взаємозв'язки і взаємозалежності, шо реально формуються між окремими підсистемами і ланками логістичної системи на певному логістичному полігоні;
 • 3) вона служить регулятором співвідношення попиту і пропозиції на визначеному логістичному полігоні.

Зміст концепції логістики полягає в тому, що вона допомагає формувати науково-практичні основи розробки і реалізації рекомендацій, які спрямовані на підвищення ефективності управління матеріальними і супутніми їм інформаційними і фінансовими потоками, виходячи з логістичного середовища, що сформувалося на ринку, а також на відпрацювання нових підходів до управління логістичними активностями в усіх ланках логістичної системи, ланцюга поставок.

Сучасна концепція логістики базується на наступних основних положеннях, а саме: на обліку логістичних витрат у межах логістичної системи (або логістичного ланцюга), гуманізації технологічних процесів і створенні сучасних умов праці для логістичного персоналу, розвиткові і впровадженні логістичного сервісу.

Виходячи із вищеописаного, новизна логістичного підходу до управління матеріальним потоком полягає, насамперед, у зміні пріоритетів в оцінці різних видів господарської діяльності на користь посилення значимості діяльності з управління матеріальними потоками. Тому під концепцією логістики варто розуміти систему наукових знань і методів раціоналізації господарської діяльності підприємств, фірм і компаній шляхом організації оптимальних матеріальних і супутніх їм інформаційних, фінансових і, за потребою, сервісних потоків.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші