Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Іноземні інвестиції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДМОВА

Нині офшор – найефективніший метод податкового планування. Він будується на законодавчій базі багатьох країн і є найважливішою і невід'ємною частиною світової фінансової системи, тому що дедалі більше компаній і приватних осіб вибирають безподаткову альтернативу. Цінність офшору полягає в цілком законному переміщенні капіталу в політично і фінансово стабільні та безпечні країни. Зрозуміло, у нашій країні знайдеться чимало людей, яких обурить такий погляд. І серед них не лише чиновники податкового відомства. Думка, що використання офшору нечесне й аморальне, а сплата податків у країні ведення бізнесу є священним обов'язком кожного громадянина, досить поширена. Проте тут уже порушено питання взаємин бізнесу і держави. А ці взаємини завжди двосторонні. Адже держава має не тільки збирати податки, але й піклуватися про бізнес, надавати підтримку, створювати сприятливі умови. Однак, якщо держава хоче лише отримувати, постійно шукаючи, що б іще обкласти податком, і нічого не дає натомість, то й у бізнесменів ставлення до сплати податків відповідне. Так, лише за перше півріччя 2010 р. інвестиції з Кіпру в Україну становили 486 млн дол і за обсягом зайняли перше місце серед іноземних інвестицій, а загалом за весь час незалежності України загальний обсяг інвестицій із Кіпру в Україну – 9 млрд 79 млн дол (або 22,5 % від загального об'єму інвестицій), що можна порівняти з інвестиційними потоками Росії, Німеччини і Нідерландів. Ці факти є показником того, що основні інвестиції здійснюють в Україні за рахунок офшорних компаній.

Між тим ні для кого не секрет, що саме великий бізнес зараз ефективніше інших втікає від податкового тягаря, застосовуючи зазвичай для цих цілей відпрацьовані схеми з використанням офшорних зон. Утім, відкриття офшорних компаній нині вже не є надто дорогим й екзотичним способом ухилення від податків і для середнього та малого вітчизняного бізнесу. Українські підприємці перебувають серед лідерів за кількістю створених офшорних компаній. Найімовірніше, уже незабаром українці можуть стати і свідками масового відкриття офшорних компаній і дрібними підприємцями, у тому числі роздрібними торгівцями.

У навчальному посібнику досліджено використання офшорних структур при веденні міжнародного бізнесу за кордоном і в Україні. Матеріал є по-своєму унікальним і відрізняється від інших видань тим, що надає конкретні поради і рекомендації, які можливо отримати лише завдяки платним консультаціям в експертів щодо податкового планування. Автори зібрали і проаналізували всі можливі варіанти законних, суперечливих, а також незаконних способів використання офшорних структур, побудови офшорних схем, призначених для зниження податкового тиску до мінімуму, методів і механізмів використання офшорних компаній для розв'язання нових і нестандартних реальних економічних ситуацій, невідомих до цього широкому колу читачів.

У посібнику проаналізовано ділові можливості офшорних структур різних типів і форм, авторами розкрито широкий "спектр" форм офшорного бізнесу при наданні ними фінансово- інвестиційних послуг, сфер здійснення міжнародних фінансових операцій офшорними банками, трастовими фондами, страховими компаніями й іншими суб'єктами сучасних офшорних зон і юрисдикцій. Матеріал, що подано в цьому виданні, відповідає законним способам, формам і методам використання офшорних структур, а схеми, які суперечать податковому законодавству, наведено лише з інформаційною метою. Сподіваємося, що це буде корисним для студентів, аспірантів і викладачів, які вивчають сучасну світову економіку та практику міжнародного бізнесу, а також спеціалістів із податкового планування.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші