Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Іноземні інвестиції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Офшорна компанія – власниця банківського рахунку

Україна забороняє своїм громадянам мати особисті рахунки за кордоном (лише на час фізичного перебування за кордоном). Багато українських громадян не згодні з такою позицією держави і бажають користуватися закордонними рахунками. Крім цього, вони прагнуть мати на руках кредитні картки, які (на відміну від більшості українських) завжди акцептували б за кордоном без підозр і запитань. Зазначені проблеми розв'язують за допомогою офшорної компанії, яка і відкриває банківський рахунок. Із цією метою можна вибрати дешеву компанію в одній із країн, де не потрібно надавати жодної звітності, і використання безподаткового рахунку окупиться в перший же рік. Через певний час можна буде одержати корпоративну кредитку і користуватися нею по всьому світу (про процедуру відкриття рахунку й управління ним в офшорній юрисдикції див. дод. 2).

Офшорна компанія-заставоутримувач

Цей вид використання офшорних компаній належить до сфери дуже скрупульозного планування. Суть схеми така: власник майна, який побоюється, що воно може бути в нього з тих або інших причин відібране, прагне законно перевести його на свою офшорну компанію. Там, де можна просто продати майно офшорної компанії або передати його іноземному трасту, проблем не виникає. Однак у деяких країнах (напр. у США,) це викличе дуже великі підозри, тому власник розробляє багатоступеневу схему, за якої спочатку віддає майно в заставу, а потім через порушення забезпеченого заставою зобов'язання, змушений передати майно кредитору.

Офшорна компанія-інвестор

Для будь-якого підприємця очевидно, що капітал завжди має працювати. Однак багато українських бізнесменів капітали, які вони заробили в Україні, гублять, коли їх переміщують за кордон. З огляду на це в багатьох виникає бажання інвестувати вивезений капітал назад в Україну, хоча зазвичай уже під іншим іменем і, можливо, в інший проект.

Офшорна компанія (або мережа офшорних компаній) може стати зручним перевалочним пунктом капіталу на його шляху в новий інвестиційний проект. По-перше, капітал можна акумулювати в такій компанії без податків. По-друге, забезпечивши анонімність володіння офшорною компанією, можна тим самим забезпечити, щоб новий інвестиційний проект ніяк не був пов'язаний зі старим. По-третє, ніде немає такої маневреності і гнучкості руху інвестиційних ресурсів, як в офшорних фінансових центрах.

Для тих, хто більше не прагне ризикувати в Україні національним капіталом, а повертається як іноземець-інвестор, існує низка можливостей, і практично в кожному із зазначених нижче випадків роль інвестора може відіграти офшорна компанія. Наприклад, гроші можна довірити банку, що має гарну репутацію щодо управління коштами клієнтів. У цьому випадку реально одержувати близько 4-6 % у рік як відсоток за внеском (у випадку надання банку права управляти грішми на рахунку клієнт може одержати більше, але і втратити теж). Можна довірити гроші якому-небудь всесвітньо відомому офшорному інвестиційному фонду (безліч таких фондів базується на о. Гернсі, о. Джерсі, о. Мен і на Бермудських о-вах). Величина виплачуваних фондами відсотків залежить від того, наскільки успішно вони грають на ринку цінних паперів або валют, і гарним уважають результат 7-15 % річних, хоча бувають як випадки провалу, так і небувалих виграшів – до 30-40 % річних.

Через офшорну компанію можна торгувати цінними паперами або займатися валютним дилінгом, якщо є відповідний досвід. З допомогою офшорної компанії можна спекулювати на ринку нерухомості. Потенціал інвестиційної маневреності, властивий офшорним компаніям, навряд чи може бути порівняний з будь-якою іншою компанією.

Українське законодавство обмежує більшість методів виходу на ринки іноземних коштів високими податками або валютним регулюванням. Безподаткових методів перемістити гроші в Україну залишилося всього два: інвестування в статутний капітал українського підприємства або надання українському резиденту кредиту.

Інвестування у статутний капітал українського підприємства як спосіб руху капіталу. Створення підприємства з великим статутним фондом – гарний метод переміщення в Україну капіталу, однак цей метод має недоліки. Собівартість реєстрації і бухгалтерського обслуговування створеного підприємства не дозволяє використовувати цей метод для схем з інвестуванням менш ніж кілька сотень тисяч доларів. Офшорна компанія-інвестор не буде направляти в Україну номінального директора для виконання функцій генерального директора створеного підприємства – цю роль треба виконувати самому замовнику схеми, або його довіреній особі, а це легалізує їх як тих, що мають стосунок до капіталу офшорної компанії (існують методи запобігання такій ситуації, однак вони вимагають умілого вибору місця реєстрації офшорної компанії). Позитивним аспектом реєстрації компанії з іноземними інвестиціями для імпорту капіталу є те, що, крім коштів, у статутний капітал можна внести й увезти в Україну устаткування, причому без сплати митних податків.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші