Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Іноземні інвестиції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Холдингові пільги

Холдингові компанії, у тому числі оперативні холдинги, часто створюють у країнах із проміжним рівнем оподатковування. При цьому холдингові компанії у "пільгових" холдингових країнах мають спеціальне регулювання, тому існують деякі типові особливості пільгового режиму для холдингових компаній у різних країнах. Норми, що регулюють діяльність холдингових компаній, визначають характер їх діяльності, структуру капіталу, особливості оподатковування. Холдингові пільги стосуються насамперед умов увезення- вивезення дивідендів. Дивіденди в типових холдингових юрисдикціях звільняють від податків на прибуток і податку "біля джерела". Крім того, у багатьох юрисдикціях звільняють від податків і доходи від розпорядження (продажу) активів (capital gains). Можуть бути скорочені або усунуті зовсім податки на майно, власний капітал (net-worth), капіталізацію тощо. Ідеальною холдинговою юрисдикцією можна вважати ту, де існують усі ці три умови, а також спрощена реєстрація й управління компанією, відсутні обмеження сфери діяльності. Однак для кожного типу бізнесу можна підібрати потрібний варіант.

Найбільше критеріям ідеальної юрисдикції відповідають Нідерланди, як країна-модель зі специфічними особливості системи пільг, якими користуються тут посередницькі холдингові фірми. По-перше, це пільги, що стосуються способу визначення податку на прибуток, що оподатковують. До прибутку холдингу, що оподатковують, не включають дивіденди від пакетів акцій, що є "участю на паях", достатню для одержання пільг. Необхідний розмір участі на паях може бути різним. В Австрії право на пільги дає пакет акцій, що перевищує 25 %, у Швейцарії – 20, у Нідерландах – 5 %. Крім того, різний розмір участі на паях може означати неоднаковий рівень пільг. По-друге, пільги, що визначають зниження податків "біля джерела" на ввезення і вивезення доходів. Багато країн, які використовують у міжнародному бізнесі для розміщення посередницькі холдингові компанії, уклали і підтримують широку мережу двосторонніх міжнародних угод про усунення подвійного оподаткування, що передбачають значне зниження (іноді до нуля) податків "біля джерела" на ввезення і вивезення основних видів доходів – дивідендів, банківського відсотка, платежів роялті. У податкових угодах узгоджують і процедуру усунення подвійного оподаткування доходів, увезених з-за кордону.

За загальним правилом пільги надають за наявності низки умов, подібних для податкового законодавства більшості холдингових юрисдикцій. Так, необхідно, щоб інвестиції в участь на паях були зроблені як мінімум за рік до подання податкової декларації. Переведені дивіденди звільняють від податків за умови, що прибуток був підданий оподатковуванню в країні походження доходу (остання вимога ускладнює фінансові зв'язки з фірмами в податкових гаванях, однак у деяких країнах вона відсутня, і пільги надають, навіть якщо дивіденди надійшли з податкової гавані). У низці випадків законодавство вимагає, щоб на нові вкладення не були формою короткотермінових портфельних інвестицій. Іноді пропонують, щоб основну масу доходів дочірніх і залежних фірм даного оперативного холдингу реінвестували у країні їх місцезнаходження.

Посередницькі холдинги зазвичай не мають права займатися виробничою або іншою комерційною діяльністю, однак у деяких країнах це можливо і їх законодавство не вводить обмежень з використання переваг, пов'язаних із діяльністю дочірніх холдингових фірм (особливо це стосується порядку фінансування операцій із придбання й участі в акціонерному (статутному) капіталі за рахунок позик). Обмежують, наприклад, питому вагу заборгованості в пасиві балансу фірми. Обмеження іноді стосуються пільг, обумовлених угодами про усунення подвійного оподаткування, а найбільш промислово розвинені країни внесли у своє законодавство певні норми, що ускладнюють використання безподаткових юрисдикцій. Проте створення посередницьких холдингів з метою зниження податкових втрат як і раніше є широко поширеною й актуальною діловою практикою.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші