Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Іноземні інвестиції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Оперативно-холдингові компанії

Холдингові компанії можуть створювати з метою розв'язання цілої низки завдань в інтересах материнської фірми і пов'язаних з управлінням і забезпеченням міжнародного бізнесу. Для визначення компаній цього типу було введено спеціальний термін – оперативно- холдингові компанії. Через такі компанії їх власники здійснюють оперативний контроль й управління дочірніми фірмами, капіталами і різними видами нерухомого майна. На базі оперативно-холдингової компанії може бути організований закордонний "центр прибутку" іноземних філій міжнародних фірм. Такі компанії є організаційним ядром системи управління зовнішньоекономічною діяльністю і закордонними інвестиціями материнської фірми. Оперативно-холдингова компанія може відігравати роль вузлового пункту піраміди власності міжнародного холдингу.

Оперативно-холдингові компанії часто виконують певні специфічні функції в інтересах материнського підприємства, через них здійснюють транзит інвестиційних капіталів і доходів, дочірні фірми і філії створюють не прямо, а через оперативно- холдингову компанію в будь-якій пільговій юрисдикції. Завдяки цьому доходи від інвестицій будуть надходити за оптимальним податковим маршрутом. Оперативно-холдингові компанії функціонують у взаємодії з іншими дочірніми фірмами, що забезпечують зовнішньоекономічну діяльність материнського підприємства, їх розміщують у зонах податкових пільг – в офшорних юрисдикціях або країнах зі сприятливим для фірм даного профілю податковим режимом.

Посередницькі офшорні фінансові компанії

У міжнародній корпоративній практиці часто застосовують посередницькі фінансові компанії, що здійснюють як управління фінансовими ресурсами міжнародного холдингу, так і забезпечують транзит капіталів і доходів через сприятливі податкові юрисдикції для інших суб'єктів підприємницької діяльності. На відміну від оперативно-холдингових компаній кошти в цьому випадку переказують у формі фінансових кредитів і відсотків за ними, а таке фінансування можна здійснювати лише через спеціалізовані закордонні фінансові компанії, створені в зонах податкових пільг. Ці компанії мають право одержувати і видавати кредити, що дозволяє використовувати їх для внутрішньофірмових кредитно-фінансових операцій. Фінансова компанія, розташована в районі зі сприятливими податковими умовами ввезення і вивезення відсотків за кредитами, одержала в діловій практиці назву провідної (conduit), або канальної компанії. Фінансові канали забезпечують переказ фінансових ресурсів за оптимальним податковим маршрутом, а ланкою кредитного ланцюжка, так само як і її вихідним пунктом, може бути дочірня компанія, що перебуває в податковій гавані.

У загальному вигляді операції фінансових фірм полягають у такому. Фінансова фірма отримує позикові кошти від материнської компанії і видає кредит незалежним особам або іншій дочірній фірмі. При цьому кредитування можуть здійснювати на внутрішньофірмових умовах. Посередницькі фінансові компанії дозволяють значно знизити податкові втрати, пов'язані з переказом кредитних ресурсів з однієї країни в іншу, оскільки їх створюють у районах зі специфічними податковими пільгами, а точніше, з низьким податком на прибуток і розподіл банківського відсотка. Особливий інтерес викликають ті юрисдикції, де фінансові компанії мають право приймати депозити, що дозволяє їм здійснювати банківські функції. Оптимальна юрисдикція для розміщення фінансової компанії має відповідати таким умовам:

  • • надання фінансовим компаніям офіційного права проведення кредитних операцій;
  • • наявність широкої мережі податкових угод, зниження податку "біля джерела" на банківський відсоток;
  • • оподатковування кредитної "маржі" (різниці відсотків отриманих і виданих кредитів) на пільгових принципах.

Фінансовою компанією може бути будь-яка офшорна фірма. Обмеження сфери діяльності офшорної компанії в податкових гаванях зазвичай відсутні. Вони стосуються винятково ліцензованих видів діяльності – депозитної, страхової тощо. Однак фінансова компанія в офшорній зоні володіє багатьма істотними недоліками. Головний із них полягає в тому, що відсотки за кредит, виданий офшорною компанією, підлягають податку "біля джерела" в повному обсязі і тому офшорні фінансові компанії вилучені зі сфери пільг, які надають угоди про усунення подвійного оподаткування. Зазначеним вище вимогам частково або повністю відповідають багато юрисдикцій, але найсприятливішою країною для реєстрації фінансових компаній є Нідерланди, що створили в себе сприятливі умови для створення всієї "тріади" посередницьких компаній-холдингів, фінансових компаній і ліцензійних фірм. Як й інші спеціалізовані фірми, фінансові компанії Нідерландів користуються привілеями угод про усунення подвійного оподаткування. Нідерланди мають у своєму розпорядженні більшу кількість таких угод, не передбачено податок "біля джерела", на відсотки за позиками, які виплачують, відсоткову "маржу" повністю виключено з оподатковування. Однак оподатковуваний дохід не може бути нижчим певної величини – реально це 0,25 % суми кредиту.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші