Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Іноземні інвестиції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Редоміцилювання компаній

Доміцилій (Domicile) – це країна, у якій виникла юридична особа, тобто була інкорпорована. Тільки право даної держави регулює всі питання, що стосуються виникнення та припинення статусу юридичної особи. Такі питання статусу, як питання про те, чи несуть відповідальність самі члени юридичної особи, чи виходять угоди за межі її компетенції (ultra vires) і чи можуть її директори представляти її в суді, вирішують відповідно до акта про її створення у його тлумаченні законом як її доміцилія. Деякі країни передбачають у своїх законодавствах можливість переміщення компаній – Науру, Вануату, Сент-Кіттс і Невіс, Багамські о-ви, Нідерландські Антілли, деякі штати США. Інші країни не забороняють і допускають переміщення компаній – Панама, Швейцарія, Люксембург, Коста-Ріка, Канада й інші за умови включення так званого трансфертного застереження в устав (меморандум асоціації) компанії. Закони Сент-Кітгс і Невісу найліберальніші в переміщенні компаній з/в інші юрисдикції. Закон дозволяє редоміцилюватися (перенестися) на Невіс існуючим компаніям навіть у тому випадку, коли діють закони юрисдикції, що не забороняють це робити. Це означає, що компанії із Джерсі, Гернсі, о-ва Мен й Об'єднаного Королівства можуть продовжити своє існування як компанії Невісу, коли б вони цього не захотіли.

Процес перенесення існуючої компанії на Невіс досить простий. Спочатку компанія заповнює заяву про перенесення доміцилія (Application of Transfer of Domicile) у двох екземплярах і надає його разом із сертифікатом про "гарний" стан (Good Standing Certificate) і засвідченою копією існуючого меморандуму та статей асоціації. Після схвалення перенесення доміцилія владою Невісу, реєстраційний офіс видає сертифікат перенесення доміцилія (Certificate of Transfer of Domicile), відповідно до якого компанія стає існуючою повноправною компанією Невісу – зберігаючи свою назву і дату інкорпорації. Після внесення змін у меморандум і статті асоціації для відповідності законам Невісу директори розпочинають ліквідацію компанії в первісній юрисдикції. Подібна процедура коштує близько 1 тис. дол США плюс видатки на ліквідацію компанії в первісній юрисдикції. Аналогічні процедури застосовують при перенесенні компаній в інші юрисдикції, що дозволяють подібні операції.

Ураховуючи особливості українського податкового законодавства, необхідно виокремити кілька обставин, що належать до вибору юрисдикції для відкриття безподаткової компанії:

  • • Якщо передбачено вести бізнес в Україні, то компанія має бути зареєстрована у країнах, з якими Україна підписала договори (конвенції) про уникнення подвійного оподаткування.
  • • Для імпортерів украй важливо також, щоб компанія- посередник була зареєстрована в юрисдикціях, які українська влада ніколи не віднесе до офшорних (США, Велика Британія), оскільки згідно зі ст. 18 закону "Про оподаткування прибутку підприємств", при купівлі продукції в компанії, що зареєстрована в офшорній зоні, у ціні її придбання тільки 85 % собівартості.
  • • Зараз набуває значної популярності використання офшорної компанії разом із компанією оншорною. При цьому місцем перебування оaшорної компанії часто вибирають такі країни як Велика Британія і США.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші