Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Іноземні інвестиції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Створення компаній у Нідерландах

Прагнення підприємців створювати в Нідерландах свої фірми обумовлена сприятливим податковим режимом для іноземних інвестицій у цій країні. Найхарактернішим елементом податкової системи країни є система податкових пільг, які надають холдинговим, фінансовим і ліцензійним компаніям. Нідерландські компанії відіграють ключову роль у податковому плануванні закордонної інвестиційної діяльності. Через них "переправляють" інвестиційні капітали і доходи, кредитні ресурси, банківські відсотки, платежі роялті тощо. Нідерландська фірма дозволяє проводити і координувати операції материнської фірми як у Європі, так і в інших регіонах світу. У Нідерландах створюють не тільки фінансові компанії. Незважаючи на високий податок на прибуток (35-40 %), є істотні підстави для розміщення тут торговельних і виробничих підприємств. Створення дочірньої компанії в Нідерландах входить до переліку типових послуг деяких секретарських фірм. Основними формами ділових підприємств у Нідерландах є товариство з обмеженою відповідальністю (Besloten Vennootschap (BV)) й анонімне товариство (Naamloze Vennoot-schap (NV)). Найзручнішою правовою формою для дочірньої компанії є товариство з обмеженою відповідальністю. Анонімне товариство рідко застосовують для організації дрібних і середніх фірм. Розглянемо процедуру створення та функціонування товариства з обмеженою відповідальністю. Капітал товариства формують на основі таких принципів:

  • • Мінімальний внесок у статутний капітал товариства становить 40 тис. флоринів. Випущені паї повинні становити не менше 20 % статутного капіталу, 25 % з яких має бути сплачено на момент реєстрації. Мінімальний капітал товариства становить 100 тис. флоринів.
  • • Спеціальні свідоцтва про внески до пайового капіталу не випускають.
  • • Способи передачі (перепродажу) паїв компанії визначено у відповідному розділі акта про інкорпорування (устав).
  • • Придбання паю реєструють у книзі реєстрації паїв, що зберігається в головному офісі компанії.

Утворити компанію мають право одна або кілька фізичних чи юридичних осіб незалежно від їх національності. Реєстрацію компанії остаточно оформляє нотаріус, що спеціалізується на цивільному праві. Акт про інкорпорування має містити прізвища пайовиків і вищих посадових осіб компаній, а також особливий розділ – статті про асоціацію. У ньому можуть бути визначені довірені особи пайовиків, персональна присутність останніх необов'язкова. У цьому розділі присутні усі положення, що характерні для уставу юридичних осіб.

Зазначені статті про асоціацію обов'язково мають включати таку інформацію: назва корпорації, місцезнаходження корпорації, предмет діяльності, розмір пайового капіталу і його структура, порядок проведення зборів пайовиків і спосіб прийняття рішень на них, порядок фінансової звітності і розподілу прибутку, порядок припинення діяльності компанії, додаткову інформацію. Процедура реєстрації корпорації включає низку етапів. Перший крок полягає у затвердженні фірмового найменування у Торговельній палаті Нідерландів і на це потрібно приблизно вісім днів. Для набрання чинності акта про інкорпорування необхідне його затвердження в Міністерстві юстиції, яке видає заяву про відсутність зауважень. Вимагають також свідоцтва про фінансове становище пайовиків у вигляді відомостей про банківські рахунки або банківську референцію. Після завершення процедури реєстрації акт про інкорпорування має бути депонований у відповідний місцевий Торговельний реєстр Торговельної палати Нідерландів. Затвердження в Міністерстві юстиції зазвичай проходить протягом восьми тижнів і компанія має можливість здійснювати в цей період комерційні операції, оскільки вона мас статус компанії в стадії реєстрації. Усі укладені угоди вимагають обов'язкової ратифікації пайовиками після завершення процедури інкорпорування. Попередні угоди не накладають юридичних зобов'язань на компанію доти, поки вони не затверджені радою директорів і за їх наслідки несуть відповідальність пайовики корпорації. Пайовий капітал має бути оплачений до нотаріального оформлення акта про інкорпорування.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші