Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Соціологія arrow Українська етносоціологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Специфіка

Гадаємо, що для найбільш ефективного підкреслення цієї специфіки, слід порівняти статус етнічної соціології як науки із її статусом як навчальної дисципліни. Так, розвиток і утвердження її як науки здійснюється у спосіб чіткого виокремлення об'єкта і предмета, формулювання мети і основних завдань, визначення найважливіших функцій і окреслення кола найгостріших проблем тощо. Як соціологічна теорія середнього рівня, етносоціологія за методологічну базу має загальносоціологічну теорію, у якості зв'язку із соціальними практиками матеріали конкретних соціологічних досліджень. Суб'єктами- продукувачами етносоціологічного знання є вчені-теоретики та соціологи-емпірики.

У якості форм розвитку етнічної соціології як науки постають концептуальні та полемічно-дискусійні статті і монографії, що стосуються різних проблемних сторін функціонування етнічного й національного; наукові і науково-практичні конференції, симпозіуми та семінари. Своєрідним засобом контролю якості етносоціологічної наукової продукції є оцінювально- критичні статті та рецензії, а також, безумовно, – реальний попит на цю продукцію у бібліотеках та на ринку наукової літератури.

Етносоціологія як навчальна дисципліна, на відміну від себе як наукової дисципліни, орієнтована не на продукування, а на транслювання (передачу) та засвоєння знань, передусім, певна річ, – студентами. Тому, якщо етносоціологи-теоретики на перший план висувають дослідження наукових проблем, то автори відповідних підручників та наукових посібників зосереджуються в основному на завданнях впорядкування, систематизації, структурування та певної селекції вже напрацьованого наукового матеріалу. Тобто тут має місце пріоритет науково-досягнутого перед науково-проблемним.

У навчальному процесі основною формою трансляції етносоціологічних знань є лекція; формами закріплення та засвоєння цих знань – перегляд студентами власних конспектів лекцій, вивчення ними відповідних розділів у підручниках, навчальних та методичних посібниках, але найважливіше – це безпосереднє, “живе” спілкування із викладачем, тобто – семінарські заняття. Формами апробації закріплених етносоціологічних знань є в основному курсові та дипломні роботи, а також – виступи на студентських наукових семінарах та конференціях, участь у конкурсах тощо; усталеними формами контролювання є заліки та іспити, а також – контрольні роботи, тести і т. ін.

Нарешті, зауважимо, що головним суб'єктом транслювання, закріплення та контролю етносоціологічних знань є викладач, головним об'єктом для якого постає студентська аудиторія.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші