Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Соціологія arrow Українська етносоціологія
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Санскрит – праукраїнська мова

В цілому на сьогодні ми можемо впевнено фіксувати, що зарубіжні вчені, з одного боку, вбачають беззаперечну, так би мовити, “українськість” трипільської культури, а з іншого боку – визнають й “українськість” санскриту. Так, професор палеонтології Віденського університету Оскар Менгин, після своїх дослідів трипільської культури, зробив висновок, що “трипільська культура зі своїми матеріальними та моральними прикметами цілком заслуговує на назву української культури, у всій своїй схожості і близькості”, а також, що санскрит на територію сучасної Індії прийшов саме з ПраУкраїни (виділення автора. – Ред.) Фактично підтримуючи ці висновки, сучасний знаний російський історик Хом'яков, який видав перший санскрито-слов'янський словничок, стверджує, що найбільше наближеною до мови ведійських книг з-поміж усіх слов'янських мов є українська [13].

Звідси випливає, що санскрит – це індійський варіант української прамови, яка розвивалася у відриві від автохтонного ареалу проживання носіїв мови, вступала у різноманітні форми взаємодії з іншими мовами-автохтонами Індостану [Там само]. Зрозуміло, що такі, науково обґрунтовані, висновки створюють сьогодні підстави неабиякого пишання, гордості українців за свою мову та за її особливе місце у сім'ї індоєвропейських мов, що, у свою чергу, закладає засади формування в українців “антименшовартісної” ментальності.

Визначальність праукраїнської мови для розуміння витоків усієї множини мов індоєвропейської мовної сім'ї на сьогодні не підлягає сумніву, оскільки доведено, що вона є для всіх цих мов материнською. І цей факт став усвідомлений завдяки порівняльному вивченню української (староукраїнської) мови і санскриту. Зокрема, як свідчить сучасний український науковець Д. Пауков, посилаючись на видатного канадського вченого, українця за походженням, Лева Силенка, “санскритська мова налічує кілька тисяч слів, споріднених з сучасною українською мовою”. Як уже зазначалося, ще більше було у санскриті слів, споріднених із давньоукраїнською мовою. До прикладу, “геніальний давньоруський твір "Слово про Ігорів похід" ... спочатку вважали підробкою. А нині індійські вчені, працюючи над перекладом цього твору, з подивом і захопленням відзначають, як багато слів у ньому, що близькі не тільки до санскриту, а й до сучасних індійських мов”. “Для того, – резюмує Д. Пауков, – щоб зазначені споріднені слова змогли опинитися в обох мовах, вони повинні були ввійти в широкий ужиток задовго до розлучення, яке відбулось внаслідок переселення частини аріїв до Індії. А це означає, що словам не менше 5 тисяч років, вони древніші за єгипетські піраміди та Велику китайську стіну” [10].

Якби трипільсько-санскритська (=праукраїнська) людність, разом зі своєю унікальною мовою, після виходу її значної частини в Індію безслідно зникла з Подніпров'я, індоєвропейськомовна спільнота народів могла б так і не дізнатися про свою мовну матір, а відтак – про своє дійсне походження, про свою дійсну (а не викривлену уявами-припущеннями) еволюцію. (До речі, “автентичне населення ПраУкраїни... принесло з собою (до Індії. – О. Я), імовірніше, не так санскрит, як протосанскрит, який прийнято називати "сансар"” [13].) Отже, існування сучасного українства і його етнічної мови – це справжній історичний подарунок всьому індоєвропейству.

Розв'язання “трипільсько-санскритсько-українського” вузла дає змогу дійти до ще неординарного на сьогодні висновку, а саме: праукраїнська мова виникла багато тисячоліть тому. За тих часів, мабуть, слід відшукувати й витоки української етнічної ментальності.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>