Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Право arrow Експертизи у судочинстві України
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Експертиза рідин, що містять спирт

Предметом експертизи рідин, що містять спирт, є встановлення фактичних даних про розслідувану подію на основі використання спеціальних знань у галузі судової експертології, хімії, технології виготовлення речовин, що містять спирт, і методів їх дослідження.

Об'єктами дослідження даної експертизи є конкретні визначені об'єми різних видів спиртних напоїв домашнього і промислового виготовлення, спиртові суміші, спиртовмісні рідини технічного призначення, сліди спиртовмісних рідин різного цільового призначення, які розподілені в масі або знаходяться на поверхні предметів- носіїв, а також конструкції та обладнання, які використовуються для вироблення зазначених рідин кустарним способом.

Дана експертиза за об'єктними і методичними ознаками може розглядатися як різновид експертизи харчових продуктів, однак надзвичайна поширеність злочинів у сфері виготовлення й реалізації населенню спиртовмісних рідин (незаконне вироблення, фальсифікація, контрабанда тощо) та глибокі соціальні аморальність і небезпечність пов'язаних з цим злочинів спонукали організаторів експертної діяльності досить обґрунтовано визначити самостійний статус експертизи рідин, що містять спирт, у системі експертиз матеріалів і речовин. Для практичного використання в доказуванні результатів розглядуваної експертизи ці класифікаційні тонкощі істотного значення не мають. Необхідно також зазначити, що в експертних підрозділах МВС України у групі досліджень харчових продуктів виділяються експертизи алкогольних напоїв та експертизи безалкогольних і слабоалкогольних напоїв.

У процесі підготовки матеріалів на експертизу необхідно, для збереженості складу рідини, яка містить леткі компоненти, поміщати її в добре закорковані ємності, зберігати у прохолодному й темному місці. Коли йдеться про належність єдиному об'єму розділених об'єктів, обов'язково необхідно повідомляти експерту дані про умови існування розділених об'ємів і вид місткостей, в яких вони перебували (пляшка, фляга, каністра тощо), і матеріалу, з якого ці місткості виготовлені.

Експерту можуть бути поставлені такі питання діагностичного характеру:

 • 1) Чи є дана рідина спиртовмісною, до якого виду вона належить, і яка її міцність?
 • 2) Чи є в даній ємності або на поверхні предмета сліди рідини, що містить спирт?
 • 3) Чи є дана рідина етиловим спиртом; якщо так, то гідролізним чи ректифікатом?
 • 4) Саморобним чи кустарним способом виготовлена дана спиртова рідина?
 • 5) Чи є дана маса (рідина) брагою, придатною для виготовлення самогону?
 • 6) Чи відповідає дана рідина певному виду вино-горілчаних виробів?
 • 7) Чи є наданий апарат або пристосування обладнанням для виготовлення спиртних напоїв?

Можуть бути поставлені й питання ідентифікаційного характеру, наприклад:

 • 1) Чи має рідина, якою утворені сліди на предметі-носії, спільні родову, групову належність з рідиною, наданою для дослідження?
 • 2) Чи становили раніше єдиний об'єм рідини, виявлені в різних ємностях?
 • 3) Чи є рідина, виявлена на місці обшуку, самогоном, і чи є вона частиною об'єму рідини, що знаходилась у пляшці, вилученій у підозрюваного?
 • 4) Чи відповідає за своїми технічними і якісними характеристиками алкогольний напій у даній пляшці характеристикам напою, зазначеним на етикетці?

Дослідження рідин, що містять спирт, проводяться методами оптичної мікроскопії, спектрофотометрії в ультрафіолетовій і видимій областях спектра, емісійного спектрального аналізу, газорідинної та тонкошарової хроматографії, а також методом перегонки (дистиляції) та методом встановлення кількісного вмісту танінів при дослідженні й диференціації коньяків.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші