Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Історія arrow Історія України
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Поняття і терміни

Русинство – політична течія, що виступає за те, що слов'янське населення Закарпаття є окрема нація. Походить назва від самоназви українського населення до XIX ст., що збереглася на Закарпатті – русин.

Русофільство – політична течія, яка заперечує існування української нації, стверджуючи, що українці – це частина великого російського народу.

Інтегрований націоналізм – ідеологія ОУН, розроблена Д.Донцовим та його наступниками – націоналізм, що об'єднує всю націю; він відкидає демократичні ідеали, а найвищою цінністю проголошує національну державу, на чолі якої має стати верховний провідник – вождь. Єдність вождя і народу мають забезпечити корпорації, коаліції, профспілки, виборні ради. Єдина партія – ОУН – має створити ідеологічний провід держави. Ідеологи інтегрального націоналізму мало уваги приділяли майбутньому соціально-економічному устрою держави. Основою теоретичних міркувань було доведення прав українського народу на самостійну соборну державу і визначення шляхів здобуття незалежності. Ідеологи ОУН уважали, що незалежність української держави можна здобути шляхом національної революції – всенародного повстання під керівництвом ОУН. Для підготовки національної революції потрібно всіма можливими засобами розхитувати окупаційний режим і одночасно готувати населення до повстання.

Український монархізм – маловпливова політична течія в українському русі 20-30-х років, яка виступала за запровадження монархії в Україні у формі гетьманату.

Асиміляція – процес, в результаті якого члени однієї етнічної групи втрачають свою первинну культуру і усвоюють культуру іншої етнічної групи, з якими вони знаходяться у безпосередньому контакті. Нав'язування однією етнічною групою своєї мови, звичаїв, культури, духовних цінностей іншій.

Пацифікація (умиротворення) – 1) придушення каральними заходами народного повстання, заколоту; 2) акція, проведена польською поліцією і військами проти українських селян у 1930 р.

Нормалізація – спроба порозуміння між частиною лідерів українського руху в Польщі і урядовими колами.

Осадники – польські поселенці на українських землях.

Польща "А" – територія етнічно польських земель у Другій Речі Посполитій.

Польща "Б" – території Другії Речі Посполитої, заселені етнічними меншинами - західноукраїнські і західнобілоруські землі.

Анексія – насильницьке приєднання, загарбання, утримання однією державою території або частини території іншої держави.

Карпатська Січ – збройні загони, що діяли, а території Карпатської України в 1938-1939 pp. 15 березня 1939 р. були визнані збройними силами Карпатської України. Вели збройну боротьбу з агресією Угорщини. Вирішальний бій відбувся на Красному полі під Хустом.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси