Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Медицина arrow Психіатрія і наркологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Для протверезіння призначають великі дози вітамінів групи В, передусім тіамін (до 100 мг) із 40 % розчином глюкози. У тяжких випадках хворих переводять на гемодіаліз та штучну вентиляцію легенів.

Атипове алкогольне сп'яніння

Атипове алкогольне сп'яніння спостерігають у разі вживання алкоголю особами з іншою психіатричною патологією: органічним ураженням центральної нервової системи, психопатіями, афективними розладами тощо. За клінічними формами виділяють кілька видів атипового сп'яніння.

Дисфоричне сп'яніння. Спостерігають в осіб з органічним ураженням центральної нервової системи, експлозивною (епілептоїдною) психопатією. У стані сп'яніння в таких осіб підвищуються агресивність, конфліктність. Сп'янілі схильні влаштовувати бійки, конфлікти з будь-якого приводу, акти вандалізму, можуть вдаватися до спроб згвалтування.

Депресивне сп'яніння частіше спостерігають у людей з циклотимією та невротичними розладами, які нерідко вживають алкогольні напої для поліпшення настрою. У клінічній картині превалює депресія з постійним обмірковуванням психотрав- мівної ситуації. Хворі схильні до перебільшення її наслідків та ідей, пов'язаних з оцінкою власної особи. У разі глибокої депресії можливі спроби самогубства.

Гебефренічне сп'яніння. Сп'янілі поводяться мов діти, сиплють недоречними жартами, їхня поведінка характеризується своєрідністю вітальних функцій і низькими емоціями та потягами.

Істеричне сп'яніння найчастіше спостерігають при істероїдній психопатії. Сп'янілі намагаються привернути до себе якомога більше уваги. Такі особи часто вживають алкоголь привселюдно та демонстративно. У цьому разі суб'єкт намагається вдати із себе п'янішого, ніж він є насправді.

Експертиза

Трудова експертиза. У стані сп'яніння хворі тимчасово непрацездатні.

Судово-психіатрична експертиза. При алкогольному сп'янінні пацієнти осудні. У разі скоєння злочину в стані патологічного алкогольного сп'яніння хворі не є осудними.

Хронічний алкоголізм

Етіологія алкогольної хвороби

Щодо походження алкогольної хвороби (хронічного алкоголізму) є різні, часом курйозні, припущення та теорії. Нині вважають, що у формуванні потягу до алкоголю бере участь низка чинників, а саме генетичних, біохімічних, психологічних і соціальних. Серед чинників ризику захворювання на алкоголізм виділяють такі:

  • — психологічні (дитяча гіперактивність, емоційна лабільність, імпульсивність, егоїстичність, порушення концентрації уваги, підвищена тривожність);
  • — характерологічні (намагання компенсувати акцентуацію характеру);
  • — нейрофізіологічний (зниження амплітуди та збільшення в часі компоненту Р-300 під час дослідження викликаних потенціалів);
  • — гормональний (низький вміст андрогенів);
  • — біохімічний (низька активність моноаміноксидази);
  • — соціальний (наявність у сім'ї проблем, пов'язаних із вживанням алкоголю, підліткова асоціальність).

Етапи перебігу алкогольної хвороби

Існує чимало поглядів щодо етапів перебігу алкогольної хвороби. В Україні найпоширеніша клінічна класифікація, за якою алкоголізм поділяють на три стадії:

І — психологічної залежності;

II — фізичної залежності (наркоманічна);

III —декомпенсації (енцефалогіатична).

Виділяють ще дві проміжні стадії II та II—III) і так звану донозологічну, тобто пияцтво. На наш погляд, термін “пияцтво” має більше соціальний, ніж клінічний аспект. Однак оскільки пияцтво дуже часто передує алкогольній хворобі, варто розглянути його окремо.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші