Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Медицина arrow Психіатрія і наркологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості жіночого алкоголізму

У жінок прогредієнтність алкогольної хвороби зазвичай вища, ніж у чоловіків. Деякі автори пов'язують це з гормональним циклом. Крім того, у жінок помітна тенденція до бравади пияцтвом, що призводить до масивної алкоголізації та залежності від етанолу. Часто жінки починають інтенсивно вживати алкоголь, для того щоб “контролювати пияцтво чоловіка”.

Крім того, у жінок хвороба частіше рецидивує. Це може бути пов'язано з подібністю передменструального напруження й абстинентного синдрому в клініко-психо- логічному сенсі.

Особливості підліткового алкоголізму

У підлітковому віці відбувається перше знайомство людини з дією алкоголю. Інтенсивне його вживання на початкових етапах може бути проявом специфічних підліткових реакцій: емансипації та групування. Найчастіше вперше пробують алкоголь у компанії однолітків, члени якої копіюють її лідера. Це може призвести до масивної алкоголізації зі свідомим притупленням блювотного рефлексу в початкових стадіях хвороби і виникнення симптому “похмелення без похмілля”.

Інколи вживання алкоголю може бути складовою реакції протесту. У цьому разі воно пов'язане в часі з конфліктом (найчастіше в родині) і значно зменшується після поліпшення ситуації.

Варто пам'ятати: що раніше розпочалося систематичне вживання алкоголю, то злоякіснішим є перебіг хвороби.

Досить часто алкоголь вживають одночасно з барбітуратами, канабіоїдами й інга- лянтами. Можливий перехід до інших наркотичних речовин.

Симптоматичний алкоголізм

Інтенсивне вживання алкоголю може бути спричинене також іншими психічними хворобами. Іноді навіть формується алкогольна залежність. Однак вживання алкогольних напоїв і симптоматика алкогольної хвороби в таких пацієнтів дещо різняться.

Так, інтенсивне вживання алкоголю часто спостерігають під час маніакальної фази маніакально-депресивного (біполярного) психозу. При цьому толерантність до алкоголю значно збільшується протягом нетривалого періоду. Такі хворі не виглядають сп'янілими. Нерідко інтенсивна алкоголізація триває 1,5—2 міс. і раптово припиняється. Для депресивної фази це явище не типове. Воно небезпечне тим, що під впливом алкоголю можуть загострюватися депресія і з'являтися суїцидальні наміри.

Алкоголізація хворих на епілепсію та з органічними ураженнями центральної нервової системи найчастіше розвивається під час дисфорії і супроводжується агресією. Спостерігають атипові та патологічні форми сп'яніння, судомні напади в стані абстиненції. Загалом під час дисфорії алкоголізація надто інтенсивна, хворі намагаються якнайшвидше сп'яніти. Через погіршення соматоневрологічного стану запої у таких хворих нетривалі. Дуже швидко виникають амнестичні форми сп'яніння, прогредієнтність хвороби висока. Алкоголізм, поєднаний із шизофренією, має такі особливості:

  • — зловживання алкоголем лише під час загострення захворювання;
  • — практично повна відмова від алкоголю під час ремісій;
  • — алкоголізація — наодинці, навіть на ранніх етапах;
  • — виникнення внаслідок вживання алкоголю психозів, які мають характер типових шизофренічних;
  • — відсутність алкогольної деградації особистості навіть за тривалого надмірного вживання алкогольних напоїв;
  • — відсутність абстинентних станів.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші