Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Медицина arrow Екстрена медична допомога
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Черговість госпіталізації постраждалих при проведенні медичного сортування на догоспітальному етапі

Дітям та жінкам під час проведення медичного сортування та евакуації слід надавати допомогу першочергово в межах їх сортувальної категорії.

Дорослим, які належать до червоної сортувальної категорії, медична допомога та евакуація до закладу охорони здоров'я забезпечують у першу чергу. У випадку, коли час транспортування постраждалого до багатопрофільної лікарні може призвести до погіршення загального стану його здоров'я, госпіталізацію проводять у найближчий заклад охорони здоров'я, що має достатній ресурс для надання необхідного обсягу медичної допомоги або стабілізації стану здоров'я постраждалого та підготовки до переведення в профільну лікарню.

Дорослим, які належать до жовтої сортувальної категорії, медичну допомогу надають відповідно до Загальних вимог обсягу та здійснюється евакуація після постраждалих червоної сортувальної категорії. Госпіталізацію проводять у заклад охорони здоров'я, що має достатній ресурс для надання необхідного обсягу медичної допомоги.

Дорослим, які належать до зеленої сортувальної категорії, медичну допомогу надають у третю чергу. За потреби госпіталізацію проводять у заклади охорони здоров'я.

Постраждалі, які отримали тілесні ушкодження, не сумісні з життям, але мають ознак життя, позначаються сортувальними браслетами темно- фіолетового кольору та належать до темно-фіолетової/чорної сортувальної категорії. їм надають паліативну медичну допомогу (догляд). Евакуацію проводять у другу чергу за умови госпіталізації постраждалих червоної сортувальної категорії.

Тіла померлих позначають сортувальними браслетами чорного кольору, належать до темно-фіолетової/чорної сортувальної категорії та направляють до моргів або патологоанатомічних бюро/бюро судово-медичної експертизи за наявності достатньої кількості транспортних засобів та відсутності потреби в евакуації постраждалих інших сортувальних категорій.

У разі підозри на наявність у постраждалих небезпечного інфекційного захворювання медичне сортування здійснюють із виконанням протиепідемічних заходів.

У разі контамінації постраждалих біологічними, хімічними агентами або радіаційними чинниками проводять деконтамінацію забрудненої поверхні одягу (тіла) постраждалого працівники спеціальних підрозділів, які одягнені у відповідний захисний одяг. Спрямування постраждалих на сортувальний майданчик для медичного сортування здійснюють після деконтамінації постраждалих.

Проведення медичного сортування в приймальних відділеннях закладів охорони здоров'я при масовій госпіталізації постраждалих унаслідок надзвичайної ситуації

У разі надходження до закладу охорони здоров'я великої кількості постраждалих безпосередньо з місця надзвичайної ситуації проведення медичного сортування здійснюють в його приймальному відділенні відповідно до Загальних вимог.

У приймальному відділенні для проведення медичного сортування формують сортувальні групи медичних працівників з числа штатних працівників закладу охорони здоров'я, дані яких унесено до плану дій закладу охорони здоров'я при надзвичайних ситуаціях. Склад сортувальної групи: лікар, фельдшер (медична сестра), два реєстратори постраждалих (фельдшер, медична сестра), носії-санітари (чотири особи).

При наявності великої кількості постраждалих формують додаткові сортувальні групи з числа медичних працівників інших відділень закладу охорони здоров'я.

Медичне сортування в приймальному відділенні розпочинають із зовнішнього огляду постраждалих та присвоєння їм кольору сортувальних браслетів відповідного до показників стану здоров'я.

У разі проведення медичного сортування в приймальному відділенні для роботи в червоній зоні сортування рекомендують залучати не менше 2 лікарів-хірургів, 2 лікарів-анестезіологів або реаніматологів, 10 медичних сестер чи фельдшерів та 10 санітарів чи волонтерів.

Для роботи у жовтій сортувальній зоні рекомендують залучати 2 лікарів-хірургів, 2 лікарів-терапевтів, 10 медичних сестер чи фельдшерів та не менше 10 санітарів чи волонтерів.

Для роботи в зеленій сортувальній зоні рекомендують залучати 1 лікаря-хірурга, 2 лікарів-терапевтів, 5 медичних сестер чи фельдшерів та не менше 5 санітарів чи волонтерів. При можливості працюють спеціалісти, що можуть надавати психологічну допомогу.

Для роботи на темно-фіолетовій/чорній сортувальній зоні рекомендуються залучати 1 лікаря, 2 медичних сестер чи фельдшерів та 4 санітарів чи волонтерів.

Кількість персоналу, що обслуговує постраждалих у сортувальних зонах, може змінюватись за рішенням керівника приймального відділення або медичного працівника, який виконує функцію керівника з питань проведення медичного сортування.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші