Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Природознавство arrow Біологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Відкладання рослинами речовини про запас

Поживні речовини рослина відкладає про запас в основних тканинах стебла, кореня чи листків. Рослини накопичують ці запаси для того, щоб використати їх у потрібний час для росту нових органів рослини, перенесення несприятливих умов, розмноження тощо.

Запасати рослини можуть як неорганічні, так і органічні речовини. Наприклад, у рослин посушливих місць життя є пристосування для запасання води. Очиток, молодило, кактуси, алое, молочаї – це багаторічні рослини із м'ясистими, соковитими органами, які нагромаджують багато води, завдяки чому можуть переносити тривалі періоди засухи. Надлишок органічних речовин рослина запасає в спеціальних тканинах стебла, кореня чи листків. Такими речовинами є вуглеводи, білки та жири, які тимчасово зберігаються в клітинах у вигляді клітинних включень. Запасаючим вуглеводом у рослин є крохмаль, який відкладається у вигляді зерен в клітинах запасаючих тканин. Зазвичай це відбувається в серцевині стебла дерев, видозмінених коренях – коренеплодах (морква, буряк) і кореневих бульбах (жоржини), видозмінених пагонах – бульбах (картопля), кореневищах (півники) і цибулинах (тюльпан), видозмінених листках (капуста) тощо. Ці запасні речовини можуть використовуватися для розмноження (наприклад, бульби картоплі чи коренебульби жоржини) чи для утворення нових органів (квіток у дворічних рослин) тощо. Запасні білки у вигляді зерен та жири у вигляді краплин олії відкладаються переважно у насінні, рідше у плодах, і використовуються для статевого розмноження та розселення виду.

Отже, рослини запасають поживні речовини у видозмінених вегетативних органах, плодах, насінні для того, щоб переносити несприятливі умови, забезпечувати появу нових органів рослин або їх розмноження.

БІОЛОГІЯ+ Алое деревоподібне (Aloe arborescens)багаторічна вічнозелена рослина з родини Асфоделісві. Відоме у побуті як "столітник". Назва роду Алое походить з арабської мови, в перекладі з якої воно означає "гіркий". Лікарські властивості, екзотичний вигляд та невибагливість у догляді зробили алое надзвичайно попурярним в кімнатному квітникарстві. А ще у алое прекрасні квіти. Щоправда, в кімнатних умовах алое зацвітає досить рідко (тому його і називають "столітником" – "цвіте раз на сто років") і в солідному віці (15-20 років). Головна умова при культивуванні, як і для всіх сукулентів – не залити рослину, особливо восени та взимку. З соку листків алое добувають препарат сабур, або алое, який вживається як проносне та жовчогінне. В народній медицині сік листків алое деревовидного використовують для лікування ран, при туберкульозі легень і шкіри. Препарати алое деревоподібного виявляють проносну, протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну і жовчогінну дію, поліпшують апетит, підвищують імунорезистентність організму.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші