Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Організація виставкової діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДМОВА

Виставкові заходи відіграють важливу роль у пропаганді інноваційних напрямків розвитку економіки, в розповсюдженні наукових відкриттів і винаходів, нових матеріалів і технологій, в зміцненні внутрішньої торгівлі та міжнародних зв'язків, а також стимулюють зміцнення структурних змін в економіці. Виставки і ярмарки є джерелом достовірної і правдивої інформації на ринку товарів і послуг, що викликає до них великий інтерес як ділових кіл, так і широких мас населення. Такі заходи забезпечують місце зустрічі, де обговорюються основні статті договору, підписується такий договір на основі робочих товарних зразків, консультацій стендистів, а також окреслюють перспективи майбутньої співпраці між виробником і споживачем.

Слід зазначити, що ярмарково-виставкова діяльність займає чільне місце в економіці зарубіжних країн. Зокрема, в деяких країнах вона розглядається як окрема галузь економіки. Для підприємців України показовим є досвід роботи ярмарок і виставок в Німеччині, де спостерігається аналогія в географічному розміщенні цих країн. Німеччина знаходиться в центрі Західної Європи, а Україна – є місцем, де сходяться інтереси Східної Європи та Азії, північних країн та країн Ближнього Сходу.

У Німеччині проводиться щорічно 150 міжнародних галузевих виставок-ярмарок з понад 160 тис. учасників та до 10 млн. відвідувачів. Приблизно дві третини всіх проведених світових галузевих виставок проходять у Німеччині. В категорії великих виставок цієї країни належить 28% (2,21 млн. м2) наявної у світі виставкової площі, в той час як на Азію припадає 1,03 млн. м2.

Важливу роль в розвитку цього напрямку економіки відіграє Об'єднання німецької виставкової індустрії (АУМА), завданням якого є зміцнення позицій німецьких виставок всередині країни та зарубіжних виставок, які підтримуються федеральним урядом, в т.ч. у фінансовому сенсі.

Такий успішний розвиток виставкової діяльності в передових країнах Європи активно впливає на стан цього бізнесу в пострадянських країнах, де організовуються сучасні виставкові центри та інші елементи виставкової індустрії.

Важлива роль в організації виставок і ярмарок відводиться в Україні. Тут виставкова діяльність має початковий і, переважно, регіональний і місцевий характер, з незначним залученням іноземних учасників. Сьогодні вітчизняні виставкові заходи знаходяться в "пошуку" постійного місця і часу проведення, залежно від тематики, що є однією із основних рис рівня культури та уникнення недобросовісної конкуренції в цій роботі.

Важливе значення має підготовка освічених фахівців у галузі організації виставок та ярмарок. З цієї точки зору має значення запровадження навчальної дисципліни у ВНЗ "Організація виставкової діяльності", мета якої – набуття знань і навиків з проведення виставкових заходів.

У вітчизняних публікаціях приділяється недостатньо уваги цій проблематиці. З'являються лише окремі статті, які носять узагальнюючий характер. Недостатньо уваги приділяється виданню навчальної літератури. Значне місце, як в науковому, так і в навчальному плані, належить В. Пекару[1]. Він є автором першого українського навчального посібника "Основи виставкової діяльності".

Доступним джерелом знань для студентів ВНЗ є посібники, видані в Росії. Вони, здебільшого, розраховані вже на спеціалістів, і їх лише умовно можна віднести до числа студентських посібників.

При написанні посібника використаний міжнародний досвід проведення ярмарково-виставкової діяльності. Запропонований авторами посібник складається з двох частин: теоретичної і практичної, в якій використовуються матеріали організатора виставок – Галицьких експозицій.

В теоретичній частині використовуються оглядові лекції, які завершуються тестами поточного контролю та матеріалами для підготовки до написання цих тестів. Номер тесту в кожному варіанті відповідає аналогічному номеру, в якому можна знайти відповідь на тест. Як правило, в матеріалах оглядових лекцій не передбачено відповіді на тести, тому обов'язково необхідно ознайомитись із згаданими матеріалами.

Тематика посібника передбачає вивчення основних категорій, які грунтуються на Міжнародних стандартах нової термінології ISO 180- 256.39-1, що стосуються виставкової діяльності й виставкової індустрії; порядку підготовки до проведення виставок організаторів, учасників та відвідувачів.

Важливе місце відведено організації роботи стенду, стендистів і комунікації на виставках і ярмарках, що, на наш погляд, є найслабшим в організації проведення виставкових заходів на практиці.

Не секрет, що стовідсотковим досягненням учасника ярмарку є укладення контракту або протоколу про наміри. Однак, позитивним також є отримання інформації по кожному учаснику і відвідувачу.

Друга частина посібника побудована на використанні практичних матеріалів з вибору, підготовки та заходів з проведення виставок, а також підведенню підсумків виставкової та післявиставкової діяльності.

Набуті знання і навики в організації виставкових заходів розвиватимуть комерційний і маркетинговий багаж знань студентів, що набуваються у ВНЗ.

Посібник призначений для студентів "Готельно-ресторанна справа" та інших комерційних спеціальностей.

  • [1] Пекар В. О. Основи виставкової діяльності: навч, иосіб. дня студ. вищ. навч. закл. / В. О. Пекар; ВНЗ "Ін-т реклами", Вища шк. виставк. менеджм. – К.: Євроіндекс, 2009. – 348 с.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші