Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Організація виставкової діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Підготовка до виставки

Після прийняття рішення про участь в конкретній виставці експонент повинен виконати наступне:

 • – скласти план підготовки до виставки;
 • – скласти кошторис витрат;
 • – підготувати та оформити експозиції, обрати експонати;
 • – розробити рекламні матеріали;
 • – підібрати і підготувати обслуговуючий персонал (стендистів);
 • – передбачити участь експонента в різних заходах.

Важливе значення в підготовці учасника має підготовка до проведення виставки організатора. Він повинен надати учасникам такі матеріали:

 • – інформаційний лист, що містить докладні дані про тематику виставки, очікуваний склад відвідувачів, минулорічні дані виставкової статистики (площа, кількість учасників, відвідувачів, в т.ч. міжнародних);
 • – плани виставкових павільйонів із розміщеними стендами;
 • – форму-заявку, яку необхідно заповнити для участі у виставці, а також ціни на додаткові послуги та обладнання, надати каталог обладнання;
 • – правила монтажу і демонтажу обладнання, техніки безпеки тощо.

Щоб фірма могла продемонструвати свої зразки на виставці, необхідно подати організатору заявку з проханням зарахувати її до складу учасників. На основі цієї заявки здійснюється реєстрація нового учасника.

Важливо зауважити, що "заявка" використовується тут для позначення пакету документації, який включає:

 • – бланк договору-заявки на участь у виставці;
 • – класифікатор продукції, представлений експонентом;
 • – інформацію для розміщення в каталозі виставки;
 • – місце розташування на основі плану павільйону;
 • – текст напису на фризі стенду;
 • – повідомлення про потребу в конференц-залах, сценічної площадки та інших службових приміщень тощо.

Крім організатора і учасника виставки, рішення про участь у виставці/ярмарку приймає відвідувач виставки. Для цього він, насамперед, повинен визначити цілі перебування на ній. Це може бути ознайомлення з перспективними ідеями розробки необхідного Вам товару, вивчення конкурентів-постачальників і споживачів тощо.

Вивчення джерел інформації

Джерелами інформації про характер виставки є різні спеціальні публікації, що здійснюються асоціативними органами і об'єднаннями організацій і підприємств, які проводять ярмарки і виставки. В Україні таку роботу здійснюють Міністерство економіки, облдержадміністрації, а також підприємства-організатори ярмарків та виставок, які випускають каталоги, де вказується тема ярмарку, місце і дата проведення, номенклатура товарів, різні організаційні питання та фінансові показники. За кордоном такі функції виконують асоціації підпри- ємств-організаторів виставок та ярмарок. Наприклад, в Німеччині випуском довідників, звітів щодо проведення цих заходів займається Комітет німецької економіки в справах торгових ярмарок і виставок (АУМА). Він випускає довідники виставок/ярмарків, що проводяться в Німеччині, в світі (міжнародні), а також в окремих регіонах, де вказується детальна інформація про них.

Такі каталоги розробляються на одно-двох річну перспективу з визначенням тематики, місця проведення. Для кращої орієнтації учасників у виборі ярмарку наводяться такі дані виставкової статистики як площа павільйону (павільйонів), кількість учасників і відвідувачів в попередньому році тощо. Така інформація допомагає учасникам прийняти відповідне рішення щодо участі в ярмарку.

У 1965 році засновано Товариство добровільного контролю за статистичними даними по виставках і ярмарках (ФКМ), яке надає достовірний статистичний матеріал про виставкову площу, експонентів і відвідувачів. Дані ФКМ допомагають у плануванні виставок/ярмарків і контролюванні їх результатів. Разом з контрольними організаціями в країнах Бенілюксу, у Франції, Італії, Австрії і Швейцарії ФКМ випускає брошуру "Статистичні дані по європейських торгових ярмарках і виставках", де щорічно публікуються матеріали англійською мовою про ярмарки різних країн.

Відомості про виставки надають також торгово-промислові палати, ремісничі та зовнішньоторгові палати. Широкий інформаційний матеріал надають організатори ярмарків і виставок: каталог попереднього заходу, номенклатуру і структуру пропозиції, дані про кількість учасників і відвідувачів, результати опитування експонентів, а також частково аналіз ринку та окремих галузей.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші