Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Загальні засади і принципи бухгалтерського обліку в банках

У розділі розглядаються види, методи та принципи бухгалтерського обліку і фінансової звітності. Дасться характеристика плану рахунків банку, первинних документів, реєстрів синтетичного й аналітичного обліку. Досліджується облікова політика та операційна діяльність банку.

Сутність і види господарського обліку

Основою ефективного функціонування будь-якого суб'єкта господарювання є наявність достовірної інформації про майно, фінансовий стан, результати діяльності як самого підприємства чи установи, так і його партерів. Таку інформацію надає облік, який відображає всі господарські та фінансові процеси на підприємстві. В основу господарського обліку покладено інформаційну, контрольну та аналітичну функції. Організація обліку здійснюється відповідно до вимог внутрішніх і зовнішніх користувачів облікової інформації.

В економічній літературі найпоширенішою є класифікація господарського обліку залежно від призначення облікової інформації, складу об'єктів обліку й способу отримання даних. За вказаними ознаками розрізняють оперативний, статистичний і бухгалтерський облік. Усі гри види обліку тісно пов'язані між собою.

Оперативний облік ведуть безпосередньо під час здійснення операції. Він забезпечує реєстрацію господарських І фінансових операцій установи. Цей вид обліку служить для поточного спостереження за окремими операціями та оперативного управління. У банківських установах, наприклад, оперативно обліковують зміни залишків за поточними рахунками клієнтів із надходженням коштів і оплатою документів протягом операційного дня. Якщо в установі банку процес ведення обліку автоматизовано, то оперативний облік базується на програмному забезпеченні автоматизованого збору, обробки та накопичення даних, необхідних різним користувачам облікової інформації для винесення управлінських рішень.

Статистичний облік – це система вивчення й узагальнення масових явищ, що характеризують закономірності й тенденції в розвитку господарства, їх реєстрації та контролю за ними. Дані статистичного обліку служать для аналізу та прогнозування. При цьому для вивчення досліджуваних об'єктів застосовують спеціальні засоби: спостереження, групування, середні й відносні числа, індекси, динамічні ряди тощо.

Бухгалтерський облік – це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передання інформації про діяльність підприємства зовнішнім і внутрішнім користувачам.

На відміну від інших видів обліку він передбачає:

  • – безперервне, суцільне й 'послідовне відображення господарських і фінансових операцій;
  • – документування всіх процесів;
  • – узагальнення даних у грошовому вираженні;
  • – використання методу подвійного запису;
  • – використання специфічних способів і засобів (оцінка, інвентаризація, рахунки, баланс тощо).

Мета бухгалтерського обліку – забезпечити користувачів обліковою інформацією для винесення управлінських рішень.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші