Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Облік у банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Порядок закриття операційної каси

Після звірки касових оборотів з операційними працівниками касири здають завідуючому касою сформовані в установленому порядку залишки грошей, які в них є, разом з довідками й касовими документами. Завідуючий касою після прийняття грошей від касирів перевіряє звітні довідки й документи таким чином:

  • – чи завірені суми касових оборотів, зазначених у довідках касирів, операційними працівниками;
  • – чи правильно виведені в довідках залишки грошей з урахуванням записів у Книзі прийнятих і виданих грошей (цінностей);
  • – чи відповідають кількість і сума зданих касирами документів даним довідок.

Гроші, прийняті від касирів в установленому порядку, завідуючий касою передає для подальшої обробки та пакування одному з уповноважених касирів під розписку в Книзі прийнятих та виданих грошей. Після цього завідуючий касою складає зведену довідку про касові обороти та довідку про вилучення касових документів з терміном зберігання 10 років за даними звітних довідок, а також за документами, гроші за якими прийняті або видані ним особисто, і звіряє її підсумки з даними бухгалтерського обліку. Після звірки зведену довідку підписують завідуючий касою та бухгалтер (зведена довідка разом із довідками касирів зберігається в касових документах дня).

Завідуючий касою записує в Книгу обліку готівки оборотної (операційної) каси й інших цінностей загальну суму приходу й видатків грошей і виводить у ній залишок каси на наступний день.

Для роботи кас у післяопераційний час здійснюється видача під звіт касовим працівникам потрібної суми готівки за прибутково- видатковими касовими ордерами. У цьому разі в Книзі обліку готівки операційної каси й інших цінностей залишок готівки зазначається загальною сумою та окремо щодо готівки, що є в грошовому сховищі, та тієї, що видана під звіт касовим працівникам.

Після звірки каси завідуючий передає касові документи разом з додатками для формування й брошурування одному з касових працівників. Під час формування касові документи підбираються окремо за приходом і видатками каси. Позабалансові документи підбираються за номерами позабалансових рахунків – спочатку прибуткові, а потім видаткові.

Касові документи мають бути сформовані не пізніше наступного робочого дня в окремі папки за кожний день, окремо в національній та іноземній валюті. В установі банку з невеликим обсягом валютних операцій дозволяється брошурування касових документів за валютними операціями за кілька днів, але не більше ніж за 10 робочих днів.

Підсумкові дані зброшурованих документів підраховуються на обчислювальній машині з виведенням інформації на друк.

Після звірки суми касових документів з Книгою обліку готівки оборотної (операційної) каси й інших цінностей надпис на лицьовій стороні папки завіряється касиром, який формував її, і завідуючим касою. Касові документи, строк зберігання яких перевищує п'ять років, брошуруються в окремі папки за місяць в цілому, окремо в національній та іноземних валютах. Стрічка підрахунку набивається як по днях, так і в цілому за місяць з відображенням суми за окремими рахунками.

Касові документи за останні дванадцять місяців зберігаються під відповідальністю завідуючого касою в грошовому сховищі або окремому сейфі, який передається під охорону.

Винесення з приміщення кас папок з касовими документами дозволяється лише в окремих випадках і тільки за письмовим дозволом керівника .банку. До кінця робочого дня документи мають бути обов'язково .повернені.

У разі якщо вилученню підлягають одночасно кілька касових документів з різними датами одного календарного року, на місце одного з вилучених документів кладеться його копія, вимога на вилучення (протокол вилучення (виїмки) і таке інше), а замість решти – тільки копії з відмітками про місце знаходження вимоги.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші