Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право України
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Співвідношення адміністративного та земельного, аграрного, природно-ресурсного, митного, податкового права

Співвідношення полягає у тому, що значна частина відносин, які регулюються нормами зазначених галузей, регулюється й нормами адміністративного права і притаманними йому методами.

Система адміністративного права

Система адміністративного права – це його внутрішня структура. Вчені-адміністративісти традиційно вважають, що адміністративне право складається із Загальної та Особливої частин.

Загальна частина об'єднує норми, які регулюють (визначають):

  • – загальні принципи державного управління;
  • – правове становище суб'єктів адміністративного права;
  • – форми і методи управлінської діяльності;
  • – адміністративно-правові режими;
  • – адміністративну відповідальність;
  • – адміністративний процес;
  • – засоби забезпечення законності й дисципліни в державному управлінні.

Особлива частина включає норми, які регулюють управління в окремих галузях народного господарства (економіці, сільському господарстві, транспорті, підприємницькій діяльності, адміністративно-політичній діяльності, міжгалузеве управління тощо).

Останнім часом в літературі виділяють додатково й Спеціальну частину, яка об'єднує норми, що регулюють адміністративно-правову діяльність суб'єктів управління конкретними сферами (адміністративна діяльність органів митного контролю, органів внутрішніх справ тощо).

Джерела адміністративного права

Джерела адміністративного права – це зовнішні форми вираження адміністративно-правових норм. Той факт, що адміністративне право регулює значну кількість суспільних відносин різноманітного обсягу, й зумовлює чисельність джерел адміністративного права. Джерела адміністративного права складають певну систему, в якій можна виділити: Конституцію України від 28 червня 1996 р.; Кодекс України про адміністративні правопорушення (КпАП) від 7 грудня 1984 р.; Кодекс адміністративного судочинства (КАС) України від 6 липня 2005 р.; закони України (зокрема "Про державну службу", "Про звернення громадян", "Про освіту", "Про громадські об'єднання", "Про засади запобігання і протидії корупції" тощо); постанови та розпорядження Верховної Ради України; укази та розпорядження Президента України; постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України; накази, інструкції міністерств, органів виконавчої влади зі спеціальним статусом; накази керівників державних підприємств, установ, організацій; нормативні акти місцевих рад та їх виконавчих органів (рішення, розпорядження); міжурядові угоди, ратифіковані Верховною Радою України; акти союзного законодавства, якщо вони не суперечать Конституції та законодавству України до прийняття аналогічних документів органами України.

Систематизація адміністративного законодавства

Систематизація – це упорядкування та удосконалення

нормативного матеріалу, приведення його у певну систему. Систематизація здійснюється у 2 формах: інкорпорація та кодифікація.

Інкорпорація адміністративного законодавства зовнішня обробка чинного та нечинного нормативно-правового матеріалу й розташування його в певному порядку. Вона здійснюється з метою поліпшення пошуку нормативного матеріалу, наукових досліджень. Проводиться інкорпорація як органами держави, так і недержавними органами. Частіше її здійснюють інститути, комісії, вчені.

Кодифікація адміністративного законодавства – перегляд нормативно-правових актів з метою усунення протиріч між ними, створення нових правових актів, створення кодифікованих актів. Для адміністративного законодавства характерна часткова кодифікація, оскільки протягом довгого часу кодифікації підлягали лише адміністративно-деліктні норми.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>