Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право України
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Поняття заходів адміністративного припинення

Заходи адміністративного припинення – заходи, спрямовані на припинення (переривання) відповідної ситуації (поведінки), встановлення особи порушника, забезпечення у подальшому з'ясування всіх обставин справи й застосування до порушника адміністративного стягнення. Вони не передбачають своєю метою покарання особи порушника.

Особливості заходів адміністративного припинення

Отже, особливостями заходів адміністративного припинення є: їх застосування пов'язане із реальною протиправною ситуацією (поведінкою); метою їх застосування є: припинення (переривання) протиправної поведінки, запобігання вчиненню нових правопорушень, забезпечення притягнення винних осіб до відповідальності, усунення шкідливих наслідків порушення; терміновий, невідкладний характер.

Види заходів адміністративного припинення

Група заходів адміністративного припинення є досить неоднорідною, чисельною, тому у правовій науці прийнято розподіляти їх на декілька підгруп залежно від сфери застосування: 1) заходи адміністративного припинення загального призначення; 2) заходи адміністративного припинення спеціального призначення.

Види заходів адміністративного припинення загального призначення

До заходів адміністративного припинення загального призначення слід віднести заходи, які застосовуються багатьма суб'єктами у повсякденному житті. При цьому ця підгрупа заходів, залежно від безпосередньої мети їх застосування, поділяється у свою чергу на:

  • а) самостійні (оперативні) заходи адміністративного припинення, застосування яких забезпечує оперативне вирішення поставлених завдань. Це: вимога припинити протиправну поведінку; приведення осіб, які ухиляються від явки до різних державних органів та установ, не виконують обов'язку з'явитися на виклик останніх; адміністративне затримання, не пов'язане із здійсненням провадження в справах про адміністративні правопорушення; взяття на облік і офіційне застереження про неприпустимість протиправної поведінки щодо осіб, які систематично порушують громадський порядок, якщо ці порушення є незначними за своїм характером і не тягнуть юридичної відповідальності; зупинка транспортних засобів; відбір зразків товарів для проведення експертизи; виселення в адміністративному порядку осіб, які самовільно зайняли житлові приміщення або таких, які проживають у будинках, що загрожують обвалом; заборона чи зупинка певних робіт або експлуатації різних об'єктів;
  • б) заходи забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення це заходи, спрямовані на створення необхідних умов для притягнення винної особи до адміністративної відповідальності.

Зокрема, це: доставлення порушника в міліцію, громадський пункт охорони правопорядку, приміщення виконавчого комітету селищної, сільської ради, службове приміщення воєнізованої охорони; адміністративне затримання застосовується за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених в ст. 262 КпАП і лише уповноваженими органами на визначений строк; особистий огляд і огляд речей; вилучення речей і документів; відсторонення водіїв від керування транспортними засобами та огляд їх на стан сп'яніння.

Поняття заходів адміністративного припинення спеціального призначення

До заходів адміністративного припинення спеціального призначення можна віднести заходи, процедура застосування яких відрізняється певною специфікою (невідкладна потреба застосування для припинення протиправних дій, небезпечних для життя і здоров'я людей), коли застосування інших заходів не дало бажаних результатів, і з конкретною спрямованістю цих заходів на особу порушника, завдавання йому певної фізичної шкоди і навіть із можливістю позбавлення його життя.

Особливості заходів адміністративного припинення спеціального призначення

Особливостями заходів адміністративного припинення спеціального призначення є: екстраординарний характер; їх застосуванню передує попередження про намір; їх застосування є прерогативою спеціалізованих державних органів; застосування інших заходів примусу не дало бажаних результатів; спрямованість заходів безпосередньо на особу порушника із можливістю завдання йому шкоди, в тому числі й позбавлення життя.

Види заходів адміністративного припинення спеціального призначення

До цієї групи заходів слід віднести:

  • заходи фізичного впливу (прийоми рукопашного бою, різні види єдиноборств (самбо, дзюдо, вільна боротьба, бокс, кікбоксинг тощо), тобто засоби безпосередньої, так би мовити, "мускульної" дії на супротивника, які застосовуються з метою нейтралізації особи шляхом виконання ударів, блоків із кидків, больових прийомів, удушень, захватів, утримань тощо);
  • "спеціальні засоби" (різноманітні технічні засоби впливу на правопорушника, а в деяких випадках також на транспортні засоби та інші речі, з метою усунення протиправної ситуації);
  • вогнепальна зброя як крайній захід, застосування якого можливе лише спеціалізованими суб'єктами у чітко визначених законодавством випадках (підстави застосування зафіксовані у ст. 15 Закону "Про міліцію").
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші