Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право України
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Поняття агропромислового комплексу

Агропромисловий комплекс (АПК) – це сукупність галузей економіки, яке включає сільськогосподарські та інші специфічні утворення і функціонує на основі широко розвинених і урегульованих нормами права інтеграційних та коопераційних зв'язків. Він охоплює усі стадії виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції та її переробки, виробництво засобів виробництва для сільського господарства і тісно пов'язаних з ним галузей, їх матеріально-технічне забезпечення і виробниче обслуговування.

Державно-правове регулювання АПК

Державно-правове регулювання АПК здійснюється відповідними законодавчими актами: законами України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві", "Про пестициди і агрохімікати", "Про сільськогосподарську кооперацію", "Про ветеринарну медицину", "Про насіння і садивний матеріал", "Про охорону прав на сорти рослин", "Про карантин рослин", "Про фермерське господарство" тощо.

Президент України і Кабінет Міністрів України у сфері АПК

Президент України і Кабінет Міністрів України визначають потребу держави в сільськогосподарській продукції та сировині, здійснюють політику підтримки вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції, захисту внутрішнього ринку тощо.

Провідний центральний орган державного управління АПК

Провідним центральним органом державного управління АПК є Міністерство аграрної політики та продовольства України як орган виконавчої влади. Правовий статус і функції Мінагрополітики визначаються Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, яке затверджено Указом Президента України від 23 квітня 2011 р. № 500/2011.

Міністерство аграрної політики та продовольства України (Мінагрополітики України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Мінагрополітики України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань формування і забезпечення реалізації: державної аграрної політики, політики у сфері сільського господарства та з питань продовольчої безпеки держави; державної політики в галузях рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів, регулювання рибальства і безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів, у сферах карантину і захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, лісового і мисливського господарства, нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Основні завдання Мінагрополітики України

Основними завданнями Мінагрополітики України є формування і забезпечення реалізації: державної аграрної політики, спрямованої на розвиток агропромислового комплексу та забезпечення продовольчої безпеки держави; державної політики у сферах сільського господарства, тваринництва, садівництва, насінництва, розсадництва, виноградарства, харчової і переробної промисловості, сільськогосподарської дорадчої діяльності; державної політики в галузях рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства; ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів та кормів, у сферах карантину і захисту рослин, охорони прав на сорти рослин; державної політики з питань земельних відносин, топографо-геодезичної і картографічної діяльності, лісового і мисливського господарства, якості та безпеки сільськогосподарської продукції, насіння і садивного матеріалу, біологічної і генетичної безпеки сільськогосподарських рослин і тварин, родючості грунтів.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>