Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право України
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Система суб'єктів адміністративно-правового регулювання у галузі спорту

Систему суб'єктів адміністративно-правового регулювання у галузі спорту доцільно поділити на наступні класифікаційні групи за такими критеріями:

  • 1) за територіальною поширеністю повноважень: загальнодержавні (Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Міністерство молоді і спорту України); місцеві суб'єкти адміністративно-правового регулювання у галузі спорту;
  • 2) за обсягом та змістом повноважень: суб'єкти галузевої компетенції (Міністерство молоді і спорту України); вузькоспеціалізовані (Мінфін, Мінекономрозвитку, МВС);
  • 3) за наявністю або відсутністю владних повноважень: державні органи та організації (Міністерство молоді і спорту України, управління обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, відділи районних державних адміністрацій); громадські організації (Національний олімпійський комітет України, Національний комітет спорту інвалідів, Спортивний комітет, добровільні спортивні товариства "Україна", "Колос", "Динамо", "ЦСК", "Гарт"; національна спортивна федерація, фізкультурно-спортивні товариства).

Верховна Рада України у галузі спорту

Верховна Рада України визначає державну молодіжну політику і здійснює законодавче регулювання відносин у сфері фізичної культури та спорту і здійснює (в межах своїх повноважень) контроль за реалізацією державної програми функціонування і розвитку цієї сфери в Україні та за виконанням законодавства. Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму формує загальні засади державної політики у сфері фізичної культури, спорту і спортивної діяльності.

Президент України у галузі спорту

Президент України визначає загальні напрями розвитку даної сфери. З метою підвищення ефективності державної політики у сфері фізичної культури і спорту Указом Президента України "Про Національну доктрину розвитку фізичної культури і спорту" були окреслені загальні питання розвитку фізичної культури та спорту в Україні.

З метою стимулювання творчої праці діячів науки, освіти, культури, фізичної культури та спорту України, засвідчення їх видатних особистих досягнень Президент України згідно з Указом від 10 вересня 2011 р. "Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери" засновано призначення державних стипендій видатним діячам фізичної культури та спорту. За вагомий особистий внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, досягнення високих спортивних результатів, високу професійну майстерність Президент України відзначає державними нагородами України, присвоює Почесне звання "Заслужений працівник фізичної культури і спорту" з нагоди Дня фізичної культури і спорту.

Кабінет Міністрів України у галузі спорту

Кабінет Міністрів України згідно зі ст. 113 Конституції є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Здійснює виконавчу владу як безпосередньо, так і через центральні та місцеві органи виконавчої влади, спрямовуючи, координуючи і контролюючи їх діяльність; як суб'єкт державного регулювання в галузі спорту визначає напрями розвитку фізичної культури та спорту, спрямовує діяльність підпорядкованих йому органів виконавчої влади; розробляє на строк своїх повноважень програму діяльності, яка спрямована на відродження відповідної галузі, укладає міжурядові угоди і координує міжнародне співробітництво з питань розвитку фізичної культури і спорту в Україні.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>