Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право України
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Система органів управління внутрішніми справами

До органів, що здійснюють державне управління внутрішніми справами можна віднести: Міністерство внутрішніх справ України та його підрозділи на місцях; Державна міграційна служба України; Державна пенітенціарна служба України.

Міністерство внутрішніх справ

Центральне місце серед органів внутрішніх справ займає Міністерство внутрішніх справ (МВС), правовий статус якого закріплюється в Положенні про Міністерство внутрішніх справ України від 06.04.2011 р. Міністерство внутрішніх справ є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

МВС України входить до системи органів виконавчої влади, є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади при формуванні та реалізації державної політики в сфері захисту прав і свобод людини та громадянина, власності, інтересів суспільства й держави від злочинних посягань, боротьби зі злочинністю, розкриття і розслідування злочинів, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, безпеки дорожнього руху, а також з питань формування державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців, інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Основні завдання Міністерства внутрішніх справ

Основними завданнями МВС є: формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина, власності, інтересів суспільства і держави від злочинних посягань, боротьби зі злочинністю, розкриття та розслідування злочинів, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, безпеки дорожнього руху, а також формування державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Структура Міністерства внутрішніх справ

Структура МВС складається з: 1) керівництво (Департамент забезпечення діяльності Міністра, стратегічного аналізу та прогнозування); 2) кримінальна міліція (Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю, Департамент карного розшуку, Департамент Державної служби боротьби з економічною злочинністю, Департамент оперативної служби, Департамент оперативно-технічних заходів, Департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків, Управління боротьби з кіберзлочинністю, Управління кримінальної міліції у справах дітей, Робочий апарат Укрбюро Інтерполу, Відділ організації кінологічної діяльності, 3) міліція громадської безпеки (Департамент громадської безпеки, Департамент Державної автомобільної інспекції, Відділ ветеринарної міліції, Департамент організації діяльності підрозділів міліції особливого призначення, Головне слідче управління, Управління транспортної міліції, Головний штаб, Департамент інформаційно-аналітичного забезпечення, Департамент кадрового забезпечення, Департамент фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку, Департамент матеріального забезпечення, Департамент внутрішнього аудиту, Департамент режимно-секретного та документального забезпечення, Управління зв'язків із громадськістю, Департамент юридичного забезпечення, Управління міжнародних зв'язків, Управління медичного забезпечення та реабілітації, Відділ координації взаємодії з громадськими організаціями та формування регіональної політики); Департамент Державної служби охорони при МВС; Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр; Державний науково- дослідний інститут; Головне управління Національної гвардії України; Вищі навчальні заклади МВС.

Центральні органи виконавчої влади, діяльність яких координується Міністром внутрішніх справ України: Адміністрація Державної прикордонної служби України, Державна міграційна служба України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Міліція в Україні

Особливу роль відіграє така складова МВС як міліція, яка є державним озброєним органом виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права, свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства та держави від противоправних посягань. Її правовий статус визначається Законом "Про міліцію".

Завдання міліції

Основні завдання, що стоять перед міліцією, такі: забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів; запобігання правопорушенням та їх припинення; охорона й забезпечення громадського порядку; виявлення та розкриття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили; забезпечення безпеки дорожнього руху; захист власності від злочинних посягань; участь у наданні соціальної та правової допомоги громадянам; сприяння в межах своєї компетенції державним органам, підприємствам, установам і організаціям у виконанні покладених на них законом обов'язків.

Служби міліції: впроваджують у життя правила паспортної і дозвільної систем; забезпечують безпеку дорожнього руху в містах та інших населених пунктах, на автомобільних шляхах; здійснюють нагляд за технічним станом автомототранспорту; забезпечують порядок у період надзвичайних обставин під час проведення різних масових заходів і заходів цивільної оборони. Міліція є єдиною системою органів, яка входить до структури Міністерства, виконує адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну, виконавчу та охоронну (на договірних засадах) функції.

Адміністративна діяльність міліції

Адміністративну діяльність міліції регламентують норми адміністративного права й полягає вона в організації і практичному провадженні заходів щодо охорони правопорядку.

Здійснюють її служби й підрозділи міліції громадської безпеки, а саме: патрульно-постова служба, служба дільничних інспекторів, підрозділів, що організовують роботу спеціальних установ (приймальників-розподільників), Державтоінспекція, відділи дозвільної системи тощо.

Оперативно-розшукова діяльність міліції

Оперативно-розшукову діяльність міліції регулюють норми різних галузей права: адміністративного, кримінального, кримінально-процесуального тощо. Цю діяльність здійснюють оперативні підрозділи органів внутрішніх справ: кримінальна та спеціальна міліція, спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю, підрозділи Державтоінспекції.

Кримінально-процесуальна діяльність міліції

Кримінально-процесуальну діяльність міліції регулює кримінально-процесуальне законодавство, здійснюють її різні служби й підрозділи кримінальної міліції та міліції громадської безпеки. Предмет цієї діяльності – провадження дізнання в кримінальних справах.

Профілактична діяльність міліції

Профілактичну діяльність міліції здійснюють всі служби міліції і регулюють закони та відомчі нормативні акти, що регламентують діяльність міліції, насамперед служб і підрозділів кримінальної міліції та міліції громадської безпеки.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші