Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка і підприємництво, менеджмент
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Інвестиційна діяльність у підприємстві

Важливою частиною фінансового менеджменту є прийняття рішень щодо інвестування виробництва. Інвестиції – це вкладення коштів в основні та оборотні фонди. Вони поділяються на чотири основні категорії: заміна застарілого й амортизованого обладнання; впровадження нових технологій і механізації виробничих процесів з метою зменшення собівартості одиниці продукції; розширення виробництва; виробництво нових видів продукції.

Особливості інвестицій полягають в тому, що віддачу від них одержують через певний період часу, а не відразу. Крім цього, інвестиції – це завжди значні суми коштів, і перш ніж їх вкладати, слід усе розрахувати. Значний вплив інфляції на процес інвестування.

Існує два методи зіставлення інвестицій у часі – метод нарощування і метод дисконтування. За допомогою першого методу дають оцінку наявним грошовим засобам на певну дату в майбутньому, а другого, навпаки, визначають цінність грошей на поточний момент, якщо відома їхня майбутня вартість.

У практиці фінансового менеджменту при вирішенні питань з інвестування поширеним є використання оцінки чистої поточної вартості грошових засобів. Переваги даного підходу полягають у можливості оцінювати кошти в часі, що дає змогу приймати рішення, враховуючи фактори впливу оподаткування та інфляції на ефективність капіталовкладень.

Етапами методу оцінки чистої поточної вартості є такі:

  • 1. Визначення конкретних напрямів інвестування (придбання трактора, високоврожайних сортів рослин, худоби, автомобіля тощо).
  • 2. Обчислення сум платежів готівкою, враховуючи суми позики й термін віддачі від інвестицій.
  • 3. Встановлення надходження коштів за роками від даного виду інвестицій.
  • 4. Визначення сум бажаного щорічного приросту коштів від інвестицій, враховуючи виплату процентів за кредит.
  • 5. Розрахунок поточної вартості грошей і їх зіставлення з чистим доходом за роками, в результаті чого одержують поточну чисту вартість інвестицій.
  • 6. Прийняття рішення про доцільність інвестування – якщо поточна чиста вартість позитивна, дохід від інвестицій більший за вартість інвестованого капіталу, то рішення має бути позитивним.

Види кредитів та джерела кредитування

Суб'єкти господарської діяльності в Україні можуть використовувати наступні форми кредиту: банківський (фінансовий), комерційний (товарний), лізинговий, іпотечний, бланковий, консорціумний.

На сьогодні кредитування сільського господарства здійснюється переважно комерційними (товарними) кредитами – це товарна форма кредиту, яка визначає відносини з питань перерозподілу матеріальних фондів, що використовуються у виробничому процесі. Його об'єктом можуть бути реалізовані товари, виконані роботи, надані послуги, щодо яких продавцем надається відстрочка платежу.

За умов комерційного кредиту у ролі кредитора виступають будь- які юридичні особи, пов'язані з виробництвом або реалізацією товарів та послуг. Надається він лише в товарній формі. Основна мета цієї форми кредиту – прискорення реалізації товарів. Інструментом комерційного кредиту традиційно є вексель, який підтверджує фінансові зобов'язання позичальника стосовно кредитора. У сучасних умовах функції векселя часто бере на себе стандартний договір між постачальником і споживачем, що регламентує порядок оплати реалізованої продукції на умовах комерційного кредиту.

Банківське кредитування має такі особливості:

  • 1. Кредитором у даному випадку виступає банк або інша кредитна організація, яка здійснює такі операції для отримання прибутку.
  • 2. Предметом договору банківського кредиту можуть бути лише кошти.
  • 3. Обов'язкова платність, забезпеченість кредиту, цільове використання кредиту.

Договір кредитування при отриманні грошового кредиту, згідно із законодавством, можна укладати лише з банком або небанківською фінансовою установою (банківський кредит). Якщо договір укладається з іншою юридичною особою (зокрема, кредитною установою), повинен укладатися договір позики. Недодержання цієї вимоги призводить до визнання договору кредитування недійсним.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>