Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ВСТУП

Аналіз збройних конфліктів кінця XX початку XXI століть свідчить про те, що світ розпочав епоху технологічних війн (військових конфліктів), яким властива висока рухливість військ, дії нечисленних мобільних підрозділів, відсутність чіткої лінії фронту. Значну роль у бойових діях сучасності відіграють невеликі за чисельністю, але потужні системи високоточної зброї, комплекси ППО, тактична і авіаносна авіація, а також ракетні засоби, що призначені для нанесення вирішального ураження противнику і визначають успіх усієї операції. За висновками провідних військових фахівців, у війнах майбутнього головну роль будуть грати не чисельні армії, а невеличкі військові формування озброєні комп'ютерними системами управління і потужними засобами ураження, висока динамічність і потужні бойові властивості танкових підрозділів і в майбутньому будуть грати значну роль у досягненні перемоги над ворогом.

Характерними рисами сучасного загальновійськового бою стає масоване застосування армійської авіації, ракетних та артилерійських комплексів, які оснащені різними видами високоточних боєприпасів.

Наявність високоточної зброї, можливість застосовування її в будь-яких умовах вимагає докорінних змін у технічному оснащенні Збройних Сил України, удосконалення організаційно-штатної структури підрозділів і частин Сухопутних військ.

Цілком зрозуміло, що успіх ведення бойових дій значною мірою залежатиме від їхнього всебічного забезпечення, одним з яких є інженерне забезпечення. Достатньо організоване інженерне забезпечення бойових дій підрозділів родів військ і спеціальних військ є однією зі складових загального успіху в бою.

Розрахунки та досвід командно-штабних навчань і військових конфліктів, що відбулися останнім часом, свідчать про те, що в сучасних умовах, приблизно 60-65 % окремих заходів інженерного забезпечення мають самостійно здійснюватись частинами та підрозділами родів військ і спеціальних військ.

До таких заходів належать:

  • – фортифікаційне обладнання позицій і районів зосередження, їх маскування та захист від ВТЗ,
  • – прокладання колонних шляхів;
  • – влаштування переходів через різноманітні перешкоди;
  • – встановлення інженерних загороджень.

На жаль, скрутне становище, в якому перебувають Збройні Сили України не дає можливості повністю вжити всіх необхідних заходів щодо покращення інженерного забезпечення бойових дій, наведення можливостей підрозділів і частин інженерних військ до сучасних вимог інженерного забезпечення. Але й зараз продовжує вдосконалюватись штатна структура інженерних підрозділів, розглядаються питання щодо підвищення їхньої бойової ефективності.

Метою посібника є те, щоб на підставі бойового досвіду, якій був накопичений підрозділами та частинами родів військ і спеціальних військ у різних видах бойових дій надати відомості про зміст і основні завдання інженерного забезпечення загальновійськового бою, розкрити зміст основних завдань, що виконуються підрозділами інженерних військ, порядок організації інженерного та інженерно-технічного забезпечення загальновійськових підрозділів і підрозділів спеціальних військ, розглянути питання щодо порядку дій командирів підрозділів тактичної ланки стосовно організації інженерного забезпечення своїх підрозділів у різних видах бою та взаємодії загальновійськових частин і підрозділів (підрозділів спеціальних військ) та підрозділів інженерних військ під час здійснення заходів інженерного забезпечення бою.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші