Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Створення та утримування проходів в інженерних загородженнях, завалах і руйнуваннях

Наступ механізованих (танкових) підрозділів частіше за все пов'язаний з проривом підготовленої оборони противника, під час підготовки якої створюється розвинута система інженерних загороджень. Інженерні загородження та різноманітні перешкоди противника підрозділи, які наступають, частіше за все обходять по розвіданих напрямах, а у випадку неможливості долають за допомогою штатних засобів тралення або по пророблених проходах.

За умови масового застосування противником інженерних загороджень, найбільш важливим завданням інженерного забезпечення є створення й утримування проходів у мінно-вибухових загородженнях, завалах і руйнуваннях, а також переходів через різноманітні природні перешкоди з метою їх подолання.

З цією метою, під час наступу механізовані (танкові) підрозділи першого ешелону та передові загони підсилюються підрозділами інженерних військ, які оснащуються необхідними засобами.

Основні зусилля механізованих (танкових) підрозділів разом з інженерними підрозділами, зазвичай спрямовуються на інженерну розвідку і пророблення проходів у мінних полях, особливо таких, що встановлюються засобами дистанційного мінування.

Командиру загальновійськового підрозділу під час прийняття рішення на наступ необхідно знати кількість, способи, час і місце пророблення проходів, а також порядок їх позначення.

Успіх виконання цього надзвичайно складного завдання багато в чому залежить від достовірності даних інженерної розвідки, яка, як правило, ведеться силами інженерних підрозділів.

Під час розвідки мінно-вибухових загороджень противника необхідно виявити їх розташування на місцевості, характер, протяжність, глибину і межі, наявність проходів, можливість обходу, систему охорони та прикриття загороджень. Також необхідно визначити ступінь готовності мінних полів, кількість рядів у мінному полі та відстань між ними й мінами в рядах, типи мін і способи їх установлення, наявність установлених мін з елементами, що не виймаються.

Для влаштування проходів у мінно-вибухових загородженнях застосовуються колійні мінні трали, самохідні та переносні установки розмінування, подовжені заряди. В окремих випадках інженерні підрозділи залучаються до пророблення проходів у мінно-вибухових загородженнях вручну. Проходи в завалах і руйнуваннях, переходи через перешкоди можуть улаштовуватись з використанням інженерних машин розгородження, колієукладачів, танкових мостоукладачів, колійних механізованих мостів, танків з навісним бульдозерним обладнанням, мостових і дорожніх конструкцій.

Танки та БМП, використовуючи індивідуальні ножові мінні трали, здатні самостійно долати мінні поля на напрямках свого руху. При цьому бажано мати в першому ешелоні підрозділу, який наступає, таку кількість бойових машин з тралами, яка б дозволяла атакувати противника без згортання бойового порядку.

У своїх мінних полях проходи пророблюються в ніч, яка передує переходу до наступу, а в мінних полях противника, перед його переднім краєм, в ніч перед наступом або в період вогневої підготовки атаки застосуванням подовжених зарядів розмінування під час артилерійської підготовки атаки, як правило, наприкінці останнього парного вогневого нальоту. Зручніше це зробити наприкінці другого вогневого нальоту, тому що залишається резерв часу для відновлення системи керування пуском або переходу на іншу позицію. Крім того, у цей час оборона противника на передньому краї придушена, що створює кращі умови для дій інженерних підрозділів і зменшує їхні втрати в особовому складі. Інколи пуски зарядів розмінування проводяться в 3-му вогневому нальоті. Заряди розмінування підвозяться і готуються до запуску інженерними підрозділами або військами, що знаходяться у безпосередньому зіткненні з противником.

Для пророблення проходу в мінному полі довжиною до 100 м - інженерному відділенню, що оснащене установкою розмінування, потрібно 15-20 хв.

Проходи в інженерних загородженнях противника пророблюються:

  • – перед переднім краєм, на ділянці прориву - один на взвод;
  • – перед переднім краєм поза ділянкою прориву - один на роту першого ешелону;
  • – у глибині оборони бригад першого ешелону (тактичній глибині) - один на роту першого ешелону;
  • – в оперативній глибині 1 прохід на батальйон першого ешелону.

На ділянці прориву на 1 км створюється до 6 проходів (Lнаст= 1 км).

У глибині оборони противника проходи пророблюються згідно з обстановкою що склалася, за рішенням і з дозволу загальновійськового командира.

Розрахунок кількості проходів ведеться за кількістю механізованих взводів, тому що танки в будь-якому випадку будуть забезпечені проходами.

Кількість і напрями проходів у своїх мінних полях повинні співпадати з кількістю і напрямами проходів, що намічається зробити у МП противника.

Для подолання загороджень, що встановлені дистанційними засобами мінування, в кожному батальйоні доцільно створювати нештатну групу розмінування (один-два екіпажі), а в кожній роті призначати нештатне відділення (розрахунок) розмінування. Групи комплектуються особовим складом, який навчений прийомам розмінування, і оснащуються засобами для пошуку мін та їх знешкодження.

В мінних полях, що встановлені системами дистанційного мінування на бригадних шляхах руху, в районах розгортання ПУ, проходи пророблюються інженерними підрозділами.

Проходи у своїх мінних полях у мінних полях противника перед переднім краєм влаштовуються шириною 6-8 м, а під час ведення бою у глибині оборони противника - не менш 4 м. У подальшому на шляхах руху військ проходи, що співпадають з напрямом руху другого ешелону мають бути поширені до 10-12 м, щоб забезпечити об'їзд (обхід) пошкодженої на проході техніки. Такі проходи в подальшому передаються для утримування загону забезпечення руху (ЗЗР).

Комендантська служба під час долання мінно-вибухових загороджень у ході наступу організується з рубежу розгортання у взводні колони та здійснюється до проходів у мінному полі. Особовий склад комендантської служби призначається з розрахунку - на кожні 2 проходи одне інженерно-саперне відділення. Після пропуску підрозділів 1 ешелону комендантська служба знімається. Проходи у дистанційно встановлених мінних полях (ДВМП), особливо такі, що встановлені безпосередньо перед атакою, утримуються мінімум відділенням.

Для подолання проходів у масових загородженнях і руйнуваннях у частинах і з'єднаннях створюються групи розгородження (ГРозг) або загін розгородження (ЗРозг). До складу Грозг залучаються: до інженерного взводу з МТУ-20, БАТ-2, 1-2 танки з тралами, механізоване відділення з необхідним інструментом. Група створюється на період виконання завдання і діє самостійно в інтересах батальйону першого ешелону.

ЗРозг має у складі декілька груп з централізованим керуванням. При цьому передбачається виділення груп зі складу загону розгородження на більш складні напрями та повернення після того, як буде вичерпана необхідність у їх діях.

Пророблення проходів у невибухових протитанкових загородженнях і влаштування переходів через сухі канави та яруги здійснюється танками, що обладнані танковими бульдозерами ТБС-86 або мають вбудоване бульдозерне обладнання. За допомогою такого обладнання можливо за 5-7 хв улаштувати перехід через зазначені загородження чи перешкоди з висотою схилів до 2-3 метрів.

У бойових умовах, для подолання перешкод з танковими підрозділами діють танкові мостоукладачі МТУ-20, МТ-55А, які мають броньовий захист екіпажу, дозволяють виконувати завдання на місцевості з високими рівнями радіації та спроможні влаштовувати переходи за 3-5 хв без виходу екіпажу з машини.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші