Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облаштовування інженерних загороджень, підготування і створення зруйнувань і завалів

Інженерні загородження облаштовуються з метою нанесення противнику втрат, затримання його просування, ускладнення маневру і створення найбільш сприятливих умов для його ураження усіма вогневими засобами.

Вони обладнуються у різних видах бойових дій згідно із завданням, що вирішують підрозділи, та рішенням загальновійськового командира, у сполученні з природними та штучними перешкодами та поєднанні із системою вогню.

Незалежно від виду бою, в якому влаштовуються інженерні загородження, вони за конструкцією, розташуванням на місцевості повинні відповідати такими вимогам:

  • – відповідати задуму бою;
  • – забезпечувати високу ефективність і раптовість впливу на противника;
  • – допускати швидке встановлення (влаштування) на місцевості із застосуванням засобів мінування.

За характером впливу на противника і засобам, що застосовуються, інженерні загородження розподіляються на мінно-вибухові, невибухові та комбіновані.

Основу інженерних загороджень складають мінно-вибухові загородження, які облаштовуються у вигляді мінних полів, груп мін, одиночних мін, а також різних фугасів і зарядів, що використовуються з метою облаштування руйнувань.

Мінне поле являє собою ділянку місцевості, на якій у визначеному порядку або безсистемно встановлені міни одного чи декількох типів. Для облаштування мінних полів широко застосовуються різні тили інженерних мін, а також засоби механізації мінування і системи дистанційного мінування.

Мінно-вибухові загородження встановлюються попереду на передовій позиції, перед позиціями бойової охорони та переднім краєм, у проміжках і на флангах підрозділів на всю глибину оборони. На напрямках, де можливий наступ танкових підрозділів противника, встановлюються, головним чином, протитанкові МВЗ. Протипіхотні мінно-вибухові загородження встановлюються на прихованих підходах до переднього краю, особливо там, де можлива атака противника без танків, а також для прикриття ПТМП з метою ускладнення їх розмінування.

У глибині оборони на ймовірних напрямах наступу противника під час підготовки оборони можуть встановлюватись керовані ПТМП і ППМП, мінуватися й готуватися до зруйнування основні дороги, мости, шляхопроводи, а також можуть готуватись вибуховим способом протитанкові рови, влаштовуватись міновані завали та інші види невибухових і комбінованих загороджень.

Для влаштування інженерних загороджень залучаються всі роди військ і підрозділи інженерних військ, на яких покладається виконання найбільш важливих і складних завдань. Вони залучаються для встановлення мінних полів перед переднім краєм підрозділів першого ешелону та у проміжках між ними. В ході оборонного бою, на визначених напрямах наступу противника, інженерні підрозділи, що діють у складі рухомих загонів загородження (РЗЗ), встановлюють ППМП і ППМП у глибині оборони батальйонів першого ешелону.

Місця, терміни встановлення інженерних загороджень і порядок їх прикриття вказується загальновійськовим командиром, який організовує виконання завдань.

Підрозділи родів військ відповідно до рішень своїх командирів облаштовують інженерні загородження в основному для прикриття позицій і районів, які вони займають. При цьому, особовий склад танкових підрозділів встановлює мінні поля вручну, стройовим розрахунком.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші