Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Маскувальне фарбування техніки та об'єктів

Маскувальне фарбування застосовують з метою:

  • – зменшення помітності техніки та споруджень або спотворення їхнього зовнішнього вигляду;
  • – надання об'єктам маскування кольорів і малюнку навколишньої місцевості;
  • – підвищення правдоподібності макетів техніки й фальшивих споруджень. Основними видами маскувального фарбування є захисне, деформуюче, імітуюче фарбування.

Захисне фарбування - однокольорове фарбування, найбільш близьке за кольорами до переважного фону місцевості.

Воно застосовується для фарбування рухливих об'єктів, а також споруджень, розташованих на одноманітній за кольорами фонах місцевості.

Деформуюче фарбування - багатокольорове фарбування плямами різної форми й розмірів, які подібні за кольорами до основних плям фону місцевості.

Таке фарбування застосовується для маскування рухливих об'єктів (техніки й озброєння) під час дій військ на різноманітних за кольорами та яскравості фонах і складаються з основних кольорів і одного-двох контрастних відносно нього додаткових кольорів.

Для літнього, весняного й осіннього деформуючого фарбування застосовується трикольорове фарбування: основні кольори займають близько 50 % поверхні об'єкта, а два інших - по 25 %. Зимове двокольорове фарбування складається з плям білого й темного (коричневого, сірого або зеленого) кольору. Площа білого фарбування займає до 75 % поверхні об'єкта.

Поперечні розміри плям не мають бути менш 0,5 м і не повинні перевищувати 2 м. Плями розташовують несиметрично, так, щоб осі їх становили з контуром об'єкта кути 30-60°. Плями повинні переходити з однієї поверхні об'єкта на іншу (суміжну), не збігаючись своїми центрами з виступними (вхідними) кутами об'єкта, який зафарбують. При цьому плями темних кольорів повинні по можливості накладатися на люки, оглядові щілини й інші темні деталі об'єкта.

Імітуюче фарбування - багатобарвне фарбування, що зображує на поверхні, яку фарбують, кольоровий малюнок навколишнього фона або зруйнованого об'єкта. Виконується вона головним чином, інженерно- маскувальними підрозділами.

Для маскувального фарбування озброєння, техніки й споруджень у польових умовах застосовують польову фарбувальну станцію (ПОС), що монтується на автомобілі й причепи, а також фарбувальні агрегати, фарбопульти, щітки, валики.

Маскувальне фарбування техніки здійснюють за допомогою ПОС на пунктах маскувального фарбування або вручну силами розрахунків бойових машин у районах розташування підрозділів.

Витрата сил для деформуючого фарбування бойової техніки залежить від її типу й застосовуваних засобів.

За допомогою ПОС можна пофарбувати 10-15 одиниць бойової техніки за годину. Вручну для фарбування однієї бойової машини (танка, БМП, БТР) потрібно:

  • – у разі літнього фарбування 2,5-5 люд./год (з фарборозпилювачем 0,5-1 люд./год);
  • – при зимовому фарбуванні - 4-7 люд./год (з фарборозпилювачем: 0,8-1,5 люд./год).

Організовуючи маскувальне фарбування, спочатку готують поверхню техніки під фарбування, для чого її очищають від бруду й пилу, знежирюють бензином і просушують, закривають промасленим папером або плівкою прибори спостереження, скло, фари, габаритні вогні й бортові номери. Місця, де є корозія, зачищають металевими щітками й покривають грунтовкою.

Потім здійснюють розмічення деформуючих плям, їхнє фарбування, перевіряють якість фарбування й усувають виявлені дефекти.

Інструменти для фарбування поверхні вручну:

Рис. 18. Інструменти для фарбування поверхні вручну:

а - щітка-макловиця; б - щітка махова; в - ручник малий; г - ручник великий; д - щітка флейцова; е - валик ручний

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші