Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Застосування інженерних засобів захисту від високоточної зброї з метою захисту бойової техніки

Інженерні засоби імітації фальшивих споруджень призначені для створення фальшивих позицій і районів розташування військ.

До інженерних засобів імітації належать: макети озброєння та техніки, радіолокаційні кутові відбивачі, теплові імітатори та інші засоби.

У місцях розташування макетів і фальшивих споруджень обов'язково імітують ознаки життєдіяльності, характерні для даного об'єкта (сліди колісних і гусеничних машин, артилерійський вогонь, задульні конуси, рух техніки тощо).

У фальшивих районах (на фальшивих позиціях) застосовують:

  • – макети техніки Й озброєння,
  • – облаштовують фальшиві траншеї, ходи сполучення, окопи для знарядь і танків, укриття для техніки, особового складу й фальшиві шляхи.

Місця розташування макетів і фальшивих споруджень повинні вибиратися тактично обґрунтовано й з урахуванням характерних особливостей даної місцевості.

Строки обладнання фальшивих об'єктів мають відповідати термінам обладнання реальних об'єктів.

Для імітації замаскованої техніки в окопі облаштовують фальшивий окоп; за допомогою стійок-підпірок, над ним облаштовують маску-перекриття з покриття табельного маскувального комплекту; в окопі на стійках висотою 250 см встановлюють радіолокаційні відбивачі, а з боку апарелі - теплові імітатори. Під час імітації замаскованої техніки поза окопу додатково обладнують найпростіший каркас із жердин (брусів) макета техніки, над яким розгортають маску-перекриття.

В окремих випадках, наприклад у разі завчасної підготовки оборони, у фальшивих районах і на позиціях можуть облаштовуватися макети з ґрунту або снігу.

Фальшиві окопи для бойової техніки, укриття для спеціальних і автотранспортних машин, а також фальшиві траншеї й ходи сполучення відривають на глибину 50-60 см з дотриманням необхідних розмірів у плані.

Несправжні ґрунтові шляхи облаштовують зняттям верхнього шару грунту автогрейдером, шляхопрокладачем або бульдозером. Палеві й колонні шляхи імітують багаторазовим проїздом наміченим маршрутом гусеничних і колісних машин.

Для імітації техніки, металевих і залізобетонних об'єктів та інших великих наземних цілей застосовують кутові відбивачі.

Таблиця 12

Основні характеристики табельних кутових відбивачів

Показники

ОМУ

"Піраміда"

"Кут"

"Сфера-ПР"

Маса одного відбивача в складанні, кг

3,2

120

80

10

Кількість відбивачів, перевезених на автомобілі типу ЗІЛ-131, шт.

800*

14

20

96

Розрахунок на складання й установлення відбивача, осіб.

2

3

3

2

Витрата сил на збирання і установлення 10 відбивачів

1**

10

5

7

* без опор.

** з установкою готових стійок.

Відтворення радіолокаційних демаскуючих ознак макетів техніки досягається встановленням металевої обшиття макетів або застосуванням кутових відбивачів ОМУ.

Так, для імітації танка, БТР, БМП усередині кожного макета на висоті 1-1,5 м встановлюються чотири відбивачі; для імітації 152-мм пушки (гаубиці) - два відбивачі; для імітації вертольота типу Мі-8 - шість відбивачів.

Для імітації металевих і залізобетонних мостів, гребель, дамб призначені кутові відбивачі "Піраміда" і пневматичні відбивачі "Сфера-ПР". Вони можуть встановлюватися як на воді, так і на суші.

Кутові відбивачі "Кут" призначені для імітації великих наземних об'єктів (цілей).

Досягнення ефекту маскування за умов використання кутових відбивачів забезпечується здійсненням усіх імітаційних заходів уночі, в умовах недостатньої видимості або в сполученні із застосуванням димів і аерозолів.

Під час тривалого зупинення техніки й озброєння на відкритих ділянках доріг для приховання від радіолокаційних засобів розвідки супротивника можуть обладнуватися лінійні маски-перешкоди з кутових відбивачів ОМУ.

Макет танка із грунту в фальшивому окопі

Рис. 19. Макет танка із грунту в фальшивому окопі

На облаштування потрібно 30-35 люд./год.

Кутовий відбивач ОМУ

Рис. 20. Кутовий відбивач ОМУ:

а відбивач у розгорнутому виді; б - укладання відбивачів для транспортування. в - підвішування двох відбивачів на Т-подібні опори: г - встановлення одного відбивача на нахиленій опорі; д - група відбивачів на кущовій опорі;

1 - відбивачі в укладальному ящику (20 шт.); 2 -підвіси

Пневматичний відбивач

Рис. 21. Пневматичний відбивач "Сфера-ПР":

а - загальний вигляд відбивача: б - відбивач у робочому положенні; в - відбивач в укладальному ящику; г - ЗІП в укладальному ящику;

1 - оболонка відбивача; 2 - вузол кріплення граней, що відбивають; 3 і 4 - грані, що відбивають; 5 - компенсатор; 6 - укладальний (якірний) мішок; 7 - якірний шнур; 8 - ножний міх; 9 - гумовий шланг; 10 - обмежник компенсатора

Кутковий відбивач

Рис. 22. Кутковий відбивач "Угод":

а - відбивач у робочому положенні; б - комплект відбивача; в - порядок збирання відбивача; г - укладання відбивача для транспортування; 1 - блок панелей; 2 - триноги (опори); 3 - анкерні коли з відтяжками; 4 - міжланельні розпірки; 5 і б - порядок збирання панелей; 7 - кріплення відтяжок до відбивача; 8 - встановлення відбивача на опори й закріплення його до грунту; 9 - укладальний ящик; 10 - касети з блоками панелей; 11 - ящик із ЗІП

Кількість фальшивих споруджень і макетів техніки у разі інженерного обладнання фальшивих позицій військ має бути різною і залежить від маскувальних властивостей місцевості.

На місцевості, яка населена, доцільно показувати до 30 %, а на відкритій до 50 % штатної бойової техніки й споруджень, які облаштовуються.

В умовах степової місцевості у фальшивих районах і на позиціях необхідно показувати до 80 % бойові й транспортної техніки.

Облаштовування лінійних масок-перешкод із куткових відбивачів ОМУ

Рис. 23. Облаштовування лінійних масок-перешкод із куткових відбивачів ОМУ:

а - установленням на Т-подібних опорах; на облаштування 1 км потрібно 14–15 люд./год; б - підвішуванням до дротів; на влаштування 1 км потрібно 3-4 люд./год.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші