Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Призначення, будова, характеристика та застосування переносного комплекту мінування. Технічні характеристики, загальна будова та порядок застосування засобів розвідки та розмінування

Мінні поля встановлюються вручну, дистанційними системами мінування, за допомогою засобів механізації (з використанням причіпних мінних загороджувачів ПМЗ-4, гусеничних мінних загороджувачів ГМЗ-3 та вертолітних мінних розкладників ВМР-2).

Переносний комплект мінування ПКМ-1 є найпростішим загальновійськовим засобом дистанційного встановлення протитанкових і протипіхотних мінних полів.

За допомогою комплекту особовий склад механізованих і танкових підрозділів може встановлювати протипіхотні й протитанкові мінні поля перед своїм переднім краєм, в тому числі й в умовах безпосереднього зіткнення з противником. Установлення може здійснюватись як завчасно, так і в ході бою. Це значно підвищує тактичні можливості в обороні загальновійськових підрозділів.

До складу комплекту входять:

  • – простіший пусковий станок;
  • – підривна машинка ПМ-4;
  • – 2 котушки з кабелем (2×50м);
  • – сумка для перенесення комплекту.

Станок являє собою невеликий металевий лист із прикріпленим до нього під кутом 45 градусів піддоном з електричним контактом.

Цей верстат використовується для розміщення на ньому касет, всередині яких знаходяться протипіхотні або протитанкові міни та для відстрілювання мін із касет.

Рис. 30. Станок (вигляд ззаду):

Рис. 30. Станок (вигляд ззаду):

1 - анкер; 2 - фіксатор; З - центральний контакт; 4 - клема "маси"; 5 - отвір для анкера; б - паз; 7 - клема центрального контакту

Принцип роботи. У разі приєднання касети до станка, контакти касети та верстата замикаються між собою. У разі подачі електричного імпульсу від підривної машинки або будь-якого іншого джерела струму запалюється вибивний пороховий заряд усередині касеті, за рахунок роботи порохових газів міни викидаються на відстань 30-35 метрів.

Рис. 29. Станок (вигляд знизу):

Рис. 29. Станок (вигляд знизу):

1 - чашка; 2 - клема; 3 - основа; 4 - анкер; 5 – отвір для анкера; 6 - шипи; 7 - скоба для анкера

Рис. 31. Принцип роботи ПКМ

Рис. 31. Принцип роботи ПКМ

Основні тактико-технічні характеристики комплекту ПКМ:

Маса комплекту (кг)

2,6

Габаритні розміри комплекту в похідному положенні (у сумці):

- довжина (мм)

380

- ширина (мм)

150

- висота (мм)

140

Спосіб мінування

відстрілювання мін із касет

Час підготовки комплекту до мінування (хв.)

до 5

Дальність мінування (до ближньої міни) (м)

20-50

Перевагами даної системи дистанційного мінування є:

  • – її простота;
  • – можливість мінувати, не виходячи з траншеї;
  • – встановлення мінних полів раптово для противника, у потрібному місці й у потрібний час.

Касети до складу комплекту не входять, а поставляються так само як й інші боєприпаси.

Касети засобів дистанційного мінування споряджені різними типами мін є ідентичними за розмірами і розрізняються лише маркуванням.

Рис. 32. Гільза з мінами

Рис. 32. Гільза з мінами

Вони призначені для зберігання, транспортування та встановлення протитанкових і протипіхотних мін деякими засобами дистанційного мінування (ПКМ-1, ВСМ-1, УМЗ).

Усі касети за своїми розмірами (діаметр 14,8 см, довжина 48 см, вага близько 9 кг) і зовнішнім виглядом ідентичні та являють собою дюралюмінієві циліндри, що закриті з верхньої частини знімною кришкою. Всередині касети на днищі розміщені пороховий вибивний заряд та елекірозапалювальник. Інший простір касети заповнюється мінами. На днищі касети зовні розташовані електричні контакти.

Існують такі марки касет: КСФ-1 (містить 72 протипіхотні фугасні міни типу ПФМ-1), КСФ-1С (містить 64 протипіхотні фугасні міни ПФМ-1С), КСО-1 (містить 8 протипіхотних осколкових мін типу ПОМ-1), КПОМ-2 (містить 4 протипіхотні осколкові міни ПОМ-2), КПТМ-3 (містить З протитанкові міни ПТМ-3), КПТМ-1 (містить 1 протитанкову міну ПТМ-1).

Для здійснення мінування касета встановлюється у відповідний засіб дистанційного мінування. У разі подавання на електричні контакти електричного імпульсу, спрацьовує пороховий вибивний заряд, і міни викидаються із касети на відстань 30-100 м (дальність викидання мін залежить від типу міни, типу касети, напряму й сили вітру). Відповідно до закону розсіювання, міни з однієї касети розкидаються на місцевості, утворюючи так званий еліпс розсіювання. Еліпс розсіювання касети КСФ (міни ПФМ-1) має короткий діаметр 8-Ю метрів, довгий 18-20 метрів. Між мінами відстань 0,6-2 метра.

Розміри мінних полів, що встановлюються за допомогою касет СДМ, залежать від конкретного носія й кількості касет, що використані.

Наприклад, ПКМ-1 є ручним засобом і довжина мінного поля залежить від наявності касет СДМ.

Один загороджувач УМЗ несе на собі 180 касет і може виставити за 15-30 хв одну смугу мінного поля довжиною від 1800 метрів до 3,5 кілометрів з витратою 3840-2304 міни на погонний кілометр за ймовірності ураження 0,3.

Авіаційний загороджувач ВСМ несе на собі 116 касет і може встановити одну смугу міного поля від 1600 метрів до 3,5 км.

Мінне поле (одну смугу) будь-якої довжини можна встановлюватися послідовно, пересуваючись по траншеї після кожного пуску на 8-10 метрів. Або ж мінне поле можна встановити одночасно, розташувавши потрібну кількість станків через кожні 8-10 метрів. Крім того, об'єднавши електромережу, можливо встановити мінне поле потрібної довжини з одного пульта керування.

Багатосмугові мінні поля можна облаштовувати, переміщуючи лінію пуску на потрібну відстань назад після встановлення попередньої смуги, але не менш ніж на ЗО метрів, для того, щоб перша й друга смуги не накладалися частково одна на одну.

Щільність мінування можна підвищити, викидаючи послідовно з того самого місця міни з двох-трьох і більше касет.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші