Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Підготовка до роботи міношукача ІМП

Під час настроювання міношукача пошуковий елемент необхідно розташувати на відстані 1 м від грунту, а в радіусі 1-1,5 м не повинно знаходитись будь-яких металевих предметів і міношукачі, що працюють поруч не знаходились би ближче 6 м.

Повертаючи обидві ручки компенсатора, почергово досягають поступового послаблення гучності контрольного фону, який прослуховується в телефонах, а потім і повного зникнення його. При цьому в телефонах мас прослуховуватись лише слабкий звук більш високої частоти, ніж основний контрольний.

Для перевірки необхідно піднести пошуковий елемент до металевого предмета. Якщо в телефонах виникає звук основного фону з підвищеною гучністю, міношукач налаштовано правильно, а якщо звук у телефонах спочатку слабкий, а потім його гучність починає зростати, налаштування міношукача виконано невірно.

Під час налаштування 1МП слід досягти найменшої гучності контрольного звуку в телефонах.

За допомогою міношукача ІМП виявляють:

  • – протитанкові міни з металевими корпусами, що установлені в ґрунті на глибині до 40 см, у воді - до 1,2 м;
  • – міни з дерев'яними, тканинними та пластиковими корпусами й металевими підривниками виявляють у ґрунті на глибині до 12 см;
  • – протипіхотні фугасні міни з металевими підривниками - до 8 см.

Під час пошуку мін міношукачем пошуковий елемент безперервно і плавно перемішують у горизонтальній площині паралельно поверхні землі на висоті 5-7 см у смузі шириною 1,5 м (у положенні “стоячи” і до 1 м (у положенні “лежачи”).

У разі проведення пошуковим елементом над міною (металевим предметом) в головних телефонах прослуховується змінювання тону звуку (він підвищується). При цьому солдат має зупинитися, уточнити місце, характер і положення знайденого предмета за допомогою щупу.

Пошук мін міношукачем ІМП:

Рис. 39. Пошук мін міношукачем ІМП:

а - міношукач ІМП; б - пошук мін у положенні "стоячи"; в - пошук мін у положенні "лежачи"; 1 - штанга; 2 - пошуковий елемент; 3 - головний телефон; 4 - блок підсилення

Комплекти засобів розвідки та розмінування КР-І, КР-О призначені для виявлення, позначення та зняття з місця встановлення протитанкових, протипіхотних мін і мін-пасток.

Таблиця 17

Склад комплектів розмінування КР-І і КР-0

Засоби

КР-І

КР-О

Збірні щупи

6

3

Кішки з мотузкою довжиною 30 м

3

3

Прапорці

60

зо

Чохли для прапорців

6

3

Котушки з чорно-білою стрічкою довжиною 100 м

2

-

Чохли для котушок

2

-

Ножиці для різки колючого дроту

1

1

Укладочний ящик

1

1

Збірний щуп призначений для пошуку мін, установлених у ґрунті на глибині 10-15 см, які застосовуються під час розвідки мінно-вибухових загороджень, пророблення проходів у них і під час суцільного розмінування місцевості.

Збірний щуп складається із сталевого загостреного наконечника довжиною 310 мм, діаметром 5 мм і рукоятки, яка збирається з трьох окремих ланок. Щупи можуть виготовлятися у військах у вигляді рукоятки та прикріпленого до неї металевого наконечника діаметром 5-7 мм. Для пошуку мін у положенні "стоячи" щупи роблять довжиною 1,5-2 м, а для пошуку мін у положенні "лежачи" - 0,8 м.

Працюючи в положенні "стоячи", щуп тримають під кутом 20-45° до поверхні землі, і плавно проколюють ним ґрунт на глибину 10-15 см через кожні 10-20 см. Працюючи в положенні "лежачи" щуп тримають майже паралельно поверхні землі.

Якщо щуп у разі проколу ґрунту торкається твердого предмета, то додатковими проколами уточняють його контур. У разі відшукання міни, її місцеположення позначають прапорцем або іншим знаком.

Чотирилапа кішка з мотузкою довжиною 30 м застосовується для зняття з місця встановлення виявлених мін, для знищення мін натяжної дії, а також для зрушення з місця замінованих предметів.

Чотирилапа кішка

Рис. 40. Чотирилапа кішка

1 - шнур; 2 - лапи, які складаються

Кішка має стрижень, чотири відкидні лапи та фасонну гайку для закріплення лап у складеному положенні. До стрижня кішки прикріплене кільце для прив'язування мотузки. Маса кішки 580 г.

Для зняття міни з місця установки її захоплюють кішкою за найбільш зручну і безпечну деталь (наприклад, за ручку міни) і обережно з укриття або положення "лежачи" на відстані не менше 30 м від міни зсувають з місця встановлення.

Для розвідки або знищення протипіхотних мін натяжної дії кішка береться в руку так, щоб лапи (кігті) були притиснуті до стрижня, але фасонна гайка була звільнена і не утримувала їх. Після кидка кішки лапи вільно розкриваються і в разі підтягування її мотузкою, зачіплюються за натягнутий дріт мін. Наявність мін визначають по їх вибухах.

Чорно-біла стрічка з бавовняної тканини довжиною 100 м призначена для позначення проходу в мінних полях. Ширина стрічки 43 мм. Чорні й білі ділянки стрічки мають довжину по 0,5 м. Крім того, через кожні 5 м на стрічці є позначки 5, 10, 15, 20 і т. д. відповідно до відстані в метрах від початку стрічки.

Стрічка намотується на спеціальну котушку, що переноситься в брезентовому чохлі. Під час роботи котушка зі стрічкою прикріплена до поясного ременя сапера, а вільний кінець стрічки закріплений дротяною шпилькою до ґрунту. Стрічка розмотується з котушки у міру руху сапера.

Прапорці призначені для позначення виявлених мін.

Полотнища прапорців металеві (пластмасові), трикутної форми, червоного кольору, з білою опуклою літерою "М".

Металеві стрижні прапорців мають по дві скоби для нарощування їх у разі встановлення їх у високу рослинність. Прапорці переносяться в брезентових чохлах по 10 шт. у кожному.

Ножиці для різання дроту використовуються під час пророблення проходів у дротових загородженнях.

Для пророблення проходу вручну призначають відділення із засобами пошуку, обладнанням для знешкодження (знищення) мін і позначення проходу.

Пророблення проходу в мінному полі відділенням, яке оснащене міношукачами (розміри в мм)

Рис. 41. Пророблення проходу в мінному полі відділенням, яке оснащене міношукачами (розміри в мм)

1-6 - номери розрахунку з міношукачами; 7 - командир відділення; 8 - чорно-біла стрічка; 9 - односторонній знак для позначення проходу

У протитанкових мінних полях можуть бути встановлені протипіхотні осколкові міни з розтяжками. Для їх тралення / і 6 номери мають кішку з мотузкою довжиною 30 метрів. Тільки після тралення протипіхотних мін у смузі наміченого проходу на глибину 10-15 метрів розрахунок розпочинає пошук протитанкових мін. Операцію повторюють до кінця пророблення проходу на всю глибину мінного поля.

Відділення розгортається виступом праворуч або ліворуч. Перший номер, витримуючи завданий напрямок за наміченим орієнтиром (азимутом), рухається вперед, проводить пошук мін міношукачем і позначає ліву (праву) межу проходу чорно-білою стрічкою.

Виступом праворуч (ліворуч) від 1-го номера на відстані 10-15 метрів один від одного просуваються інші номери. Вони орієнтуються по кінцях чорно- білої стрічки (довжиною 15 м), прикріплених до поясного ременя кожного номера. Останній, 6-й номер, для позначення правої (лівої) межі проходу тягне за собою чорно-білу стрічку, яку змотує з котушки. Перший номер, закінчивши пошук, залишається для охорони проходу; 2-й і 3-й номери повертаються на вихідний рубіж, орієнтуючись по чорно-білій стрічці, розтягнутій 1-м номером, беруть знаки і позначають ними межі проходу: 2-й - ліворуч, 3-й - праворуч.

Оснащені міношукачами та щупами відділення розподіляється на три розрахунки по два номери в кожному.

Пророблення проходу в мінному полі відділенням, яке має міношукачі та щупи (розміри в м):

Рис. 42. Пророблення проходу в мінному полі відділенням, яке має міношукачі та щупи (розміри в м):

1 - номери розрахунку зі щупами, 2 - номери розрахунків з міношукачами; З - командир відділення; 4 - чорно-біла стрічка; 5 - односторонній знак для позначення проходу

У разі виходу до межі мінного поля, 1-й розрахунок, витримуючи заданий напрямок, здійснює пошук мін у смузі шириною 2,5-3 м (перші номери щупами, другі міношукачами). Кожний номер 1-го розрахунку тягне за собою чорно- білу стрічку довжиною 15 м, прикріплену до поясного ременя. Перший номер 2-го розрахунку та 2-й номер 3-го розрахунку тягнуть за собою чорно-білі стрічки, що розмотують з котушок, цими стрічками позначають межі проходу.

У протитанкових мінних полях можуть бути встановлені протипіхотні осколкові міни з розтяжками. Для їхнього тралення призначають двох чоловік з кішками. Тільки після тралення протипіхотних мін у смузі наміченого проходу на глибину 15-20 м розрахунки розпочинають пошук протитанкових мін. Операції повторюють до закінчення пророблення проходу на всю глибину мінного поля.

Виявлені міни або витягають і видаляють за межі проходу, або позначають з метою наступного їх стягування кішками або знищення на місці накладними зарядами.

Проходи в мінних полях перед переднім краєм позначають односторонніми знаками, що мають бути достатньо видимими з боку наших військ і непомітними з боку противника.

Позначення проходів односторонніми із світловими сигналами (розміри в см)

Рис. 43. Позначення проходів односторонніми із світловими сигналами (розміри в см):

1 - світловий сигнал; 2 - односторонній знак (30*30 см); 3 - прохід

Для забезпечення пропуску військ по проходах організується комендантська служба.

Проходи позначають покажчиками з такими ж номерами, що й шляхи, які підходять до них. На кожні три-шість проходів призначається комендант.

Комендант завчасно виконує такі дії:

  • – встановлює зв'язок з командирами частин і підрозділів, на потребу яких пророблені проходи;
  • – виставляє комендантські пости;
  • – ставить завдання старшим постів;
  • – організує та контролює їхні дії;
  • – розподіляє засоби для поширення проходів, їхнього позначення і закриття.

Схема комендантської служби на проходах

Рис. 44. Схема комендантської служби на проходах:

1-12 - регулювальники, 13-14 - командири відділень; 15 - командир взводу; 16- знаки для позначення проходів; 11 - знаки для позначення шляхів виходу до проходів

На кожний прохід призначають комендантський пост у складі 2-3 осіб. Старший посту організує регулювання руху військ по проходу, виставляючи регулювальників на початку й наприкінці проходу, зустрічає підрозділи, що підходять до проходу і забезпечує їхнє пропускання.

Комендантські пости забезпечуються сигнальними засобами для регулювання руху.

Організація комендантської служби на проходах зазвичай покладається на підрозділи інженерних військ.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші