Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Невибухові загородження. Протитанкові невибухові загородження, їх будова та порядок облаштування

В системі інженерних загороджень, які створюються в обороні, значне місце займають невибухові загородження, які за своїм призначенням розподіляються:

 • – на протитанкові;
 • – протипіхотні;
 • – протидесантні.

До протитанкових невибухових загороджень належать:

 • – рови;
 • – ескарпи (контрескарпи);
 • – надовби (дерев'яні, металеві, залізобетонні, кам'яні);
 • – бар'єри в лісі з колод і на берегах водойм з льоду;
 • – загородження з металевих їжаків;
 • –- барикади в населених пунктах;
 • – снігові вали;
 • – смуги обмерзання на гірських схилах;
 • – ополонки (майни) на річках і водоймах;
 • – затоплення місцевості;
 • – завали в лісі та населених пунктах.

Протитанкові невибухові загородження облаштовуються згідно з місцевістю, на якій розташовуються підрозділи з урахуванням маскуючих і тактичних властивостей місцевості.

Протитанковий рів

Рис. 45. Протитанковий рів

Вириваються на рівній місцевості й на схилах з ухилом до 15 градусів. Для риття 100 метрів рову потрібно 20-25 маш./год роботи ЕОВ-4421.

Рови можливо облаштовувати вибуховим способом, укладанням подовженого заряду (масою 12-14 кг/п. м.) на глибину 1,2-1,3 м за всією довжиною рову.

Ескарп

Рис. 46. Ескарп

Вириваються на схилах, повернених до противника, які мають крутість 15-45 градусів. Для облаштування 100 метрів ескарпу потрібно 10 маш./год ЕОВ-4421.

Контрескарп

Рис. 47. Контрескарп

Вириваються на схилах, повернених убік своїх військ, що мають крутість 15-45 градусів. Для облаштування 100 м контрескарпа потрібно 20 маш./год роботи ЕОВ-4421.

У сучасних умовах застосування контрескарпів майже виключено.

Надовби

Рис. 48. Надовби

Установлюються з колод діаметром 28-30 см, залізобетонних або металевих балок або каміння, встановлених у три-п'ять рядів у шаховому порядку й з'єднаних між собою колючим дротом. Для встановлення одного ряд)' довжиною 100 метрів потрібно 60-90 шт. надовб і від 50 до 125 люд./днів.

Бар'єри у лісі

Рис. 49. Бар'єри у лісі

Розміщуються на дорогах, просіках і на ділянках рідкого лісу. Для облаштування 5 м бар'єра потрібно 12 штук 3,5-метрових колод, 24 штуки 5 м колод, 7 кг дроту й 4 люд./дня.

Бар'єри в горах

Рис. 50. Бар'єри в горах

Розміщуються на гірських дорогах, в ущелинах і каньйонах. Для облаштування одного 5 м бар'єра потрібно 30 м3 каміння і 7,5 люд./днів.

Бар'єри з льоду

Рис. 51. Бар'єри з льоду

Розмішуються на берегах водойм за товщини льоду більше 20 см. Лід для облаштування бар'єрів беруть у берега водойми з ополонки. Для облаштування 100 м бар'єра потрібно 600 м3 льоду й 50 люд./днів.

Барикади

Рис. 52. Барикади

Облаштовуються в населених пунктах на вулицях і в проміжках між будівлями із застосуванням цегли" каміння, мішків із землею та інших місцевих матеріалів. Їх скріплюють з міцними будівлями й огорожами. Для облаштування 5 м барикади потрібно 10 м3 лісоматеріалу, 2 тони металу, 50 м3 каміння і 7,5 люд./днів.

Їжаки

Рис. 53. Їжаки

Установлюються на дорогах, вулицях населених пунктах у два-чотири ряди у шаховому порядку з відстанню між рядами 2 м. їжаки скріплюють між собою балками або колодами за допомогою дроту. Для встановлення 10 готових їжаків потрібно 5 кг колючого дроту, 400 кг двотаврових балок і 2 люд./днів.

Завал у лісі

Рис. 54. Завал у лісі

Облаштовуються глибиною не менш 30 м на узліссях, галявинах і дорогах з дерев діаметром не менше 20 см з відстанню між ними не більше 6 м. Зруби (комлі) дерев дротом прикріплять до пнів, висота яких має бути 60-120 см. Для влаштування завалу довжиною 100 м потрібно 400 кг колючого дроту, мотопила і 3,5 люд./днів.

Завали в горах

Рис. 55. Завали в горах

Облаштовуються на гірських дорогах, в ущелинах, каньйонах шляхом обвалення гірських порід вибуховим способом або засобами механізації (ТБС-86, бульдозером). Для облаштування одного завалу потрібно 200-500 кг ВР, 10 маш./год роботи бульдозера і 15-30 люд./днів.

Завали в населених пунктах

Рис. 56. Завали в населених пунктах

Облаштовуються на вулицях у проміжках між будівлями з використанням зруйнованих будинків. Для облаштування одного завалу потрібно 200-300 кг ВР, 5 маш./год роботи бульдозера і 10-20 люд./днів.

Снігові вали

Рис. 57. Снігові вали

Улаштовуються з пухкого снігу. Сніговий покрив попереду вала залишають цілим. Поверхню валу злегка втрамбовують, перехід від валу до снігового покриву роблять плавним. Для обладнання 100 м снігового валу потрібно 4-5 маш./год роботи БАТ-М (ТБС-86) і 40-50 люд./днів.

Смуги обмерзання

Рис. 58. Смуги обмерзання

Облаштовуються на передніх схилах із крутістю не менш 15 градусів. Сніг з наміченої смуги обмерзання прибирають убік противника, потім на ній наморожують льод. Наморожування здійснюють шарами поперек схила. На облаштування 100 м смуги обмерзання потрібно 15 люд./днів.

Ополонки

Рис. 59. Ополонки

Облаштовуються за допомогою бензиномоторних пил на водоймах уздовж свого берега за товщини льоду більше 20 см. Вийнятий лід використовують для облаштування бар'єрів у проміжках між ополонками. На облаштування 100 м ополонки потрібно 5 люд./днів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші