Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Протипіхотні невибухові загородження

Дротяні сітки на високих кілках

Рис. 60. Дротяні сітки на високих кілках

Облаштовуються із трьох-п'яти рядів колів, забитих у шаховому порядку й обплетених колючим дротом.

Організація облаштування: 1-й розрахунок (3 чол.) розбиває мережу; 2-й розрахунок (9 груп по 2 чол.) забиває коли в грунт (кувалдами, стукалками, ручними бабами) на глибину 0,5-0,7 м; 3-й розрахунок (15-20 груп по 3-4 чол.) оплітає коли колючим дротом (зовнішні ряди пятьма нитками - дві по діагоналі й три горизонтально; внутрішні й проміжки між рядами трьома нитками - дві по діагоналі й одна зверху. Спочатку оплітають перший ряд колів (найближчий до противника), потім проміжок і другий ряд і т. д. Оплітаючи, 2 людей розмотують моток колючого дроту, а 1-2 людини прибивають його до колів скобами з ослабленням (з боку, протилежного противнику).

Для облаштування 100 м трирядової мережі потрібно 10 мотків однопряденого дроту, 25 кг скоб, 100 колів довжиною по 1,75 і 12 люд./днів.

Дротяні мережі на низьких колах (

Рис. 61. Дротяні мережі на низьких колах ("спотикач")

Облаштовуються з декількох рядів колів, забитих у грунт у шаховому порядку й оплетених колючим дротом. Організація облаштування: 1-й розрахунок (3 чол.) розбиває мережу, 2-й розрахунок (5 груп по 2 чол.) забиває коли в грунт, 3-й розрахунок (8 груп по 3 чол.) оплітає колючим дротом. Кожний ряд дротової мережі й проміжки між рядами оплітають у дві нитки. Дріт прикріплюють скобами до торців колів. Спочатку протягують і прибивають до колів першого ряду першу нитку з ослабленням, потім другу, роблячи петлі, далі оплітають проміжок між першою й другою рядами, після чого другий ряд і т. д.

Для протягування 100 м дротової мережі потрібно 20 мотків однопряденого колючого дроту, 15 кг скоб, 350 штук 70-сантиметрових колів і 12 люд./днів.

Дротяні паркани

Рис. 62. Дротяні паркани

Улаштовуються з одного ряду колів, облетених п'ятьма нитками колючого дроту, посилених відтягненнями з додатковими двома-трьома горизонтальними нитками на них.

Для облаштування 100 м дротового паркану потрібно чотири-п'ять мотків однопряденого колючого дроту, 5 кг скоб, 34 кола довжиною по 1,75 м, 67, 70-сантиметрових колів і 3 чол. днів.

Дротові спіралі

Рис. 63. Дротові спіралі

Для виготовлення спіралі облаштовують шаблон діаметром близько 1 м. висотою 1,7 м із семи колів, закріплених між собою у верхній частині обручем.

Унизу в один з колів забивають скобу. Розрахунок (2 люд.), прикріпивши кінець дроту до цієї скоби, обмотує коли шаблона 50 витками дроту з відстанями межу ними 3-4 см. Потім дріт обрізають і кінець ЇЇ прикріплюють до іншої скоби, забитої у верхній частині кола із внутрішнього боку. Зв'язавши нижній кінець дроту з кінцем першого її витка, розрахунок скріплює нитки між собою через один кіл. Коли в'язання спіралі закінчене, витягають скоби з колу, вибивають обруч або стики, що втримують верхні кінці колів, і знімають спіраль. У складеному виді спіраль розтягують на довжину до 10 м, прикріплюють до вбитих з боку торця кіл. За довжиною й висотою спіралі перев'язують між собою звиванням із гладкого дроту. Дротові спіралі встановлюють у два-три ряди русява по висоті.

Для облаштування 100 м спіралі потрібно 10-15 мотків колючого дроту, 60-90 кг в'язального дроту й 12 люд./днів.

Три хрестовини із загострених по кінцях колів скріплюють поздовжньою жердиною й оплітають колючим дротом.

Рогатки скріплюють між собою дротом і прикріплюють до землі колами.

Для облаштування однієї рогатки потрібно 7 кг колючого дроту, одна 3,5-метрова і шість 1,5-метрових жердин і 0,4 люд./днів.

Дротові їжаки

Рис. 64. Дротові їжаки

Три загострених 1,5-метрових кола скріплюють по середині дротом і оплітають по кінцях колючим дротом. їжаки скріплюють між особою й прикріплюють до землі колами.

Для виготовлення одного дротового їжака потрібно 2,5 кг колючого дроту, три 1,5-метрових кола і 0,1 люд./днів.

Дріт

Рис. 65. Дріт "внакид"

Застосовують у разі обмеження часу, а також за відсутності колів або неможливості їхнього забивання в ґрунт. Установлюють у траві, на болотистих ділянках, лісосіках, у місцях покритих камінням й валунами. Організація облаштування: одночасно в смузі шириною 4-6 метрів розмотують спіралями три й більше мотки колючого дроту, що кріплять між собою й до землі колами, рогулькам, камінням. На кожен моток призначають 3 людини: двоє розмотують дріт, а третій перегинає його, утворюючи петлі й оплітаючи камені, що зустрічаються, корчі, кущі тощо.

Для облаштування 100 метрів загороджень потрібно три-чотири мотка колючого дроту й 1 люд./днів.

Малопомітні дротяні мережі (МЗП)

Рис. 66. Малопомітні дротяні мережі (МЗП)

Установлюються розрахунком у складі 8 осіб. Нижні кінці розгорнутої сітки прикріплюють до землі кілкамя-рогульками через 1-2 м по периметру. Між собою сітки з'єднують угорі й унизу через 1 метр по периметру. Між собою мережі з'єднують зверху Й знизу через 1 м кільцями або дротом. Дротові мережі МЗП є одночасно й протитанковими загородженнями. Маса одного пакета МЗП 26 кг, розміри в згорнутому вигляді 120×60×12 см, у розгорнутому - 10×10 м. На встановлення одного пакета МЗП потрібно 0,1 люд./днів.

Засіки

Облаштовуються з дерев діаметром не менш 15 см. Дерева валять убік противника хрест-навхрест, не відділяючи прикорінь від корчів, і облітають їх колючим дротом.

Для облаштування 100 м засік потрібна бензопила, три мотки колючого дроту й 3,5 люд./днів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші