Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вибухові речовини зниженої потужності

Із ВР зниженої потужності найбільш широко застосовуються аміачноселітреиі вибухові речовини. Вони являють собою механічні вибухові суміші, основною частиною яких є аміачна (амонійна) селітра. Крім селітри, до складу зазначених сумішей входять вибухові або запальні домішки.

Аміачна селітра є кристалічною речовиною білого або блідо-жовтого кольору. Вона існує в декількох кристалічних формах і стійкою лише у визначених температурних межах. Температурами переходу із однієї кристалічної форми до іншої є температури від -16° до +32 °С. Перехід із однієї кристалічної форми до іншої здійснюється тільки після достатньо тривалого впливу вказаних температур (особливо у разі значного зволоження селітри) і супроводжується зміною об'єму; ця зміна призводить до деформації пресованих виробів, що містять у собі аміачну селітру.

Аміачна селітра є сильно гігроскопічною і дуже добре розчиняється у воді; плавиться з частковим розкладанням за температури 169,6 °С.

Аміачна селітра активно взаємодіє з окислами металів, при цьому утворюється аміак і вода. Аміак може вступати в хімічну взаємодію з деякими вибуховими речовинами (тротил, тетрил, пікринова кислота), утворюючи чутливі до зовнішніх впливів з'єднання; наявність вільного аміаку сприяє розвитку процесу корозії металевих виробів.

Аміачноселітрені ВР залежно від характеру домішок, що домішуються до селітри, розподіляються на такі види:

  • амоніти - ВР, до складу яких, крім аміачної селітри, входять вибухові домішки (зазвичай тротил);
  • динамони - ВР, що складаються із аміачної селітри та пальних домішок (соснова кора, торф тощо);
  • амонали - амоніти та динамони з домішкою порошкоподібного алюмінію.

Із усіх видів аміачноселітряних ВР на постачання військ надходять амоніти, що містять у собі 20-50 % тротилу (амоніти А-80 і А-50).

Фізико-хімічні властивості амонітів в основному визначаються властивостями аміачної селітри. Вони також гігроскопічні та мають здатність злежуватися, а вироби з них під час тривалого зберігання внаслідок неодноразової перекристалізації селітри можуть збільшуватися в об'ємі.

Зволожені та ті, що злежалися, амоніти мають знижену сприятливість до детонації а за вологості 3 % і вище можуть давати відмову. Зволожені амоніти перед застосуванням повинні просушуватися в тіні, ті що злежалися – попередньо подрібнюватись (розминатися руками або розбиватися за допомогою дерев'яних або мідних колотушок.

Окремі види амонітів, виготовлені з аміачної селітри, обробленої спеціальними речовинами, є відносно водостійкими. Вони зберігають вибухові властивості під час перебування у воді від 2 до 5 годин.

У разі запалення, амоніти (в тому числі й сухі) запалюються через силу; у разі видалення джерела вогню, горіння амоніта продовжується з шипінням і кіпоттю. До тертя та удару амоніти більш чутливі, ніж тротил, але під час поводження практично безпечні.

Основним видом амоніта, що надходить у війська, є амоніти А-80 у вигляді пресованих брикетів розмірами 125×125×60 мм і вагою 1,35 кг. Густина брикетованого амоніта близько 1,4; брикети покриваються гідроізоляційною оболонкою, яка зберігає їх від дії вологи.

Брикети амоніта можуть знаходитися у воді протягом декількох годин, не втрачаючи вибухових властивостей і сприятливості до детонації. Брикети вибухають проміжним детонатором у вигляді шашки тротилу вагою 200-400 г або заряду іншої бризантної ВР. Тому брикети не мають запальних гнізд.

Амоніти застосовуються, головним чином, під час здійснення підривних робіт у грунтах, а також для спорядження протитанкових мін і для облаштування різних фугасів.

Амонітові брикети зберігаються і перевозяться в дерев'яних ящиках, в кожний із яких укладається 24 брикети, зв'язаних в пачки, обгорнуті папером (по 6 брикетів у пачці).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші