Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вузли загороджень

Вузол загороджень - ділянка місцевості (дороги) в дефіле (тіснині) і т. п. разом із обходами й об'їздами, що розташована на напрямку найбільш імовірного просування противника, в якій створені мінно-вибухові та інші загородження, підготовлені до руйнування або зруйновані важливі об'єкти (мости, тунелі, дамби тощо), у поєднанні із природними перешкодами. Вузол загородження, як правило, має протяжність 1-1,5 км по фронту та 2-3 км в глибину.

Вузли загороджень, які створюються на дорожніх напрямках, влаштовуються з метою зниження темпу просування військ противника, щоб не дозволити йому використати дорожній напрямок на загородженій ділянці або цілком перекрити танконебезпечний напрямок.

Склад загороджень у вузлі визначається його призначенням і розмірами, кількістю і типами підготовлених до руйнування (замінованих) споруд, характером місцевості поза дорогами (у межах вузла), часом на створення вузла, а також кількістю виділених сил і засобів на влаштування загороджень у ньому.

Середні норми витрати інженерних боєприпасів для влаштування загороджень у вузлі, що враховують характер місцевості, наведені в таблиці.

Таблиця 39

Середні норми витрати інженерних боєприпасів для влаштування загороджень у вузлі

Мінно-вибухові засоби

Місцевість

рівнинна

середньо-пересічена

гірська

Вибухові речовини, г

1-1,5

1,5-2,5

2,5-3

Протитанкові міни, шт

300-350

200-300

150-200

Спеціальні міни, шт

3-4

5-8

5-10

Протипіхотні вибухові пристрої (міни), шт

40-60

20-40

40-60

Об'єктні міни, шт

1-2

1-2

1-2

Сигнальні міни, шт

20-30

15-20

15-20

Крім того, у вузлі загороджень може бути встановлене до 2 км протитанкових МП і 1 км протипіхотних МП, на що додатково буде потрібно до 2000 протитанкових мін і до 60 протипіхотних вибухових пристроїв (мін) (типу ОЗМ-72).

На підготовку вузла на рівнинній місцевості взвод може витратити 6-8 годин, на середньопересіченій - 8-12 годин, у містах і населених пунктах - від 1 до 3 діб.

Після завершення всіх робіт із влаштування вузла загороджень взвод розпочинає його утримання. Утримання вузла загороджень полягає в підтриманні загороджень у постійній бойовій готовності, їхній охороні й обороні, пропускання своїх військ і у своєчасному приведенні загороджень у дію. Для утримання вузлів загороджень крім саперів, за потреби можуть виділятися механізовані й танкові підрозділи. Як правило, на утримання одного осередку вузла загороджень призначається саперне відділення, яке може виставити два тризмінних цілодобових парних патрулі. Командир відділення, будучи комендантом осередку, виконує обов'язки розвідника.

Командири відділень повинні постійно знаходитися у своїх осередках загороджень і стежити за тим, щоб усі загородження були готові до переводу їх у перший ступінь готовності (до приведення в дію) і одночасно виключалася можливість передчасного вибуху підготовлених до руйнування об'єктів розвідувально-диверсійними групами противника або захоплення цих об'єктів силами його повітряного десанту.

Пост, як правило, охороняє один або частину великого об'єкта, а парний патруль - групу загороджень уздовж дороги: фугаси, групи мін, мінні поля, протитранспортні й об'єктні міни, завали тощо. Навколо постів, підготовлених до вибуху, доцільно встановлювати дротяні загородження (забори) із сигнальними засобами.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші