Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Конструкції опор низьководних мостів

У військових мостах використовуються польові, рамні та пальово-рамні опори, якы можуть бути плоскими (однорядними) І баштовими (дворядними), а також клітинні опори (рис. 54).

Пальові опори э основним типом проміжних опор. Вони зводяться за швидкості течі? до 2,5 м/с, за наявності палебійних засобів і коли грунти дозволяють проводити забивання паль. Пальова опора складається з паль, насадки' горизонтальних і діагональних схваток. Висота плоских пальових опор приймається до 6 м.

Схеми проміжних опор (розміри в метрах)

Рис. 143. Схеми проміжних опор (розміри в метрах):

а - пальова: б рамна: в пальово-рамна; г - клітинна; 1 паля; 2 - насадка; і - діагональна схватка: 4 горизонтальна схватка; 5 - стояк; 6 лежень; 7- підкладки; 8 - поздовжні колоди; 9 - поперечні колоди

Рамні опори, зазвичай, використовуються під час будівництва мостів через суходоли, а також через водні перешкоди глибиною до 1 м, зі швидкістю течії до 1 м/с за кам'янистих, гравійних або інших щільних грунтів дна і коли забивання паль ускладнене або неможливе. Рамна опора складається із стояків, насадки, лежня, діагональних схваток і підкладок під лежень (при середніх і слабких ґрунтах). Висота плоских рамних опор береться від 1,2 до 5 м.

Пальово-рамні опори використовуються у тих самих випадках, що і пальові, але у випадку розташування прогінної споруди на значній висоті над горизонтом води і коли для отримання необхідної висоти опори довжини паль недостатньо. Пальово-рамна опора складається з пальової основи та встановленої на неї рамної надбудови. Висота пальово-рамної опори береться до 8 м.

Клітинні опори використовуються, як правило, на суходолах і мілководних ділянках зі швидкістю течії до 1 м/с, за достатньо щільних грунтів дна. Клітинна опора складається з декількох укладених один на одного перпендикулярних і скріплених між собою рядів окантованих колод або брусів. Висота клітинної опори береться не більше 1,2 м.

В одному мості можуть використовуватися різні типи проміжних опор.

У конструкції типових пальових, рамних і пальово-рамних опор мостів усіх категорій вантажопідйомності прийнято чотири палі (стояки) з відстанню між їх осями 1,2×1,8×1,2 м.

Також у військових мостах використовуються баштові опори, які застосовуються:

  • – для стикування прогінних споруд різних за конструкцісю або висотою й замикання мосту';
  • – для забезпечення повздовжньої стійкості мосту на пальових і польово- рамних опорах за величини прогінної споруди більш ніж 5 м;
  • – за слабких грунтів, коли виникає потреба у збільшенні кількості паль в опорі.

Баштова опора складається з двох плоских опор, які об'єднані

горизонтальними та діагональними схватками, шо встановлені з зовнішнього боку опори, повздовжніх колод і лежня.

Насадки та лежні роблять із колод, що обпиляні на два канти. Ширина канта з тоншого кінця колоди береться 1/2 його діаметра, довжина насадки (лежня) - 520 см. На кінцях насадок (лежнів) робляться навкіосиметричні стісування (підрізи) для забезпечення щільного прилягання схваток до паль (стояків). Кінці насадок (лежнів) повинні випускатися за осі крайніх паль (стояків) не менш ніж на 50 см.

Для кріплення насадок (лежнів) до паль (стояків) у них заздалегідь просвердлюють отвори (в рамних опорах по одному проти кожного стояка, а у пальових - по чотири проти кожної палі). Насадку кріплять до паль штирями діаметром 16-18 мм довжиною 450 мм. Крім того, насадку до крайніх паль кріплять скобами діаметром 16-18 мм, довжиною 400 мм і забиваються і боку, що протилежний місцю примикання діагональної схватки. В рамних опорах насадку і лежень кріплять до стояків тільки штирями.

Схватки пальових опор, що розташовані над водою (надводні), і схватки рамних опор виготовлюють з необрізних дощок товщиною 5 см і шириною у тоншому кінці не менш ніж 16 см. Схватки кріплять до насадок (лежнів) і паль (стояків) цвяхами діаметром 5-6 мм і довжиною 120-150 мм. Допускається кріплення схваток штирями діаметром 12 мм. довжиною 200 мм через заздалегідь просвердлений отвір.

Берегові опори монтують на берегах (на початку та в кінці мосту) і разом з береговими прогінними спорудами та в'їздним пристроєм забезпечують стикування моста з берегами. Берегова опора являє собою обпиляну на два канти колоду, що має такі ж розміри, як і насадка проміжних опор, і закріплена невеличкими палями діаметром 12–14 см, довжиною 1,2-1,5 м, шо забиваються в грунт на глибину не менш ніж 0,8 м, в проміжках між прогонами берегової прогінної споруди. Колода берегової опори заглиблюється у грунт так, щоб поверхня настилу берегової прогінної споруди у місті стикування була на одному рівні з берегом. Якщо перша проміжна опора пальова, то закріплення берегової опори проводити не потрібно.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші