Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Техніка arrow Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Дерев'яні прогінні споруди

До типових конструкцій прогінних споруд належать: блокові прогінні споруди - колійні блоки з простими прогонами і закладними щитами; блоки простих або складних прогонів зі щитами настилу; прогінні споруди з окремих елементів.

Ділянка мосту з дерев'яних прогінних споруд - колійних блоків з простими прогонами й закладними щитами

Рис. 144. Ділянка мосту з дерев'яних прогінних споруд - колійних блоків з простими прогонами й закладними щитами

У прогінних спорудах всіх типів передбачається:

  • – десять прогонів у поперечному перерізі одношляховий мосту і єдина схема їх розміщення;
  • – однаковий переріз прогонів з обпиляних на два канти колод для даних прогінних споруд моста;
  • – однотипне оброблення кінців прогонів;
  • – зміна довжини прогінної споруди від 3 до 6 м з кроком 0,5 м;
  • – використання подвійного (робочого та захисного) настилу з необрізних дощок товщиною 5 см;
  • – об'єднання прогонів у блоки в'язями з необрізних дощок товщиною 5 см і шириною у вузькому кінці 18-20 см.

Прогінна споруда з колійних блоків складається з двох колійних блоків, що укладені на опори, двох закладних щитів, що перекривають вільні від настилу кінці прогонів, і двох колесовідбоїв.

Типовий колійний блок має ширину 224 см. Після укладання блоків на опори між ними залишається відкритий проміжок 16 см.

Колійний блок рекомендується використовувати за величини прогінної споруди до 5 м. Він складається з п'яти прогонів, що з'єднані робочим і захисним настилами. На кінцях прогонів блока на довжині 60 см настил не вкладається. Ці проміжки закриваються закладними щитами після укладання блока на опори.

Закладний щит має розмір 224x60 см і складається з дощок робочого і захисного настилів, скріплених між собою цвяхами, по п'ять з кожного боку.

Прогінна споруда з блоків простих або складних прогонів зі щитами настилу утворюється з двох блоків прогонів, що укладені на опори, двох або трьох щитів проїжджої частини та двох колесовідбоїв.

Типові блоки простих або складних прогонів рекомендується використовувати за величини прогінної споруди до 6 м.

Блок простих прогонів складається з п'яти прогонів, об'єднаних знизу двома поперечними та одною діагональною схватками. Схватки прибивають знизу блока трьома цвяхами до крайніх прогонів і двома - до кожного проміжного прогону. Щит настилу складається з двох шарів необрізних дощок товщиною 5 см і середньою шириною 20 см, що з'єднані цвяхами. Щит настилу роблять довжиною 480 см і шириною, що дорівнює половині величини прогінної споруди мосту, зменшеної на 5 см, але не більше 220 см. За величини прогінної споруди мосту більш ніж 4,5 м в одній споруді укладається три щити. Дошки робочого настилу прибивають до кожного крайнього прогону, а до проміжних - через одну, у шаховому порядку. Дошки захисного настилу прибивають до робочого настилу двома цвяхами по кінцях дошки та по одному цвяху через 100 - 150 см по довжині.

Прогінна споруда з окремих елементів з настилом з дощок або колод складається з простих або складних прогонів, подвійного дощатого настилу і колесовідбоїв.

Прості прогони виготовляють з колод уручну. Виготовляючи прості прогони, колоди зверху вирівнюють для обпирання настилу з обов'язковим зняттям кори на всю її товщу. Знизу прогонів виконується тільки підтісування (підрізування) кінців на довжину 60-70 см таким чином, щоб висота всіх прогонів на обох кінцях була однаковою.

Складний прогін утворюється з двох колод, що укладені одна на одну прикорнями у різні боки, і скріплених між собою трьома штирями. Дошки поперечного настилу кріплять до прогонів одиночними цвяхами у шаховому порядку, через один прогін. Дошки захисного настилу стикуються над опорами або врозбіг і кріплять до робочого настилу цвяхами (по два цвяхи на кожен кінець дошки, а по довжині - по одному цвяху через 100-150 см).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші